Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комплект нормални пружини за Grand Cherokee 3.0 III WK?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комплект нормални пружини за Grand Cherokee 3.0 III WK?

    Здравейте, някой може ли да каже откъде да намеря комплект нормални пружини за Grand Cherokee 3.0 III WK. В момента задницата е много вдигната, а предницата е увиснала. Смених всичко по предницата, включително и амортисьори, но е все така надолу. Говорих и с Еди, очаквам отговор от него, но ако някой има други идеи за пружини от България....
    В момента се продават само понижаващи -30 и не знам какво ще се получи. Цената за комплект в замисимост от марката е между 450 и 650 лв. Възможно ли е върху понижаващите пружини да се постави подложка или това не е решение. Ще се радвам ако споделите мнение.

  • #2
    Подложката единствено разваля пътното поведение и в някои случаи е опасна. В RockAuto що не си поръчаш, за 1седмица са при теб и са по 80$ ?
    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
      Подложката единствено разваля пътното поведение и в някои случаи е опасна. В RockAuto що не си поръчаш, за 1седмица са при теб и са по 80$ ?
      Комплект 4 пружини от Commander като крайна цена излизат колкото Dobinsons, или около 800 кинта. Шипинга е скъп, шото хем са големи, хем тежат. Иначе да, идват за 3-4 дни.

      Към пусналия темата - срещу 150лв можеш да се сдобиеш със старите ми пружини. Не бяха легнали - стоеше по-навирен от повечето. Ето му стойката:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10ee3828-dd7d-42ef-8d87-c016bdd2f8a6.jpg
Прегледи:184
Размер:753.6 КБ
ID:6915186
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

        Комплект 4 пружини от Commander като крайна цена излизат колкото Dobinsons, или около 800 кинта. Шипинга е скъп, шото хем са големи, хем тежат. Иначе да, идват за 3-4 дни.

        Към пусналия темата - срещу 150лв можеш да се сдобиеш със старите ми пружини. Не бяха легнали - стоеше по-навирен от повечето. Ето му стойката:
        Ок, ще пробвам. Ще ги взема. Ще пиша на лично координати. Аз чисто нови гуми взех ето тези https://primex-bg.com/255-55r18-109w...o3-suv-xl.html и сега пак ще ги сменям (с тях съм минал не повече от 300 км). Оказа се че моите трябва да са 245/60/18. Ако някой търси гуми ще ги дам много изгодно.
        Последно редактирано от diyanski; 07-03-23, 19:50.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
          В RockAuto що не си поръчаш, за 1седмица са при теб и са по 80$ ?
          Не намерих пружини, но видях колко струва камерата за паркиране отзад, 431 долара. А не, мерси. Моята си работи, но някак си не се вижда ясно.

          Коментар


          • #6
            Дали ще има проблем при поставяне на тези тампони на предните амортисьори http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimi...kee-iii-bf1031 ? Явно подложките ще ги върна.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

              Комплект 4 пружини от Commander като крайна цена излизат колкото Dobinsons
              Тези Dobinsons не повдигат ли автомобила? Аз все пак искам нито повишаващи, нито понижаващи.

              Коментар


              • #8
                Dobinsons повдигат оиколо 50мм, стандартни такива от Cоmmander около 20мм, от RockAuto има и стандартни, които не повдигат.

                С такива от Commander, стои така:


                Разликата спрямо тия, дето свалих, е точно 20-ина милиметра.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от diyanski Преглед на мнение
                  Дали ще има проблем при поставяне на тези тампони на предните амортисьори http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimi...kee-iii-bf1031 ? Явно подложките ще ги върна.
                  Това са ударни тампони. Със съвсем същите съм (купени от същото място). Те нямат отношение към вдигането - на тях удря когато свие амортисьора докрай.

                  Като решиш за пружините, ще ми трябват ден-два, че трябвяа да ги взема от село и да махна предните от амортисьорите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Благодаря на всички за отговорите!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                      С такива от Commander, стои така:

                      Разликата спрямо тия, дето свалих, е точно 20-ина милиметра.
                      Искате да кажете че тези които предлагате са с 20 мм по-ниски от тези на снимката? Ако е така не е зле, само дано да не опира при преминаване през неравности.

                      Коментар


                      • #12
                        Къде да опира? Нито с тия, нито с другите, които свалих, опираше някъде.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          С какви гуми сте? Аз бях с 245/60/18 оригиналните (сега с 255/55/1 и при преминаване през голяма неравност (вдлъбнатина) на пътя се чуваше рязък, тъп звук в дясно. При смяна на амортисьори и тампони отпред, предницата леко се вдигна, пак удря но по-леко. Явно пружините са зле. Иначе отзад е вдигната.

                          Коментар


                          • #14
                            265/65/R17 (на снимката също е с такива). Което на 18-ки е еквивалент грубо на 265/60R18. Описаното по ми прилича на някой тампон някъде. То и аз все още не знам кой звук от къде идва. Сменил съм всичко освен рейката и приу мен има някакво тропане, но категорично не е защото на амортисьорите им свършва ходът. Никъде нищо не е опирало със сигурност. По-големи са от твоите с около 40мм в диаметър.

                            Имай предвид че такива звъци може да се чуват и без изобщо да са от окачването, а например да не ти е добре закрепен акумулаторът, леко да хлопа ключалката на капака на двигателя, или корубата на въздушния филтър и какво ли още не.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              Ще пусна снимка на моята и ще видиш разликата отпред и отзад. Определено е дразнещо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X