Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

    Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
    В какво точно се изразява повредата на старите?
    Ще е добре някой да снима стара повредена клапа или да опише повредата.
    Все пак не говорим за космически технологий, а за обикновенни детайли , изработени с прилична точност от подходящ материал.
    При положение , че се окажат елементарни, не си заслужава да се дадат грешни 209 лева за гушата на търговците.
    Клапите се чупят на всевъзможни места. Проблемът е в материала явно - гори тая пластмаса и става като ронлив бакелит. Изработката на метална клапа може да доведе до нежелан конденз в тази част на системата според мен или до повреди в моторчето, но всеки си решава.

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

      Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
      Клапите се чупят на всевъзможни места. Проблемът е в материала явно - гори тая пластмаса и става като ронлив бакелит. Изработката на метална клапа може да доведе до нежелан конденз в тази част на системата според мен или до повреди в моторчето, но всеки си решава.
      На първо четене , предлагам да се изработят от алуминиема ламарина и да се залепи корк или пластмаса /полиетилен / по повърхността.
      ________________________________________________________________________________________
      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

        Звучи добре.

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

          За съжеление ще купувам нови тази седмица, тъй като започва да застудява. От моите ще видим какво може да се направи като заместител за в бъдеще...
          Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
          Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

          LZ1FLY

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

            Такаа, днес ходих до БС и бях неприятно изненадан, че цената не е 209лв. както беше обявено по телефона, а 248лв. Дали са ми я е казали без ДДС, което е 206лв. и някакви стотинки не е ясно.
            Като отворих кутията, отново бях изненадан, че двете плочки са различни, едната е от пластмаса, а другата от алуминий. Двете опаковани по отделно - едната в найлонче (тая пластмасовата), а другата в картонена кутия. Двете заедно пък бяха в една по-голяма кутия.

            Въпроса ми е следния: възможно ли е да са оправили проблема и съответно алуминиевата да е за топлия, а другата за студения въздух?
            Все си мислех, че самите клапи спрямо ъгъла смесват топъл със студен въздух за всяка от зоните в купето
            Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
            Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

            LZ1FLY

            Коментар


            • #51
              От: До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

              Първоначално публикуван от Waspa Преглед на мнение
              Ще започна оттам че ми бяха казали че таблото се сваля заедно с алум. конзола за волана и волана. Намерих начин да не ги свалям. Свалих цялото парно заради клапата външен-вътрешен въздух, което се оказа излишно. Събрах го и се оказа че има втора счупена клапа и всичко започна отначало. в крайна сметка го победих и сега ми е топло Ако някой сваля табло и има въпроси къде какво звънете да помагаме 0888374909 Ники
              Защо имам чувството че проблемите с тия клапи и стъпкови маторчета са от липса на поленов филтър при някой екземпляри . Поне аз нямам такъв и имам проблемите с парното
              GL420, G500

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                Абе проблемите са заради евтината пластмаса на клапите. Явно не са мислили да е достатъчно термоустойчива, моторчетата горят доста рядко до колкото разбирам.
                Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                LZ1FLY

                Коментар


                • #53
                  От: До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                  Първоначално публикуван от valka Преглед на мнение
                  Защо имам чувството че проблемите с тия клапи и стъпкови маторчета са от липса на поленов филтър при някой екземпляри . Поне аз нямам такъв и имам проблемите с парното
                  Те всички екземпляри от тези години стандартно нямат филтър, но проблемите не са от това. Просто калпава конструкция и калпав материал на клапите на климатроника.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                    На мен сштот ми се случва ама когато развртам бутоните за температура от Lo do Hi неколко пати и се оправа работата. На студено от левата дупка на десната страна от джипа духа ладно.

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Изпълних указанията при студено купе: показваше 32-34 и при доближаване на ръката ми достигна 42.
                      Значи работи, но проблема е че при продължително движение от дясно духа все по- хладно и увеличавам малко по малко дясната темп, докато достигна Hi. И духва горещо, а на 29 е хладен въздуха, от ляво на 24 духа горещо докато направи зададената темп. и после леко намалява.

                      сштото е и при мен. Много е непријатно да влиза толкова студен ваздух от десната страна и да го лади момичето. Бутам на Hi и си е ОК! Ама глупав климатроник.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                        Първоначално публикуван от peerless Преглед на мнение
                        Такаа, днес ходих до БС и бях неприятно изненадан, че цената не е 209лв. както беше обявено по телефона, а 248лв. Дали са ми я е казали без ДДС, което е 206лв. и някакви стотинки не е ясно.
                        Като отворих кутията, отново бях изненадан, че двете плочки са различни, едната е от пластмаса, а другата от алуминий. Двете опаковани по отделно - едната в найлонче (тая пластмасовата), а другата в картонена кутия. Двете заедно пък бяха в една по-голяма кутия. ...

                        Интересна подробност е, че от Мопар официално (вече повече от година) се предлагал и вариант за подмяна на въпросната клапа по "касапския" метод, с рязане на кутията на климатроника, за да не се сваля таблото ...

                        68080867AA_MoparBlendDoorInstall.pdf
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                          Аз имах същия проблем с парното - зоната пред пътника се беше счупила клапата. Тоя "вариант" с рязането и аз го гледах ама да си прецакам джипа от мързел ни ми се видя много умно и съответно си го разглобих цялото табло и парно с един приятел, ремонтирах си клапите и си го сглобихме обратно. Само дето не трябваше да го почваме в неделя, че нямаше кой да източи фреона и после -80лв за пълнене. Така, че преди да го почвате - ОТИДЕТЕ ДА ИЗТОЧАТ ФРЕОНА.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Интересна подробност е, че от Мопар официално (вече повече от година) се предлагал и вариант за подмяна на въпросната клапа по "касапския" метод, с рязане на кутията на климатроника, за да не се сваля таблото ...

                            [ATTACH]278348[/ATTACH]
                            Така де, точно! Вътре имаше step by step инструкции как да си резнеш нещата. Аз лично си резнах кутията и смених само едната клапа, другата беше здрава и не се наложи интервенция... а и си запазих двузоновата духалка
                            Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                            Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                            LZ1FLY

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                              Ай честито! Дали самия си ги режеше нещата?? Работиш ли и за нас? , ако се наложи де? Браво за интервенцията!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                                Не е проблем да помогна на някой ако желае да ми се довери, аз го рязах с дремела и стана много културно
                                Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                                Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                                LZ1FLY

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X