Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на антифриз от масления охладител Grand Cherokee WK 3.0 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от diyanski Преглед на мнение
    Така, сега май разбирам защо течът на масления охладител е детската болест на GC. Като сменяхме антифриза майсторът каза че антифриза бил червен и затова взехме червен. Това е било грешка. Защото не цветът определя вида явно. Синият/зеленият съдържат силикати и нямат органични киселини, в червените/оранжевите/лилавите няма силикати и има органични киселини. Явно вида не се определя от цвета. Силикатите в сините и зелените предпазват и създават защитен слой, подходящи са за алуминиеви основи/радиатори, а по-новите без силикати са подходящи там където има мед и пластмаса, но няма алуминий.
    Като сменихме антифриза станаха 2 неща, първо изгоря температурния датчик на антифриза (20 лв) и после потече масления охладител.
    Сега същият майстор иска да ми сменя маслото на АСК, да му се доверя ли?

    Единствения човек който ремонтира и то успешно Автоматици във Бургъс е сервиза който ти казах, На мен са ми сменяли масла на АСК на 7 коли и ремонт на кОтията на WJ 4.7L H.O, ти си преценяш може и да продължиш с експериментите.

    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

    Коментар


    • #17
      Смених масления охладител с оригинален, неоригиналния струваше 150 лв., оригиналния 500 лв. Разликата външно беше осезаема. Оригинални гумички (по-скоро някаква пластмаса). Изпускателните колектори бяха почистени на пароструйка, бяха с много нагар. Утре идва и турбото от профилактика. Ще видим. Приготвих масло за двигателя Амсойл 5W40 от Вестауто. Скъпичко е, но вероятно е по-добро. Майсторът казва че тези двигатели много се разваляли, ама не го казва от опит, така бил чувал. Кое точно се разваля, това ме интересува?

      Коментар


      • #18
        Мотора е 320CDI на Мерцедес и е доказан милионник както и автомата, при адекватна експлоатация и поддръжка. Последно имах Е-класа с този мотор на 380 000км. беше в перфектно състояние единствено съм ремонтирал на 350 000км. Турбина, актуатор на турбо. За мен лично не е по-нездравздрав от 4.7 и 5.7 но гори по-скъпо щото не е на Газ и струва повече да го поддържаш. Имал съм 3 мерцедеса с тоя мотор и мога да го твърдя 1000%, имал съм и 4.0, 4.7, 4.7 H.O, само 5.7 съм нямал но и там болките са им ясни. Единственото което ме дразни в дизела сравнен с 4.7 или 5.7 е звука който при 8-ка е супер кеф, иначе моя е с чип и върви повече отколкото ми е нужно, брутален въртящ момент 600+ който изобщо не е за подценяване а и друг плюс е че мотора е супер разпространен всички мойстори/без твоите явно/ го познават а и втора ръка цял мотор струва 1000лв. и си свиркаш.
        Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
        Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
          Мотора е 320CDI на Мерцедес и е доказан милионник както и автомата, при адекватна експлоатация и поддръжка. Последно имах Е-класа с този мотор на 380 000км. беше в перфектно състояние единствено съм ремонтирал на 350 000км. Турбина, актуатор на турбо. За мен лично не е по-нездравздрав от 4.7 и 5.7 но гори по-скъпо щото не е на Газ и струва повече да го поддържаш. Имал съм 3 мерцедеса с тоя мотор и мога да го твърдя 1000%, имал съм и 4.0, 4.7, 4.7 H.O, само 5.7 съм нямал но и там болките са им ясни. Единственото което ме дразни в дизела сравнен с 4.7 или 5.7 е звука който при 8-ка е супер кеф, иначе моя е с чип и върви повече отколкото ми е нужно, брутален въртящ момент 600+ който изобщо не е за подценяване а и друг плюс е че мотора е супер разпространен всички мойстори/без твоите явно/ го познават а и втора ръка цял мотор струва 1000лв. и си свиркаш.
          Уговорих се с твоя майстор другата седмица да го види.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X