Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет

    Здравейте, колеги! Днес джипът ми /Чероки 5.2 zj 93г/ както вървя изгасна. Запали измина 2 метра и отново изгасна. Много опити да го запаля, но всички неуспешни. 2 часа след като го оставих запали, всичко нормално, работи перфектно, НО в рамките на 2-3 минути. След това започва да прекъсва и изгасва. Върти но не пали. По странното е, че когато изгасне и го въртя да пали,мотора си върти нормално, но при връщането на ключа мотора завърта наобратно опитвайки да запали и пуши през филтърната кутия.

  • #2
    Това със "2 часа след като го оставих запали" прилича на датчик колянов вал.

    Коментар


    • #3
      +1 за датчик колянов вал
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #4
        Смених го, колеги, но джипа не пали. Отворих да проверея и ангренажната верига, но и с нея няма проблем. Мисля да сменя и компа ?

        Коментар


        • #5
          С нищо не мога да помогна,но за идея само

          Аз имам една набита макина в ОБД буксата с размера на половин цигарена кутия,праща сигналче на телефона и в реално време ми вади показатели на какво се сетиш,помни,показва и трие грешки също..........и колко парици да е бил тоя датчик пак ще е по-скъп от 21 долара колко ми струва макината.

          Код за грешки какъв дава?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            Защо си въобразявате , че апаратурата за диагностика е въздесъща. Алгоритъма за търсене на повреди по управлението на дадена система изисква да знаеш и алгоритъма на работа на тази система . Хаотичното сменяне на датчицита, та дори и на "мозъка" по скоро би влошило ситуатията отколкото да я изправи. Вземаш един мулти метър (желателно да е с добри параметри) , а добрия майстор би се справил и с набор от лампи с различна мощност и започваш да мериш от простото към сложното ...от контактния ключ. към ... т.н. В най добрия случай използвай жокер "Обади се на разбирач (човек със знания опит и интуиция)" и ще си спестиш маса пари, време и нерви) .

            Коментар


            • #7
              При фейса буксата е под волана вляво, но в моя не мога да намеря такава.

              Коментар


              • #8
                Не я намираш, защото няма. ОБД стандарта е след 1995 година
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X