Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранда не пали...СПЕШНО!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранда не пали...СПЕШНО!!!

    Колеги, днес Гранда WJ 99 4.0 не пожела да запали. Има бензин, газ и здрав акумулатор. Отхвърлихме варианта за проблеми с алармата и газта. Тествайки го, показа код Р0320, което е: No Crank Reference Signal at PCM
    No reference signal (crankshaft position sensor) detected during engine cranking.
    Доколкото успях да си го преведа, вероятно се касае за проблем в датчика на коляновия вал, но ако някой има други идеи, нека да ги сподели, че в момента е разколачен в сервиз, а те го гледат като голям камък.

  • #2
    До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

    Въпросния датчик е наврян в такова място че ми е жал за мастора дето ще го монтира/демонтира...... Общо взето лява горна част на камбаната по посока на движение.... С ключе 10.... Пластмасовото нещо с 3 кабела излизащи от него. Не знам дали те помогнах с това което написах..... Успех.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

      Определено това, което ти е изкарало като грешка е датчика за положение на вала от който зависи момента, в който се подава искра на отделните свещи.
      При някои автомобили има възможност за регулаж на разтоянието между датчика и шайбата. Ако се е увеличило е напълно възможно да не работи коректно. (не знам дали и при теб има такава възможност или си е фиксиран) Проверете дали самата букса не е много зацапана и я почистете с контактен спрей.

      Коментар


      • #4
        До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

        Първоначално публикуван от Nokian78 Преглед на мнение
        Определено това, което ти е изкарало като грешка е датчика за положение на вала от който зависи момента, в който се подава искра на отделните свещи.
        При някои автомобили има възможност за регулаж на разтоянието между датчика и шайбата. Ако се е увеличило е напълно възможно да не работи коректно. (не знам дали и при теб има такава възможност или си е фиксиран) Проверете дали самата букса не е много зацапана и я почистете с контактен спрей.
        Фиксиран е. Без възможност за реглаж. Поне на моя мотор е така...
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

          С моя ЛР се случи така - просто сутринта не запали ....и така 3 дни .....накрая в сервиз - 50 лв .
          Момчетата почистиха само свещите и - край на проблема .
          А аз се бях шашнал - почти до основен ремонт вече изчислявах проблема . Уви - понякога големите проблеми се оказват ..... елементарни и лесно отстраними .
          Пожелавам ви го !

          Коментар


          • #6
            До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

            Cкоро го сменях на мойто бмв - като загрееше колата сама гаснеше и не палеше докато не поизстине
            На диагностика изведе датчик колянов вал, смениха ми го и всичко е 6.
            На бмв е46 беше около 90 лева, не е много скъп

            Коментар


            • #7
              До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

              Благодаря за споделения опит и идеите, ще ги споделя с майсторите. Надявам се да е елементарен проблема.

              Коментар


              • #8
                До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

                Само информативно: Проблемът с паленето бе решен. Оказа се датчика на коляновия вал. Цената му в Балканстар е 270 лв., във Вест ауто - 138 лв, но доставката след месец. Дано съм бил полезен.

                Коментар


                • #9
                  До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

                  Първоначално публикуван от p_chankov Преглед на мнение
                  Само информативно: Проблемът с паленето бе решен. Оказа се датчика на коляновия вал. Цената му в Балканстар е 270 лв., във Вест ауто - 138 лв, но доставката след месец. Дано съм бил полезен.
                  трябвало е да провериш в някой онлайн магазин, от ЕС нещата идват за 3-4 дни ... а цените са много различни от тези на БС

                  Коментар


                  • #10
                    До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

                    Радвам се че проблема е решен, макар и малко финансово болезнено.

                    Колкото до:
                    Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
                    На бмв е46 беше около 90 лева, не е много скъп
                    Ако видиш какво има вътре, сам ще прецениш че и 90лв. са ужасно много за такъв датчик.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Радвам се че проблема е решен, макар и малко финансово болезнено.

                      Колкото до:


                      Ако видиш какво има вътре, сам ще прецениш че и 90лв. са ужасно много за такъв датчик.
                      Е кво има, нищо няма - малко тел
                      Ама не можеш сам да си го направиш
                      Ако на някой му се занимава с тнтм се купува ладов - те вече наистина са евтини
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Е кво има, нищо няма - малко тел
                        Ама не можеш сам да си го направиш
                        Ако на някой му се занимава с тнтм се купува ладов - те вече наистина са евтини
                        Така де. Ама избор няма, понеже и времето е пари. МОШЕНИЦИ!!!!

                        На мен ми искат 760лв за основа на предна броня. Нали се сещаш дали ще я купя?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Радвам се че проблема е решен, макар и малко финансово болезнено.

                          Колкото до:


                          Ако видиш какво има вътре, сам ще прецениш че и 90лв. са ужасно много за такъв датчик.
                          знам какво има - магнит
                          А как ти звучи дебитомер - почти 600 лева, като в него има 3 жички

                          Коментар


                          • #14
                            До: Гранда не пали...СПЕШНО!!!

                            Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
                            знам какво има - магнит
                            А как ти звучи дебитомер - почти 600 лева, като в него има 3 жички
                            По същия начин.

                            И при мен е така. Намерих го за 250, но и това му е твърде много.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X