Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комплект нормални пружини за Grand Cherokee 3.0 III WK?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Те повечето са доста спъхнати отпред. Не е само твоето. На моето явно бяха сменяни директно с амортисьорите в комплект и си стоеше нормално.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      Като решиш за пружините, ще ми трябват ден-два, че трябвяа да ги взема от село и да махна предните от амортисьорите.
      А защо не ми дадеш предните пружини с амортисьорите (ако амовете са здрави разбира се)? На мен ми сложиха чисто нови Monroe, ама не знам дали е добре.

      Коментар


      • #18
        Кое Monroe?
        Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
        Око за око, паста за зъби!
        Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

        Коментар


        • #19
          Привет !
          Аз съм карал с подложки близо 50 хиляди километра , освен разхода на гориво друго минус не съм видял , карал съм и с рошави гуми и с "шосеики" както им викат гумаджиите , прикачам ти една две снимки да видиш как стоеше колата последнити 50 хиляди .
          Поздрави! П.С тука е на зимните гуми 1 и 2 , 3тата е на лятните и стоеше по-добре според мен .
          П.С вече не е моя , но инфо мога да дам по всяко време за 100 хиляди доста неща станаха . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:298217781_771768420839075_5232864402083058140_n.jpg
Прегледи:165
Размер:239.5 КБ
ID:6915392
          Димитров! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:323692109_527859286107702_8554497353870363438_n.jpg
Прегледи:166
Размер:744.1 КБ
ID:6915390 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:325017477_3374111326208208_8767829207410709774_n.jpg
Прегледи:157
Размер:581.6 КБ
ID:6915391

          Коментар


          • #20
            То за стоене супер стои, Но без да е сменен носача и минеш със голяма скорост през някой легнал полицай и разпъне окачването шарнира може да каже мяу заедно с гумата. Въпреки че скоро говорих с друг колега който е с лифт и Амове от Филчев с 32-ки, каза ми че вече на 80 000км. я кара с фабричните носачи и шарнир и няма проблем, като я ползвал много за разходки и почивки в дивото, според мен лично ако я караш нормално няма да има проблем но пък ако подскочи някъде ще се разкачи. Относно подложките които намаляват ходовете със сигурност, окачването не се ли променя към по-зле значително.
            Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
            Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

            Коментар


            • CITIZEN
              CITIZEN коментира
              Редактиране на коментар
              Нищо не мисля, обаче знам че обичам да го карам по черен неравен път с газ и подскача и след което удря на стоптампона и съм сигурен че няма да издържи при подложки, същото се получава и върху спящ полицай с 80 примерно, затова и не му слагам.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Стойката е горе-долу като на моето. Ако подложките отптед са на пружината ходовете не се променят. Но където и да са, лесно може да се провери дали шарнирът е приблем - маха му се маншона, вдига се предницата и се гледа има ли остатъчен ход или е опрял в края.

              Шарнирите на тунинговите американски носачи са от Escalade, впрочем.

              ПП: И да не забравяме че отпред подложка 20мм вдига предницата с над 30мм (май почти 40, ще трябва да премеря). Аз пак ще си премеря височините, че имаше някаква дребна разлика ляво/дясно когато всичко беше ново, и съм замислил тънинки подложки (5-6мм) за изравняване, ако все още има разлика.
              Последно редактирано от sparkybg; 10-03-23, 10:39.

            • atanas_93
              atanas_93 коментира
              Редактиране на коментар
              На шарнира му е все тая дали е с нова пружина или с подложки на смачканата пружина. С подложките смачканите пружини стават с височината на новите. Проблема е тогава, когато се прави лифт над стандартната височина. А, в противоударния тампон удря по лесно, когато е без подложки със уморена пружина, отколкото с подложки. Това, защото с подложката пружината се "удървя", а и тампона се отдалечава.
              Последно редактирано от atanas_93; 11-03-23, 07:35.

          • #21
            Малко отчет по темата - съфорумника, който я пусна, току-що ми се обади че старие ми пружини са му свършили идеална работа и са му дали точно това, което очаква. Оказали са се и с милиметър и половина по-дебели.

            Старите ми предни пружини предполагам са KYB, в комплект с амортисьорите. KYB SR4428 и KYB SR4429 са и номерата, който го интересува. Не са европейски модел - има ги в RockAuto.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от murfito Преглед на мнение
              Кое Monroe?
              Ами не знам. Вероятно има значение но аз нямам представа.

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Малко отчет по темата - съфорумника, който я пусна, току-що ми се обади че старие ми пружини са му свършили идеална работа и са му дали точно това, което очаква. Оказали са се и с милиметър и половина по-дебели.

                Старите ми предни пружини предполагам са KYB, в комплект с амортисьорите. KYB SR4428 и KYB SR4429 са и номерата, който го интересува. Не са европейски модел - има ги в RockAuto.
                Да, така е. Благодаря на Спарки. Пружините които свалиха отпред казаха че са с милиметър и нещо по-тънки. Задните казаха че са същите. Но автомобила вече има по-нормална стойка, тоест задницата не е повдигната прекалено.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X