Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

    Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
    Той въпросния модул е само в дясната врата.
    Голям да пораснеш, че следващата събота/неделя се бях засилил да свалям шофьорската кора и щеше голяма веселба да падне
    Последно редактирано от imarh; 25-03-13, 13:12.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • Re: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

      Колеги, да питам тук по запознатите, за да не отварям нова тема, на Гранд ZJ, как става номера с автоматично пускане на фаровете при запалване на двигателя? Чух че става с свързване към бобините?!? И със нужни неща- само кабел, реле и предпазител. Нещо подобно ли е или...?
      Благодаря предварително
      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
      0886/872-646

      Коментар


      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

        Потвърждавам за бибипкането на фибричната аларма след смяна на региона на Канада в EVIC-a се появи въпросното меню и прави един път доста басове биип на заключване. ОБАЧЕ. Понеже в сервиза се наложи да се разкача акумулатора и радиото поиска пак код. Аз предварително бях звъннал в БС за да ми дадът кода, но той не сработи след 3 пъти repeat и сега на всеки два часа съм на WAIT. Според вас има ли вързка с това, че сме сменили региона на Канада?
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
          Аз предварително бях звъннал в БС за да ми дадът кода, но той не сработи след 3 пъти repeat и сега на всеки два часа съм на WAIT. Според вас има ли вързка с това, че сме сменили региона на Канада?
          Не. Няма връзка.
          Сигурен ли си, че въвеждаш кода правилно? Имай предвид, че ако кода ти е 2132 това означава, че трябва да натиснеш от таблото следните цифри за запаметяване на станции (по един път): 2-1-3-2. Понеже цифрите на панела са само до 5 това означава, че и в кода не може да има цифра по-голяма от 5.
          Аз, например понякога бъркам при въвеждането, защото на някои плеъри кода се въвежда като натискаш толкова пъти цифрата за съответната позиция, колкото е цифрата на кода. Например по "другия начин" този код би трябвало да се въведе като натиснеш цифрата 1 от панела 2 пъти, цифрата 2 - един път, цифрата 3 - 3 пъти и цифрата 4 - 2. Това, обаче е "грешния начин" в нашия случай.
          Успех!
          Suzuki GSXR
          VW Touareg
          Mitsubishi Pajero II

          Коментар


          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

            Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
            Не. Няма връзка.
            Сигурен ли си, че въвеждаш кода правилно? Имай предвид, че ако кода ти е 2132 това означава, че трябва да натиснеш от таблото следните цифри за запаметяване на станции (по един път): 2-1-3-2. Понеже цифрите на панела са само до 5 това означава, че и в кода не може да има цифра по-голяма от 5.
            Аз, например понякога бъркам при въвеждането, защото на някои плеъри кода се въвежда като натискаш толкова пъти цифрата за съответната позиция, колкото е цифрата на кода. Например по "другия начин" този код би трябвало да се въведе като натиснеш цифрата 1 от панела 2 пъти, цифрата 2 - един път, цифрата 3 - 3 пъти и цифрата 4 - 2. Това, обаче е "грешния начин" в нашия случай.
            Успех!
            Сигурен съм. Кода според БС е 2524. И въвеждам 2-5-2-4 (както се и изписва на дисплеят докато го въвеждам). Явно или пак ще се ходи до БС или някой ако има идея за изпитан караудио-сервиз, който ще се справи или тотално премахне кода?
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
              Сигурен съм. Кода според БС е 2524. И въвеждам 2-5-2-4 (както се и изписва на дисплеят докато го въвеждам). Явно или пак ще се ходи до БС или някой ако има идея за изпитан караудио-сервиз, който ще се справи или тотално премахне кода?
              При мене е 2525 - пробвай. И един въпрос - кой ти достави релето?

              Коментар


              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                Дневните светлини не съм ги пускал. А и нямам AUTO позиция на лоста. Само бибипкането на алармата пуснахме
                2525 ми е следващия в списъка
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Дневните светлини не съм ги пускал. А и нямам AUTO позиция на лоста. Само бибипкането на алармата пуснахме
                  2525 ми е следващия в списъка
                  Ако са ти сменили само района, без монтирано реле, нямаш ли проблем със светлините. Аз такъв опит направих и за малко да прецакам релето за светлините - котвата започна да вибрира, а иначе светлините сработваха с запалването на двигателя. Не разбирам защо ти е AUTO- позиция. И аз нямам - а светлините сработиха!
                  Последно редактирано от stilnik; 29-03-13, 09:27.

                  Коментар


                  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                    Ами не се включват светлините при запалване. И при нормалното им включване няма проблеми, уж.
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                      Ами не се включват светлините при запалване. И при нормалното им включване няма проблеми, уж.
                      Разни джипки , разни модификации. Коя година ти е джипката- нали говорим за ГЧ.

                      Коментар


                      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                        Разни джипки , разни модификации. Коя година ти е джипката- нали говорим за ГЧ.
                        Да, ГЧ 2.7 2004.
                        Не сме се разбрали миналия път явно с БС. 2533 казаха този път(записвам го тук на сигурно място) .
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          Ами не се включват светлините при запалване. И при нормалното им включване няма проблеми, уж.
                          За да се включват е необходимо да имаш DRL реле ( Алекс по нагоре в темата е разяснил цялата процедура по вкл. ) , а не само регион Канада.
                          А позиция AUTO за автоматично вкл. на светлините при смрачаване .
                          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                            DRL /Daytime running lamp/ функцията и тази за автоматичното включване на светлините при здрачаване са отделни и не зависят една от друга. За DRL трябва да се премахне релето на къси светлини и да се постави DRL модула, както и да се смени региона на Canada. За автоматично включване на светлини при здрач трябват ключ със съответната позиция AUTO, датчик за осветеност - auto headlamp light sensor /на таблото/, както и съответните настройки в Body Control Module /BCM/.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                              Може ли да се включа и аз с един въпрос? Четох много ходих и на стенда в Балканстар точно за тромбата и смяната на региона на Canada.Виждам че има колеги който са си актиивирали менюто "Sound horn with lock" и тромбата им свири при заключкане. На мен в Балканстар ми казаха след закачане на стенда че за Grand Cherokee 2.7 CRD тези опции не били активни,а само за модела 3.1CRD.В крайна сметка има ли възможност при някой модели Grand Cherokee 2.7 тези опции да не са активни или са ме пуснали по пързалката от любимия сервиз.

                              Коментар


                              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                                Първоначално публикуван от chakalaa Преглед на мнение
                                Може ли да се включа и аз с един въпрос? Четох много ходих и на стенда в Балканстар точно за тромбата и смяната на региона на Canada.Виждам че има колеги който са си актиивирали менюто "Sound horn with lock" и тромбата им свири при заключкане. На мен в Балканстар ми казаха след закачане на стенда че за Grand Cherokee 2.7 CRD тези опции не били активни,а само за модела 3.1CRD.В крайна сметка има ли възможност при някой модели Grand Cherokee 2.7 тези опции да не са активни или са ме пуснали по пързалката от любимия сервиз.
                                Колегата imarh е с Laredo 2.7 аз съм с Limited версията и при двамата смяната на рех. е налице , но не в БС (поне при мен)
                                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X