Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Audio система в Grand Cherokee WK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    С обработване на аудио потоци ли? Хм...
    Има проектче за стерео кросоувър + 8 параметрични еквиуайзера на PIC32MZ, а то е къде 3 пъти по-бавно.
    https://www.diyaudio.com/community/t...ic32mz.333935/

    Аз се бях засилил ако не намеря ADAU, да го правя с няколко PIC32MZ, щото имам 20 броя в чекмеджето. А със STM-а просто ми е любопитно добиче на 550Mhz с копроцесор с двойна точност и до 2 инструкции за цикъл, колко реално може. Има си библиотеки за филтри и прочие, оказа се наличен в Mouser и го поръчак покрай ADC/DAC-овете. Дали ще го употребя, ще видим.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      ADAU14xx няма. От Arrow са отказали поръчката. Ще се прави с STM32H7 на 550Mhz. На 96KHz трябва да се справи с всичко. Дори на 192 би-трябвало да се справи. ADAU-то е на 300Mhz, все пак.

      Поне ще е интересен проект. Подобен кросоувър струва 1000-рка само той, а до тук се получава нещо като 300 кинта за части за всичко. Даже трафовете (двоумя се между един и два) за захранването ще ги купя готови. Веорятно само изходащята индуктивност ще си я мотам на ръка, щото искам "coupled inductor".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от sparkybg;
        Подобен кросоувър струва 1000-рка само той, а до тук се получава нещо като 300 кинта за части за всичко. Даже трафовете (двоумя се между един и два) r".
        Не че нещо ама все си мисля че има нещо сбъркано.
        Не го знам тоз кросовер но готово DSP - професионално (управлява всички параметри) целия модул е под 100 лв... захранва се с +/- 15V. Влиза балансиран сигнал изхода е небалансиран (прав и обратен) подготвен директно за усилвател. Толкова е успешно че сме ги монтирали всичките. Като се има във впредвид че управлението е двойно (което го няма конкуренцията) в смисъл един път го управляваш както си знаеш чрез лаптопа и всички параметри но втори път клиента (потребителя) може чрез джойстик(има елементарен дисплей) да бърника сам някои основни параметри като честота на срез времезакъснения обръщане на фазата да изрежда няколко режима предварително зададе от "компютърджията" и прочие...






        Последно редактирано от sparkybg; 25-01-23, 19:49.

        Коментар


        • #49
          А, със сигурност има нещо сбъркано. Кажи го на Hertz - Hertz S8 е модела, който имах предвид. Имат даже и "двойно управление".

          Иначе да, може и йофтинко - ADAU1701(25 кинта) + някой PIC-льо за 5-10 кинта, 1-2 операционника по левче и готово. Е, сега, онова горе може къде 6 пъти повече, ама няма да го правим на въпрос.

          На професионалното DSP само ADC-то и DAC-а струват над 100 кинта всяко, та ще ми е интересно с какви чипове е решено във вашия случай, та всичкото е за 100. Не ме интересуват схеми - само какво е нарито като чаркове.
          Последно редактирано от sparkybg; 25-01-23, 20:16.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            Не че нещо ама все си мисля че има нещо сбъркано.
            Не го знам тоз кросовер но готово DSP - професионално (управлява всички параметри) целия модул е под 100 лв... захранва се с +/- 15V. Влиза балансиран сигнал изхода е небалансиран (прав и обратен) подготвен директно за усилвател. Толкова е успешно че сме ги монтирали всичките. Като се има във впредвид че управлението е двойно (което го няма конкуренцията) в смисъл един път го управляваш както си знаеш чрез лаптопа и всички параметри но втори път клиента (потребителя) може чрез джойстик(има елементарен дисплей) да бърника сам някои основни параметри като честота на срез времезакъснения обръщане на фазата да изрежда няколко режима предварително зададе от "компютърджията" и прочие...
            Да позная - говориш за китайска скрап от али-леля?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              Ощя някоя и друга седмица и платките ще заминат за производство...
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:amp.png Прегледи:0 Размер:387.3 КБ ID:6910825

              Бях поръждясал, ама... баси кефа. И няма да мОтам трафове и дросели. Евентуално само входния, ама още не съм решил дали ще има такъв.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                Стъпалата клас АБ ли са или Д?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Стъпалата клас АБ ли са или Д?
                  TDA7294
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    Спарки, Като проектираш музиката може да продаваш готов продукт на Ларедота в комплект с Boston Колони Plug&Play .
                    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
                      Спарки, Като проектираш музиката може да продаваш готов продукт на Ларедота в комплект с Boston Колони Plug&Play .
                      Би-било пазарно оправдано само ако правя усилвател за WK3 (или там както е новото), или поне за WK2 след 2014. Това е просто за обща култура и забавление. Отдавна нямах електронен проект за забавление, а то си е краста. Само като се стигне до писане на софтуера ми е малко досадно вече, ама пък такова не съм писал, та може и там да е фън.

                      Ще гледам да го направя да е преизползваемо и лесно модифицируемо, но това след като подредя горе-долу платката. Минават ми дори мисли физически да разделя усивател, захранване и DSP или да направя платката така че да може да се скърши между тях при нужда.

                      Ще видим. Ще си имам забавление за няколко месеца. Вече нямам толкова свободно време като някога, а и не ми се получава да вися всяка нощ до никое време да си човъркам жиците, та ще е на час по лъжичка. Дъртоза.

                      До 2-3 дни се надявам окончателно да наредя захранването, че общо взето в него имам най-много колебания точно какви части да нария. После ще опроводя конектора и усилвателите и ще се заема с DSP-то.
                      Последно редактирано от sparkybg; 06-02-23, 14:55.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        Силовата част напълно и окончателно опроводена:
                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:myamp.jpg Прегледи:0 Размер:73.1 КБ ID:6912307

                        Правя пореден опит за поръчка на ADAU1451, тоя път от директно от Digikey, че да знам с какво да напълня празното място в дясно. Ако пак не стане, ща не ща ще свърша работата със STM32H7 процесор. Ще е по-дълго, но по-интересно.

                        Все пак, набелязал съм и няколко DSP-та на други фирми. Оказа се че и те имат подобен/сравним интерфейс за програмиране. Ще ми се все пак с DigiKey да ми се получи, че вече им хванах някои особености.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Силовата част напълно и окончателно опроводена...
                          Аутомотив? Защита от load dump?
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Аутомотив? Защита от load dump?
                            Индуктивност + TVS съвсем на входа. Оригинално е така.

                            Но първо да видя с какво ще правя DSP-то и ще го наглася. Ще трябват и още няколко захранвания и т.н, които още не съм решил какви и къде ще са. Не съм решил и дали ще захранвам аналоговщините с +/-12V или с униполярно. Всичкото това силно зависи от това каква комбинация между DSP, ADC и DAC ще избера окончателно. Пратят ли поръчката от Digikey, ще съм напълно наясно.

                            Кондензаторите и PWM чипа са automotive, да. TDA7294-ките не са, но и не виждам проблем там. Башка дето ще ги ползвам на половин мощност и ще е ограничена още в DSP-то.

                            LM3886 e по-подходящо за целта, но го няма никъде/
                            Последно редактирано от sparkybg; 14-02-23, 20:55.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              Поръчката от Digikey тръгнА в пълния си обем. ADAU1451 + AD1938 ще е. МинАх метър с лесниния.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                Волюм контрола къде и с какво си предвидил да се регулира?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X