Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И още едно Grand Cherokee WK 3.0D 2006 RHD в клуба на Джийповете :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И още едно Grand Cherokee WK 3.0D 2006 RHD в клуба на Джийповете :)

    Преди броени минутки ми докараха едно Grand Cherokee Overland WK 3.0D 2006 RHD.

    Ето няколко снимки като за начало.

    А какво следва е ясно - ревизия, обслужване, ремонти и профилактика.

    Като следващи належащи интервенции съм набелязал поставянето на теглич (взех един 2ра ръка), набавяне на резервна гума (сега забелязах, че липсва под джипа) и нови гуми, тия са сликове.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:08fc0a75-9d32-4b1a-9661-4895fc7cd359_infinity.jpg Прегледи:0 Размер:324.8 КБ ID:6829757

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2d59c226-f1fb-4765-aa23-fbebb7d656a3_infinity.jpg Прегледи:0 Размер:344.2 КБ ID:6829756

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:4dd5b8d1-0578-4f5a-be63-b8aa1e439ed7_infinity.jpg Прегледи:0 Размер:418.6 КБ ID:6829755

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:24132001-6665-4493-9a06-2059c636b4da_infinity.jpg Прегледи:0 Размер:546.5 КБ ID:6829754

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:89cd2c97-4dbf-4359-85e8-d612d11ee429_infinity.jpg Прегледи:0 Размер:587.2 КБ ID:6829753
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Супер изглежда, честито!

    ПП Корозията как е?

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря!

      Зле но колко зле ще се види като почна да разглобявам, от торбата(над 10-15 такива в автокъщата) с гнилочите избрах това със сравнително най-малкото корозия

    • Mitkoztd
      Mitkoztd коментира
      Редактиране на коментар
      Стискам палци да е поносимо положението, може да метнеш и някоя снимка

  • #3
    Честито!Да ти донесе много приятни преживявания!Седалките фабрично ли са с три вида кожа? Външно ръжди не се виждат,едва ли е много зле отдолу,
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря!
      Да, този модел се води нещо като луксозен и за това така са му седалките.
      Външно, джамбазина го попрепипа и пръсна тук таме да изглежда перфектно.
      Масово явление е тук в кралството всичко да е перфектно ама наистина 100% перфектно от вън и от вътре, да отдолу е леж и гмеж, гледах коли на 3-4-5 години, които са по-корозирали от Титаник дето е десетилетия под водата.

  • #4
    Ми, честито.

    За корозията - махни задната броня. После махни отстрани вентилационните клапи. Мисля че ще видиш "интересни" работи зад вентилационните клапи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси Спарки!
      О, аз нямам излишни заблуждения, че ме чака гладък и чист метал, очаквам юфка и бутер тесто навсякъде където има кухини и скрити места, огледах достатъчно Командери, Нитрота и ГЧероци около мен та знам какво се крие в кухините.
      Кое наричаш вентилационни клапи?

  • #5
    Честито, поне на снимка добре изглежда !
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря Марто!
      Вътре е като самолет, усещането в ГЧ и във Вранглер е от земята до небето, Вранглера дори и нов и луксозна версия е УАЗка/ГАЗка в сравнение с дърто ГЧ
      Но пък това е доста нисичко и СУВесто в сравнение с истинските джипове.

  • #6
    Я бе! Па зему му тури едни гуми като хората, вместо тия аспиринчета:



    Той че Врангел с 37-ци няма да стане е ясно, ама не го и подценявай - има Quadra Drive II с 3 блокажа сепак.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      На теория джантите (болтово разтояние) трабва да паснат от моя Вранглер 5 х 127, аз имам резервен чифт джанти с чисто нови зимни гуми, може да тествам как седят и дали опират.

      В момента съм с едни сликове 245/60/18, които не съм мерил колко са високи реално.

      Днес вписах в застраховката модификация на кормилно управление, на окачване и по-големи джанти и гуми.

      Лифт кит 2.5 инча Хеви Дюти на ОМЕ има за около 1000 паунда, нови пружини, амове и бъмп стопове мисля.

      Този уикенд мисля да го изтествам поне няколко стотин КМ, ако всичко мине ОК, тогава ще почна да наливам пари в него.

  • #7
    Честито и много безаварийни км

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси много да ти се връща!

  • #8
    Жоре, честито! Само безаварийни километри и много да те радва! Разбира се, ще очакваме и още снимки.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси много да ти се връща!

  • #9
    Почнаа се педераските истории, Мерцедесовска тъпотия автоматика да няма щека за нивото на маслото, поръчах нещо чайнизиум от нета но това е меко казано тъпо.

