Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

    Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
    Монтирах DRL релето ( с посоченото разглобяване на кори ) , но за съжаление ефект НЯМА .
    Съмненията ми бяха , че не е сменен коректно региона на Canada и се консултирах се с vladi333 по телефона - според него за да работи този DRL трябва да имам позицията AUTO на ключа за светлините .Моля , ако някой е направил тази процедура с релето да сподели работи ли при него.
    При мене / Г. Ч., 3.1тд ,2001г./ без да сменям релето с ДРЛ , за проба, беше сменен региона с този на Канада. При запалване на двигателя светваха светлините. / аз нямам на ключа AUTO/. Но поради факта ,че не е монтирано ДРЛ , при работа на двигателя се получи едно жужене в релето за светлините, и се наложи да върна старото положение. Процедурата беше направена в БС. Оператора ,явно не беше използвал много често тази опция на боди модула,но всичко се получи.

    При промяната, след като се смени региона, трябва да се инициализира боди модула за да има ефект!

    Коментар


    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

      Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
      При мене / Г. Ч., 3.1тд ,2001г./ без да сменям релето с ДРЛ , за проба, беше сменен региона с този на Канада. При запалване на двигателя светваха светлините. / аз нямам на ключа AUTO/. Но поради факта ,че не е монтирано ДРЛ , при работа на двигателя се получи едно жужене в релето за светлините, и се наложи да върна старото положение. Процедурата беше направена в БС. Оператора ,явно не беше използвал много често тази опция на боди модула,но всичко се получи.

      При промяната, след като се смени региона, трябва да се инициализира боди модула за да има ефект!
      Явно проблема е с въпросното инициализиране на модула просто при мен не е направено както трябва , защото региона го смених преди 3 месеца и не се палеха късите , както при теб , а релето DRL го монтирах вчера и ефект няма .
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

      Коментар


      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

        Позицията "AUTO" на ключа за светлините е за конфигурация с автоматично включване на светлините при смрачаване, като за целта освен тази позиция на ключа -"AUTO", трябва да има монтиран и съответния фотодатчик. DRL релето е предназначено за включване на дневни светлини. Управлява късите светлини, като ги включва с редуцирана мощност /интензитет/ след стартиране на двигателя, а ги гаси при включване на нормалните светлини от ключа или при изключване на контактния ключ. При монтирането на DRL релето на предвидения за него празен слот задължително трябва да се извади релето за къси светлини, тъй като те се дублират и не могат да работят заедно. Смяната на региона на Канада е необходима, защото тази конфигурация с дневни светлини е предвидена именно за там.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

          Да помогна на колегите - аз смених релето и смених региона на Канада на зелен Бош лаптоп, но не светнаха дневните светлини. После отидох в Балканстар и на DRB3 tool работата стана, светнаха късите с намалена мощност, всичко е както трябва. Колата е CRD 2.7 от 2003 година, Оверланд, сглобена в Австрия, така че става със сигурност на всички Грандове.

          Поздрави и успех

          Миро

          Коментар


          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

            ...ами явно не на всички Грандове става , защото при мен не светнаха .
            Вчера бях в БС - региона е сменен , но светлините не светят
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

            Коментар


            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

              Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
              ...ами явно не на всички Грандове става , защото при мен не светнаха .
              Вчера бях в БС - региона е сменен , но светлините не светят
              Да не би причината да е в релето? Ако не се получава с твоят Гранд, мога да купя релето.

              Коментар


              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                Много зависи от оператора на DRB3 tool в БС. Трябва да се активира опция за ДРЛ след като се смени региона на Канада, да се рестартира Body Control Module както трябва. Моите светнаха в БС Пловдив.

