Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциал за KJ 2.8CRD 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диференциал за KJ 2.8CRD 2005

    Продължаваме към следващата глава в приключението Jeep KJ. При отваряне на задния диференциал, установихме, че има изронено планетарно зъбно колело и вероятно от там се чува металически шум над 70-80 км/ч. На самото тяло на дифа има номер 52070344AC под него WF11 (0935). VIN на автомобила е 1J8G6E8535W687000.Може ли малко помощ какъв ми е диференциала и какъв комплект да поръчам за него? В https://www.moparcjdrparts.com/ не ми излиза никакъв резултат. В http://www.jeepchryslerparts.eu/ също не ми връща резултат, а има куп ремонтни комплекти, които не знам дали стават. В Google при търсене ми излиза цял заден мост, но за бензинови...

    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

  • #2
    Снимай капака на дифа.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      Ето ти ги данните за джипчето... Общо взето те интересува това:

      Corporate 8.25 Rear Axle
      3.73 Rear Axle Ratio


      Комплектът, който ти трябва е с номер 5143812AA


      Успех!
      Последно редактирано от Павлин Андреев; 09-01-20, 19:32.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #4
        Значи би трябвало да е Chrysler 8.25", и би трябвало да изглежда така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Jeep_Liberty_Rear_Diff_8.25_2005.jpg
Прегледи:559
Размер:65.7 КБ
ID:6546180
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          Това е снимката. Интересуват ме планетарните колела или целия комплект. Има ли LSD? Интересно е, че го дават за 4,7 бензин.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200109_145009_1280x720.jpg Прегледи:0 Размер:140.8 КБ ID:6546184
          Прикачени файлове
          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

          Коментар


          • #6
            Благодаря на всички, които се включиха. Предполагам, че трябва да поръчам това:

            http://www.jeepchryslerparts.eu/shop...-gear-set.html

            Дифа с LSD ли е? Трябва ли да има добавка за LSD?
            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
              Това е снимката. Интересуват ме планетарните колела или целия комплект. Има ли LSD?
              Колега, имаш LSD, дал съм ти данните на комплектацията на машината - Trac-Lok Differential Rear Axle.
              Дал съм ти, Gear Ratio, както и линк с цена на необходимия комплект "пиньон - корона".
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • #8
                С комплекта пиньон--корона нямам проблеми. Изронено е планетарното колело.
                JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                  С комплекта пиньон--корона нямам проблеми. Изронено е планетарното колело.
                  Извинявам се - това, което ти трябва за твоя диференциал е с 4883087AC.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                    С комплекта пиньон--корона нямам проблеми. Изронено е планетарното колело.
                    Разглоби ли да видиш причината за изронването
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • ARTU73
                      ARTU73 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз не съм го разглобил - нито гараж имам, нито умения. В сервиза отвориха задния капак и ми го показаха изронено. Не знам и те не знаят каква е причината за изронването. Имало метални стружки, премахнати са, сложено е ново масло.
                      Последно редактирано от ARTU73; 11-01-20, 18:05.

                  • #11
                    Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                    ...
                    Дифа с LSD ли е? Трябва ли да има добавка за LSD?
                    Нали сте го разглобили ? При това положение е очевадно какво има вътре.

                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • ARTU73
                      ARTU73 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Свалиха задния капак на дифа и ми показаха изроненото колело. Нямам идея какво има вътре, тъй като не съм специалист, нито дори любител на монтажни дейности. От сервиза ми казаха, че не знаят дали е с LSD, тъй като попитах дали са сложили добавка за LSD когато са сменяли маслото. Ако някой си мисли, че всички сервизи в Стара Загора радушно приемат тоя автомобил - лъже се. Едва намерих познат, който склони да го работи в сервиза си.

                  • #12
                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение

                    Извинявам се - това, което ти трябва за твоя диференциал е с 4883087AC.
                    Поръчах комплекта 4883087 от eBay. Същото като на картинката. Сега ми се обади майстора - нищо не ставало за моя диф Тия дни ще се прибирам в града и ще видя за какво иде реч...
                    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                    Коментар


                    • #13
                      нищо от поръчаните части?
                      Не може да не става

                      4883087AC - Павката ти е дал верния номер

                      Иначе трябва да е това твоя диф:
                      - 4.10 Rear Axle Ratio;
                      - Corporate 8.25 Rear Axle;
                      - Trac-Lok Differential Rear Axle.

                      Последно редактирано от sttekata; 16-06-20, 08:06.

                      Коментар


                      • дядо владо
                        дядо владо коментира
                        Редактиране на коментар
                        .........може, може, ако е "Дана35" а частите са зе "Крайслер 8.25" лекинкону щ`сЪ различни,

                    • #14
                      Щом "майстора" не може да прецени при отворен капак дали дифа е LSD, дали ще може да го отремонтира ?

                      ... и по-назад бях писал, че една снимка на капака, която може да се направи и от всеки с телефон, ще отговори на част от въпросите.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #15
                        Снимка на капака има и е публикувана по-горе. Може да ви е смешно, но положението с "майсторите" в стара Загора е трагично.
                        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X