    Закачих диагностиката за да опитам да прочета нивото на маслото в автоматика и настана дискотека



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220310-173829.png
Прегледи:512
Размер:134.0 КБ
ID:6830696

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220310-173842.png
Прегледи:512
Размер:109.7 КБ
ID:6830695

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220310-173850.png
Прегледи:522
Размер:125.4 КБ
ID:6830694

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220310-173858.png
Прегледи:510
Размер:118.1 КБ
ID:6830693

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220310-173905.png
Прегледи:512
Размер:134.2 КБ
ID:6830692

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220310-174053.png
Прегледи:518
Размер:116.4 КБ
ID:6830691

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220310-174102.png
Прегледи:510
Размер:112.6 КБ
ID:6830690

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220310-174455.png
Прегледи:514
Размер:82.0 КБ
ID:6830689
    Прикачени файлове
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • kalin09
      kalin09 коментира
      Редактиране на коментар
      Това че не си виждал, не значи че няма. Аз съм виждал десетки.

    • bushiDO
      bushiDO коментира
      Редактиране на коментар
      sparky - има си специфична грешка за релето, но не помня номера й. Моето беше с 2 изгорели свещи и реле и си се виздаха на диагностиката. Иначе налягането може и да се задава, но на мен ми даваше и грешка. Абе като цяло с TPSa не съм се занимавал...
      BatGeorgeone - те всичките винтилите със сензори си изглеждат класически от външната страна на джантата.

    • Mitkoztd
      Mitkoztd коментира
      Редактиране на коментар
      Доста на брой, ама като оправиш свещите, останалото би трябвало да е ОК? Като за WK 3.0 CRD - това е в рамките на нормалното?

  • #10
    Има грешки,не е кат да няма.
    Свещите и релето ще ги смениш,датчиците на гумите не са толкова важни.

    Коментар


    • #11
      Имам едни идеи за ГЧ, докато още ги има в непедерастко изпълнение, но категорично съм махнал дизел, още повече Евро 4 от сметките, а ти си си взел точно такъв. По купе ли ги избира или няма никакъв избор на бензинови по острова?

      Коментар


      • #12
        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Имам едни идеи за ГЧ, докато още ги има в непедерастко изпълнение, но категорично съм махнал дизел, още повече Евро 4 от сметките, а ти си си взел точно такъв. По купе ли ги избира или няма никакъв избор на бензинови по острова?
        Ох, засягаш болна тема

        Истината е, че бях харесал наскоро едно СРТ но се оказа партенка, после харесах и проверих един Вранглер супер наточен но жената подлудя и се скарахме, видиш ли всичко без екстри и кожен салон е грозно ... въпреки, че е на 30-40 000КМ и на 4 години възраст, още ме е яд

        Както и да е, теглих им на жените ми у дома една бърза и им казах, че или плащат 50% от следващия автомобил + 50% от всички консумативи, обслужване и ремонти или да си гледат работата и ще се возят или няма да се возят в каквото аз купувам.

        Този модел, го взех защото беше единственото нещо, което жената хареса като визия и единственото което имаше по-малко корозия, не ръжда а корозия по-малко от Титаник.

        Иначе още докато го взех усетих чукане в двигателя, дано е САМО дюза ама може и да не е само дюза, а не го проверих с диагностика САМО защото ако го бях проверил нямаше да го купя, толкова бях ядосан на жената и напушен от ръждиви изгнили скрапове на ебати цифрите, че търсех поредното Чероки 4л автоматик но и те са вече останали скрапове на цени колкото 3-4-5 Гранда... което е показателно.

        Както и да е, този автомобил има 12 месеца преглед, платен данък и застраховка за 1 година и силно се надявам да изкара поне 2 години, ако изкара 2 години аз съм на сметка, ако ли не, ами здраве да е.

        А прибързах и се насилих да го взема и поради още един факт - Вранглера ми е в бокса от месеци нямам време и погода да го поправя, Черока на жената има по-малко от 1 месец преди да изтече ГТП, не мисля, че ще мине без ремонти, а за такива нито имам време нито желание в предвид сезона... та нямах избор, трябва семеен автомобил и то трябваше спешно и неотложно, при нормални други условия НЕ бих взел нито този конкретен джип нито този конкретен модел, прсто балансиран компромис, до колко успешен, времето ще покаже.
        Последно редактирано от BatGeorgeone; 11-03-22, 12:28.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • c0dy^
          c0dy^ коментира
          Редактиране на коментар
          От чисто любопитство, ако ти се занимава, би ли дал повече информация за този Вранглер, който си харесал? Благодаря!

      • #13
        Покарах го преди малко из квартала.
        Струва ми се една идея по-тромаво от Вранглера ми или аз не го натискам достатъчно
        Трака нещо по предницата, при джамбазина набързо проверих за супер убити шарнири и уж не видях такива но теста ми беше под 60 секунди та може и да не съм догледал, нещо си трака по дупките осезателно.
        Надявам се да ме закара до Франция и да ме върне обратно без инциденти и повреди, стискайте ми палци.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • извън пътя
          извън пътя коментира
          Редактиране на коментар
          Вранглера с какъв двигател е?

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          2.8CRD

        • Даниел Цветков
          Даниел Цветков коментира
          Редактиране на коментар
          И моя така тракаше и се оказа за шарнири,та и тампоните бяха тръгнали та отидох на нови носачи.Те бая дебели излязоха.

      • #14
        А, честито! Ще стискаме
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси Саше.

      • #15
        Айде честито за новата машина, със здраве да си я карате
        Как са кросаните?
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X