Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP Cherokee 2.8crd 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Следващото CR-V хваща окото,ама му е много дебелашка цената

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Щом и дизайна е намесен, работата е дебела... Според мен, си карай Ситроена, че смяната му с нещо само заради автоматични скорости, може би ще ти струва солено.

  • #17
    От това се опасявам и аз като се замисля,че за сега слуша много.

    Коментар


    • #18
      Някой писа че Черок КК бил Додж Нитро. Ако се спреш някога на такова, първо качи жената на навигаторското място. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Има огромна вероятност да поискаш сам да се преселиш в ада.
      Позицията е ужасяваща, торса на облегалката, а краката надясно. За два км возене се изприщих, смятай да тръгнеш на дълго, почивка примерно.
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • Даниел Цветков
        Даниел Цветков коментира
        Редактиране на коментар
        Доджа определено не ми харесва даже и визуално,отпред прилича на снегорин,а и вътре таблото не ми допада.

    • #19
      Днес на паркинга на Хоум Макса видях едно такова Чероки,но бензиново.Заговорихме се с пича и той ми каза да не вземам в никакъв случай дизелово Чери,защото имали големи проблеми с двигателите,блокирвали и т.н.Направо ме хвърли в оркестъра!А по разни клипове в тубата го хвалят мотора,даже руснаците от Автостронг го дават много корав и надежден.
      На кого да вярвам аджеба?Някой нещо по въпроса?

      Коментар


      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        На форумЪт ще верваш. Тука оплаквания точно от този VM няма (освен по-скъпа поддръжка от бензиновия). Виж от мРецедесовия на Гранда - там е друга бира... Ама туй щото "ги има много", затуй де.

      • kalin09
        kalin09 коментира
        Редактиране на коментар
        ...

    • #20
      Първоначално публикуван от Dilyan Zagorchev Преглед на мнение
      Някой писа че Черок КК бил Додж Нитро. Ако се спреш някога на такова, първо качи жената на навигаторското място. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Има огромна вероятност да поискаш сам да се преселиш в ада.
      Позицията е ужасяваща, торса на облегалката, а краката надясно. За два км возене се изприщих, смятай да тръгнеш на дълго, почивка примерно.
      Ами то си има хоризонтален реглаж "ляво <-> дясно" на седалката, както и "ease of access" функция - седалката леко се завърта в посока към вратата, ама някой не е чел "Мануел" ( =ръководството, © дядо Владо)
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Даниел Цветков
        Даниел Цветков коментира
        Редактиране на коментар
        Пича беше много любезен,поговорихме си доста даже седнах в колата и наистина не е много удобна,малки седалки,тесни,но пък има хубава видимост.
        Багажника е доста малък,а отзад се сяда с извъртане май-а бе тесняк е и май ще го отсвирвам.Иначе отвън изглежда добре,този беше повдигнат и с едни рошави валяци-изглеждаше много як.Бензин беше ,3.7 с газ и ми каза,че около 20л вземал на градско.

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Хубу, ама писах, че 2км се возих, и то съвсем инцидентно стана. Кой да мисли за ръководство.

    • #21
      Първоначално публикуван от Даниел Цветков Преглед на мнение
      Днес на паркинга на Хоум Макса видях едно такова Чероки,но бензиново.Заговорихме се с пича и той ми каза да не вземам в никакъв случай дизелово Чери,защото имали големи проблеми с двигателите,блокирвали и т.н.
      Аз съм с такъв двигател. Моето е от последните KJ (ноември 2007) и двигателят е 163 к.с. Изключително корав двигател.
      Някои неудачни решения, които се влагат в модификацията R428DOHC до 2006-та са заменени (примерно електрически управлявания EGR-клапан е заменен с вакуумен).
      При модификацията RA428DOHC, която се вгражда в Cherokee KK e подобрено управлението на турбото с променлива геометрия и са подобрени параметрите на дюзите. Добавен е DPF.

      Страда от проблеми с термостата, подобно на всички представители на 2,8 литровите дизели на Jeep (остава в отворено положение и не позовлява достигане на работна температура през студените месеци).

      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • Даниел Цветков
        Даниел Цветков коментира
        Редактиране на коментар
        Аз се интересувам от фейса на KJ,тези след 2008г.
        Общо взето по разни форуми мнението е ,че да се вземе Jeep с VMски мотор било най голямата глупост.
        Последно редактирано от Даниел Цветков; 15-03-22, 08:14.

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        По разни форуми често пишат хора, които имат много смътна или никаква представа, а просто повтарят нещо дочуто/прочетено. Да не говорим, че една голяма част не правят разлика между Чероки и Гранд Чероки.

        Много големи оплаквания имаше от Гранд Чероки с VM-ския 3.1, който наистина си е проблемен мотор. Вероятно, като цяло, дизеловите мотори на Jeep са по-проблемни от бензиновите. Но специално 2.8 CRD VM не минава за такъв.

        Разбира се, както винаги при кола втора употреба, въпросът е до състоянието на конкретния екземпляр. Спокойно обаче можеш да ядеш хурката и с бензинов двигател. Примерно, смятаният за доста надежден редови шестак 4.0 излопзван и на Чероки, и на Гранд Чероки, в някои серии има склонност на пука глава.

