Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инспекция на преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инспекция на преден мост

    Доста търсих пжо темата, но не намерих пълна информация. Повода е следния: На Jeep Grand Cherokee Limited 1996 г., 4.0 - при движание по пресечен терен се появи чукане отпред-дясно. Чукането е такова, все едно отдолу удрят камъни, не е равномерно и е по-често при странично клатене на джипа. На равно чука само от време на време, обикновено на завои (може би най-вече на десните завои). Интересувам се какво да проверя, след като кача джипа на естакада и най-вече - как да проверявам. Ще бъда благодарен за всеки съвет и споделен опит. А в темата може всеки да предаде знания за преодолени проблеми по окачването на предния мост. Благодаря на всички колеги, разбрали притесненията ми!
    JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
    0898 641162

  • #2
    До: Инспекция на преден мост

    най добре иди в сервиз да ти прегледат ходовата част.ако си в софия , примерно при владо333 или при голди. не е скъпо.
    иначе може да ти трака каре, а може и да е друго - примерно при мене се оказа /след като смених едно тръгнало каре/ че ми опират грайферите на калните гуми в долния носач при напълно завъртян волан и то ако колата е на страничен наклон. на равно - не...

    абе потърси сервиз, под 20лв е...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • #3
      До: Инспекция на преден мост

      Открих проблема! Това е една вертикална щанга, която е захваната за усукващата се напречна щанга. Само на модел "96 се захваща отгоре с ябълковиден болт. Ето там - от ябълката се е откачила щангата и на мясдто почти не се забелязва, но в движение се вади ябълката и после чука в основата. Вече я купих (60 лв.), а днес след работа я слагам.
      JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
      0898 641162

      Коментар


      • #4
        До: Инспекция на преден мост

        Първо да кажа че съм доста от скоро в този форум и се моля за извинение при проявена некомпетентност.От Велико Търново съм и карам същото джипче. Та на въпроса. Къде ги купи за 60 лв. На мен ми излезе целия лост със накрайниците за хоризонталната щанга за близо 400 лв. Шарнирите на лявото колело също са ми заминали. ОСвен тожа и за капак немога да намеря свестен сервиз в който да ми дадат точно наименование на осхте един проблем. Предния мост е хванат с нещо като греди за купето. На всяка една има по 2 тампона които са в окаяно състояние. Никой неможе да ми даде точно наименование. Моля помагайте. Във Велико Търново съм виждал само още 3 такива джипки но за мое нещастие са дизели. Ако може поне да ми кажете сервиз в моя край ще съм крайно благодарен. Мерси предварително.

        Коментар


        • #5
          До: Инспекция на преден мост

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=46852

          В горепосочена тема има кое, откъде и за какви пари

          "Гредите" се казват носачи. Могат да се сменят само втулките, но излиза на същите пари да ги вземеш окомплектованите.....Не знам дали има разлика в окачване между бензиновите и нафтовите варианти..... А ремонта на окачване би могъл да бъде извършен от всеки един кадърен автомонтьор.....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Инспекция на преден мост

            До MadSc
            Аз говоря само за една щанга, която е около 22 см. дълга и е извита. Долу се захваща на основата, на която стъпват пружините, а горе - за напречната усукваща се щанга. В горния край завършва с шарнирен болт, който от своя страна влиза в усукващата щанга. Точно това окачване е правено само на произведените Grand Cherokee през 1996 г. (с шарнир). А на въпроса, купих щангата от Вест Ауто - имаха налични.
            Впрочем моя джип го купих именно от Велико Търново. Ако има още нещо - питай!
            JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
            0898 641162

            Коментар


            • #7
              хехехе. Злой мерси за шеговития отговор. Абе изглеждаха ми на носачи, ама викам да не изплющя някоя глупост ще си трая Днеска най - накрая намерих само втулките + шарнирите на лявото колело + биелетки ( ремонтен комплект - уплътнения и тям подобни). Общо 400 лв. след отстъпка, но това е без работата, щото нямам подемник да му се невиди. Ама май и него трябва да си зема, че ми писна да затягам след майстори. Въпроса ми сега обаче е - дали да е от морга или нови. Иначе имам BMW E36 и се убедих че с турски и тем подобни части нестава. Не ми се ще да ги правя и после пак да разглабям щото са се разпилели за 2-3000 км. Иначе до колегата - гледах едно синьо на цвят за продан със златист ролбар Laredo изпъление, но е дизелче.

              А забравих. Гърнето ми е в окаяно състояние. Карам на газ и е доста позагнило. Колко може да струва едно гърне или направо да му слагам резонаторно такова . Така ставам явна мишена за чичко пуцулай, ама пак мисля че ще е яко
              Последно редактирано от Злой; 08-04-09, 16:18. Причина: йдь;ркх

              Коментар


              • #8
                До: Инспекция на преден мост

                Първоначално публикуван от MadSc Преглед на мнение
                хехехе. Злой мерси за шеговития отговор. Абе изглеждаха ми на носачи, ама викам да не изплющя някоя глупост ще си трая Днеска най - накрая намерих само втулките + шарнирите на лявото колело + биелетки ( ремонтен комплект - уплътнения и тям подобни). Общо 400 лв. след отстъпка, но това е без работата, щото нямам подемник да му се невиди. Ама май и него трябва да си зема, че ми писна да затягам след майстори. Въпроса ми сега обаче е - дали да е от морга или нови. Иначе имам BMW E36 и се убедих че с турски и тем подобни части нестава. Не ми се ще да ги правя и после пак да разглабям щото са се разпилели за 2-3000 км. Иначе до колегата - гледах едно синьо на цвят за продан със златист ролбар Laredo изпъление, но е дизелче.

                А забравих. Гърнето ми е в окаяно състояние. Карам на газ и е доста позагнило. Колко може да струва едно гърне или направо да му слагам резонаторно такова . Така ставам явна мишена за чичко пуцулай, ама пак мисля че ще е яко
                Малко ОФФ:
                При Е36 дори и с оригинални шарнири - пак след 10000км започват да хлопат! Слагай от Е30 с втулки и забравяш. Волана става малко по-твърд в началото, но после се оправя.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X