Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциал за KJ 2.8CRD 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ето това

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Jeep_Liberty_Rear_Diff_8.25_2005.jpg Прегледи:127 Размер:65.7 КБ ID:6546180

    е снимка на капак на заден мост, а ти си снимал само номер.

    Снимай твоят капак за да видим какъв всъщност е.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От 2005-та(фейслифта) дизели с ЛСД са голяма рядкост. Не са трак лок. Ползват спирачките през тракшън контрола като блокажи. И дифа почти винаги е:
      Corporate 8.25 Rear Axle
      3.73 Rear Axle Ratio.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #18
        Е моят е с ЛСД. Една от тези пластинки се е счупила и е причина за цялата леш. Тия дни ще правя снимки и ще пусна, защото имам голям проблем с намирането им, а колата стои на подемника.
        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

        Коментар


        • #19
          Това е лошо. Пластина на лсд обикновено се чупи от неправилно или недостатъчно масло,лошо качество на маслото и или липса на добавка.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #20
            Аз подозирам, че е нямало добавка за LSD. Иначе диференциала изглежда на C8.25. Не знам защо поръчаните планетарни зъбни колелета се оказаха съвсем различни. В момента се правят чудеса - закупен е цял мост от CRD 2.8 но с барабанни спирачки. Касетата в диференциала е същата като моята, като разбрах, че само при пиньона имало разлика - 9 срещу 10 зъба. Съответно ще ми оставят моя пиньон, моите спирачки и касетата от моста втора употреба. Не знам дали го обясних както трябва, но съм лаик в тази област. Надявам се не е необходимо да припомням, че в Стара Загора НЯМА сервиз, който да се навие да ремонтира Jeep. За сервизите тук, това е някакъв вид луноход или абракадабра, освен ако не става въпрос за накладки и доливане на течност в стъклоумивателното. Искам да благодаря на всички колеги от форума, които ми даваха насоки и предложения! Без вас просто няма накъде...
            Прикачени файлове
            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

            Коментар


            • #21
              Пиньон+корона вървят в комплект. Това, дето трябва да направиш, е да вземеш касетата от другия диф, да и махнеш короната, да и сложиш твойта корона, и да я сложиш на твоя мост. Естествено трябва да се нагласи петното, ама на тоя диф става лесно.

              Ако това го кажеш на майстора и те гледа тъпо, имай едно на ум.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X