                Коментар


                • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                  За съжаление всичко зависи от "Оператора" без значение за какво става дума.
                  ... да отида до Пловдив , но дали ще нацеля подходящият оператор...
                  Няма начин да няма начин - ще ги тормозя от БС докато постигнат успех .
                  Всъщност никой ли от форумните майстори няма DRB3 tools - каквото и да значи това !?
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                    Сто процента ще стане, ако се направи с подходящия скенер на Крайслер DRB3 TOOL. Гледам, че в ebay струва около 3000 $, затова вероятно го има само по Балканстарите. Като влязат в настройките за регион Канада, там има опция за дневни светлини, която трябва да се чекне. След това да се рестартира BCM (Body Control Module). Когато го гледаха в един сервиз на БОШ зелен лаптоп, опцията за дневни светлини се виждаше, но не можеше да се промени - беше сива. После в Балканстар Пловдив отидох при този, който отговаря за Jeep - един млад пич, който извади този ДРБ3 инструмент и се разцъка. Той не знаеше за тази възможност, от мен я научи, не ми взе пари даже, всички останахме доволни - той, че научил нещо ново, аз - че ми светнаха фаровете без да режа жици и да наставям.

                    Коментар


                    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                      Явно при мен не е чекната опцията за дневни светлини , защото от БС - София ми отговориха " ми то навсякъде региона е Канада , но явно има друг проблем по вашата кола" - има проблем , но не в колата ми явно а в знанията на оператора.
                      Мерси Miro1001 , както вече казах ще им досаждам отново .
                      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                        Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
                        Явно при мен не е чекната опцията за дневни светлини , защото от БС - София ми отговориха " ми то навсякъде региона е Канада , но явно има друг проблем по вашата кола" - има проблем , но не в колата ми явно а в знанията на оператора.
                        Мерси Miro1001 , както вече казах ще им досаждам отново .
                        Наистина, не всички могат да се справят със задачата. В БС потърси приемчика Краси. Когато пробвахме моят джип , и той не беше много наясно,/ беше чувал за палене на светлините , но не го беше правил/, но с взаимни усилия докарахме работата до успех/ макар , че не беше монтирано ДРЛ релето , светлините се запалваха след стратиране намотора/.

                        Коментар


                        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                          Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                          Наистина, не всички могат да се справят със задачата. В БС потърси приемчика Краси. Когато пробвахме моят джип , и той не беше много наясно,/ беше чувал за палене на светлините , но не го беше правил/, но с взаимни усилия докарахме работата до успех/ макар , че не беше монтирано ДРЛ релето , светлините се запалваха след стратиране намотора/.
                          Именно с него говорих и той прие джипа , но разбира се не той го прави а само ми звънна да ме уведоми , че региона е Канада (беше ми направен преди да отида в БС)
                          Както вече казах ще се ходи отново при тях - вече подготвен с мнението на колегата Миро1001
                          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                            Има още един сервиз в София , който разполага с оригиналния уред за диагностика на JEEP. Намира се на бул. "Владимир Вазов" , срещу "Баумакс". Там има едно момче , Еди се казва. Само му обясних , че искам да сменя региона / Канада/, веднага включи за какво става дума и в следващите 3 минути настройката за дневните светлини беше факт и то срещу 36лв. /В БС закачането е около 50лв./ Релето го достави Жоро ЦСКА за 95лв., за което съм му много благодарен! Надявам се това да ти е от полза.

                            Коментар


                            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                              Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                              Има още един сервиз в София , който разполага с оригиналния уред за диагностика на JEEP. Намира се на бул. "Владимир Вазов" , срещу "Баумакс". Там има едно момче , Еди се казва. Само му обясних , че искам да сменя региона / Канада/, веднага включи за какво става дума и в следващите 3 минути настройката за дневните светлини беше факт и то срещу 36лв. /В БС закачането е около 50лв./ Релето го достави Жоро ЦСКА за 95лв., за което съм му много благодарен! Надявам се това да ти е от полза.
                              Мерси много ще го навестя , защото вече ми омръзна да ми обясняват от БС как това не може да стане и как всичко , което може да се направи те са го направили.
                              Ако искам да ми светят фаровете трябва да си поръчам при тях "оригиналното" за модела реле , което ще струва 270 лв. и доставка 1 мес.
                              Отново благодаря
                              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                              Коментар


                              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                                Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
                                Мерси много ще го навестя , защото вече ми омръзна да ми обясняват от БС как това не може да стане и как всичко , което може да се направи те са го направили.
                                Ако искам да ми светят фаровете трябва да си поръчам при тях "оригиналното" за модела реле , което ще струва 270 лв. и доставка 1 мес.
                                Отново благодаря
                                Всъщност, какъв е серийния номер на твоето реле- какво пише на кутията?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X