Обява

Свий
Няма добавени обяви.

06 Jeep Grand Cherokee WK 3.0crd проблем със скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 06 Jeep Grand Cherokee WK 3.0crd проблем със скоростна кутия

    Здравейте колеги,
    Днес джипът започна да се държи странно.
    Когато покарам и загрее двигателя ми изчезва типтроника или както там се води за ръчна смяна на предавките. Освен това като спра и превключвам от R на D и обратно се появи едно лашкане с тъп удар. Когато изгася колата и я запаля отново типтроника започва да работи, и лашкането изчезва. Като я покарам и проблема се появява отново. Иначе при движение скоростите ги реди плавно, но малко странно.Бави се сякаш и при потегляне имам чувството, че тръгва на по висока предвака..няма сила, като че ли. Гася - паля и се оправя за момента.
    Маслото е опреснено веднъж с Мопар атф+4 преди около 5-6 хил.км..Събра малко над 4л. Сега го меря с щека, която си купих за модела при загряла кутия и е в нормите. Бистро е и почти не се вижда на щеката. Предният собственик беше налял не правилното масло и затова реших да го опресня на два пъти..
    Някакво предположение или съвет, ако може..
    Или да ме насочите към някой?До Септември съм в Бургас
    Благодаря

  • #2
    Прегледайте охлаждането на маслото. При малко повече от необходимата температура точно така се държи,изключва типтроника и влиза в авариен режим до рестартиране.

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Има ли вероятност проблемът да е електрически? В Южноафрикански форум някой беше споделил, че така правел при намокряне на някаква кабелна връзка, като изсъхнело се оправял.

    • Здравко1982
      Здравко1982 коментира
      Редактиране на коментар
      Колега,как се проверява това охлаждане на маслото?И как става въпросното продухване в поста ти по-долу?Извинявам се за невежеството.

  • #3
    Благодаря
    Вярно, че и сега е доста горещо навън и я карам основно на къси дистанции..
    А къде би трябвало да е това охлаждане?

    Коментар


    • #4
      Във водния радиатор,от кутията излизат две метални тръби и отиват напред към радиатора.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        Прегледайте охлаждането на маслото. При малко повече от необходимата температура точно така се държи,изключва типтроника и влиза в авариен режим до рестартиране.
        Онзи ден в голямата жега без капка дъжд моята кутия(не е на такова возило ,но кутията е същата с)държеше по същия начин. Едно продухване и сега не го прави въпреки ,че е жега! А и през компа толкова!!

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Във водния радиатор,от кутията излизат две метални тръби и отиват напред към радиатора.
          На моя WK охлаждането на кутията е горната 1/3 от радиатора на климатика(кондензатора). Преди две седмици, като го карах половин час с доста неприлична скорост, ми изписа на дисплея- transmission over temp. Върнах газта, но 10- тина минути предупреждението не се махаше. Нямаше разлика в поведението на колата, нито по време на предупреждението, нито след това. Не очаквах да са толкова меки тези коли.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение

            На моя WK охлаждането на кутията е горната 1/3 от радиатора на климатика(кондензатора). Преди две седмици, като го карах половин час с доста неприлична скорост, ми изписа на дисплея- transmission over temp. Върнах газта, но 10- тина минути предупреждението не се махаше. Нямаше разлика в поведението на колата, нито по време на предупреждението, нито след това. Не очаквах да са толкова меки тези коли.
            Какво значи неприлична скорост и мека кола . Че ако си жулил в 40+ градосова жега с 200+ от Пловдив за София по Тракия в района на Ихтиман, значи колата хич не е мека

            Коментар


            • atanas_93
              atanas_93 коментира
              Редактиране на коментар
              Магистралата беше друга(това е без значение) и околната температура беше около 30 градуса. Мисля си, че при тези скорости, въздушния поток трябва да е зверски и да охлажда яко. Независимо, че и натоварването е жестоко тогава за двигателя и трансмисията.

          • #8
            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение

            като го карах половин час с доста неприлична скорост,
            Ей тука е разковничето! Висока скорост- голям въздушен поток. Прегряване в градски условия е съвсем друго!
            А и темпъридж сензора на тая кутия знаеш ли какъв е?

            Коментар


            • #9
              Вчера и направиха диагностика и излезе някакъв датчик.
              изписа ми ето това:
              Намерих и някаква схема, но не ми става ясно този датчил отделно ли е или цялата платка се сменя, тъй като прочетох разни мнения че всичко се сменя...
              Търсих и в магазин такъв сензор и не можаха да намерят.
              Някаква идея?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20200814-134827.png
Прегледи:443
Размер:121.4 КБ
ID:6634824Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20200813-153548.png
Прегледи:488
Размер:171.9 КБ
ID:6634825

              Коментар


              • #10
                Честито! Както се изразява Боса,спуан сензор на платката. Сменя се комплект,неделима част от платката е.

                Коментар


                • #11
                  Ами, мерси..дето се вика.
                  Как точно се води тази част, за да знам какво да търся..
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #12
                    По схема излиза това и от магазина ми казаха, че уж отделно били тия сензори.. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20200814-152921.png
Прегледи:449
Размер:137.8 КБ
ID:6634889

                    Коментар


                    • #13
                      Ами това не е твоята кутия! Тия дето нямат щека са Мерцедес,то и ДВГ-то е пак такова.

                      Коментар


                      • #14
                        Ето един пример на първо гугълиране!
                        Ама точно тази май има твоя проблем, нещо много нацъфтян ми се вижда сензора.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X