        Така че зависи какъв ти е късметът ...

      • murfito
        murfito коментира
        Редактиране на коментар
        Няма фейслифт на KJ след 2008.Това е KK.
        Проблемен VM мотор е и предишното поколение 2.5 дизел с 4 отделни глави. От този мотор VM има лоша репутация.

    • #22
      Даниел Цветков коментира
      Днес, 09:13
      Пича беше много любезен,поговорихме си доста даже седнах в колата и наистина не е много удобна,малки седалки,тесни,но пък има хубава видимост.
      Багажника е доста малък,а отзад се сяда с извъртане май-а бе тесняк е и май ще го отсвирвам
      Казах, няма да повтарям:
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      След "Гранд Черокито" ще ти се види невероятна каруца. От кон не на магаре, а на кокошка искаш да слезнеш
      Особено голяма изненада ще бъде разходът Ще харчи повече от "Гранд" с 3,0 CRD.

      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Даниел Цветков
        Даниел Цветков коментира
        Редактиране на коментар
        Двигателя е с по малък литраж,по лек е,може да се движи само на един мост-защо да гори повече от Гранда?
        Последно редактирано от Даниел Цветков; 15-03-22, 09:29.

      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Умната форумна мисЛа, че "Законите на физиката никой не гиЙ отменял" не си ли я научѝл ? По-малък двигател, по-малко на брой цилиндри - повече работа и по-високо натоварване. На мен "Хемито" ми с 5,7 л. ДВГ харчи по-малко от "Либито" с 3,7 л. И това не е само мое наблюдение.

    • #23
      Това за големия мотор е ,ако караш джелатската според мен-газ,спирачка.
      Ако си караш нормално не би трябвало да гори повече по Черока.
      Я да питам за Гранда,при моя му се метнаха задните дискове като пусках Шипка.Вярно,че бяха тънки и я пуснах без да огранича скоростите примерно до 3та,но все пак.После сложих нови(вярно като за продан най ьофтените)и май пак замятаха по някое време.Вярна ли е тенденцията,че на Гранда му са малко слаби спирачките за това тегло и често криви дискове?

      Коментар


      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Посиняват веднага след първото по-здраво спиране За криви - ни съм видял при мен. За спирачките го коментирахме някъде. Ако искаш да спира като "Рено Туинго" или "Тойота Айго" - купуваш си "Туинго" или "Айго".

    • #24
      Първоначално публикуван от Даниел Цветков Преглед на мнение
      Вярна ли е тенденцията,че на Гранда му са малко слаби спирачките за това тегло и често криви дискове?
      Не. Това зависи от материала и по-скоро от неправилната му обработка.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #25
        Първоначално публикуван от Даниел Цветков Преглед на мнение
        Това за големия мотор е ,ако караш джелатската според мен-газ,спирачка.
        Ако си караш нормално не би трябвало да гори повече по Черока.
        Я да питам за Гранда,при моя му се метнаха задните дискове като пусках Шипка.Вярно,че бяха тънки и я пуснах без да огранича скоростите примерно до 3та,но все пак.После сложих нови(вярно като за продан най ьофтените)и май пак замятаха по някое време.Вярна ли е тенденцията,че на Гранда му са малко слаби спирачките за това тегло и често криви дискове?
        Моите наблюдения са следните. "Гранда" WK е с 330 мм. дискове, спира си отлично. Обаче няколкото с които съм се занимавал, включително и моят имат склонност към абсолютно блокиране на водачите на спир. апарат като следствието е че накладките натискат диска само от към буталата/буталото. Това е възможна причина за кривене,в комбинация с дълги спирания без мотор. И локви по наклона разбира се.
        Другото са лоши дискове, както е казал колегата и адашПавлин Андреев.

        Коментар


        • #26
          За WK-то за спиране , спира , налагало ми се аварийно спиране на магистралата от 160+ почти до покой ... еми спря добре че спря , защото отпред щяха да са като кегли да ги подмятам половината бяха малолитражки двуврати . Лошото е че после и 4те диска бяха брак , вслучай може би им е било и време да ги сменявам де ..

          Коментар


          • #27
            Кросъра вече си има нова собственичка,а аз се оглеждам кат съсел в трици за нещо.
            Лошото е ,че не съм избрал още дали пак да се хвърля на WK или нещо друго.WKто си ме кефи,ама разхода му не ми допада много.
            Мисля още.

            Коментар


            • Dilyan Zagorchev
              Dilyan Zagorchev коментира
              Редактиране на коментар
              Ееее, разгеле, разкара го най-накрая.
              Айде успех в издирването на бленувания американец.

          • #28
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:275806573_479181563674999_3889871269053039884_n.jpg
Прегледи:217
Размер:41.8 КБ
ID:6834320

            Коментар


            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Това е "фул сайз трък" т.е голям джен(д)ерал мотърс, дизела почва от 6.2 и разхода съвсем няма да ти хареса.......

          • #29
            Айде ,накичихме се

            Коментар


            • #30
              Рече и отсече Мурано, айде честито да ви е. Със здраве да му въртите гумите.
              "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
              Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

              Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X