Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ксенон за WJ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Ксенон за WJ

    Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
    Е най после нещо наистина полезно за всички - еваларка!
    Каква марка ти е комплекта за късите и , ако може снимка на кутията и технически подробности.Благодарство.
    Комплекта е китайски . На вид запалките нямат никаква разлика от бързите и бавните. Не мога да направя снимки , щото са наврени на много тясни места . Ще попитам човека за марката.

    Коментар


    • #62
      До: Ксенон за WJ

      Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
      Не е от антената , защото когато съм на диск или мп3 се получа същото, намаляване силата на звука.
      При мен е само на радио. Иначе няма нищо. При теб проблема е електрически, или евтино радио.

      Свещи си нямам, разпределител - също (дизел).
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        До: Ксенон за WJ

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        При мен е само на радио. Иначе няма нищо. При теб проблема е електрически, или евтино радио.

        Свещи си нямам, разпределител - също (дизел).
        Не искам да споря. Радиото и цялата музика са си оргинални, ( дори съм впечатлен от качеството на звука).Намалянето на силата на звука се получава само като пускам дългите светлини , тоест на бързите баласти. При късите светлени са обикнновенни баласти и няма никакакви смущения. Не мисля че някъде има слаба връзка. 1000% съм убеден , че проблема е в новите бързи трафове на ксеноните.

        Коментар


        • #64
          До: Ксенон за WJ

          Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
          Не мисля че някъде има слаба връзка. 1000% съм убеден , че проблема е в новите бързи трафове на ксеноните.
          начи тия неща са свързани
          имаш кофти маса, акумулаторът ти е под/или 65Ач и алтернаторът ти не е съвсем наред

          98% съм убеден в диагнозата
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            До: Ксенон за WJ

            Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
            1000% съм убеден , че проблема е в новите бързи трафове на ксеноните.
            А аз съм 10000% убеден, че проблема не е в тях.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              До: Ксенон за WJ

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              начи тия неща са свързани
              имаш кофти маса, акумулаторът ти е под/или 65Ач и алтернаторът ти не е съвсем наред

              98% съм убеден в диагнозата
              Процента / 98% / , можеш да го намалиш на 60%,
              защото Гранда е със Як акумулатор ~ 100 А/ч
              ________________________________________________________________________________________
              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

              Коментар


              • #67
                До: Ксенон за WJ

                по нета толко
                ако го видим на живо ще се разбере къде е проблемът много лесно
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  До: Ксенон за WJ

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  по нета толко
                  ако го видим на живо ще се разбере къде е проблемът много лесно
                  Къде е тоя нет.
                  Ти знаеш ли за кой модел става въпрос.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Ксенон за WJ

                    Коментар


                    • #70
                      До: Ксенон за WJ

                      колко много писания !!!...прегледаите си кабелите . липсва "маса" , "хванете" я от от двигателя ако трябва. и задължително през РЕЛЕ управляваите баластите (трафчетата или как там ги наричате)!!! на коментара да се слага не повече от 7000 келвина...ЗАЩО...???
                      що се отнася за някакъв си проблем с няква си МП3-ка..какво точно се получавало...? а що не погледнеш какъв бушон има долу за радиото...?
                      а наи добре е да си вземеш " + " от акумулатора. преди 5 години почти нямаше масово повече цд-касетофони-радио и други ундурми с повече от 4х40 ВАТА. надявам се че ме разбра какво искам да ти обясня....?


                      може да не разбирам от вакууми.. ама поне с тоците съм доста по наясно...
                      Последно редактирано от lcr; 04-12-08, 23:27.
                      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                      ********************************
                      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                      Honda Shadow VLX 600 - 1999
                      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                      Влади

                      Коментар


                      • #71
                        До: Ксенон за WJ

                        Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                        ... и задължително през РЕЛЕ управляваите баластите (трафчетата или как там ги наричате)!!!
                        Защо? Особено при изправна инсталация?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Ксенон за WJ

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Защо? Особено при изправна инсталация?
                          защо защо...?)) за автоозвучението или за ксенона...?
                          ксенон : защото управлението е през маса. а когато имаш трансвертор на 25 киловолта , всяка проблемна връзка избива
                          авто озвучаване : за да работи мп3-ка , при номинален режим тя черпи към 10 ампера в пикови моменти. не можеш да и дадеш тези 10 ампера с 5 ампера бушон и кабел със сечение 1,5 квадрата нали? - както беше направено при мен , а тогава когато са мислили тези модели , конструкторите са предвиждали авто радио с мощност 20 вата макс, а ние им слагаме 4Х50 вата при налична ел инсталация
                          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                          ********************************
                          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                          Honda Shadow VLX 600 - 1999
                          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                          Влади

                          Коментар


                          • #73
                            До: Ксенон за WJ

                            Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                            ксенон : защото управлението е през маса. а когато имаш трансвертор на 25 киловолта , всяка проблемна връзка избива
                            авто озвучаване : за да работи мп3-ка , при номинален режим тя черпи към 10 ампера в пикови моменти. не можеш да и дадеш тези 10 ампера с 5 ампера бушон и кабел със сечение 1,5 квадрата нали? - както беше направено при мен , а тогава когато са мислили тези модели , конструкторите са предвиждали авто радио с мощност 20 вата макс, а ние им слагаме 4Х50 вата при налична ел инсталация
                            - Управлението не навсякъде е през маса. На по-старите модели японки е. За американците - не знам. Почти всичко по-ново е с управление не през маса.

                            - Трансфертер на 25 киловолта няма. Има проста индуктивна запалка, която сработва в началото за запалване - 1/10 от секундата, а след това се насища от големия ток, и все едно я няма. При това сработва на 25 киловолта само пир топли крушки. Студените палят на 2КV безгрижно. Смущенията идват при разгряването на студени крушки, след като са запалили, и преди да са загряли. После остава променливо правоъгълно напрежение с 200 или 400Hz, 70-ина волта, и ток половин ампер. А тока на консумация от инсталацията на колата е 3А - по-малко от на стандартните крушки на фаровете.

                            - говоря за изправна инсталация, а не за такава, на която падът на напрежение между фара и акумулатора е повече от 2V. Тогава е ясно че или трябва да се възстанови щатната, или да се прави нова - второто естествено е по-лесно, но това не го прави по-правилно.

                            - 10А в пикови моменти значи 145W, в най-добрия случай. Обаче, първо в самата мп3-ка има загуби, макар и малки, а крайните стъпала са клас B, или в най-добрия случай - Клас AB. Това е 70.7% ефективност при пикова мощност, при идеален случай и никакви загуби в самия чип на крайното стъпало. в реални ситуации - около 60-ина процента. Та, тия 145W консумирана мощност някак не се връзват с гръмките надписи по кутиите. Реално са около 90, или 4*23W. Няма лошо да се вярва на надписи, но поне се замисли, възможно ли е наистина, особено като погледнеш тънките кабелченца, излизащи дори от най-марковите музики - аз например съм с най-скъпото на пазара CD/MP3 на Pioneer, и въпреки марката, жичките отзад са същите. Теоретичната максимална мощност, която може да се отдели върху говорител от 4ома, при синусоидално захранване от 14V е около 35W, при положение че няма грам загуби никъде. От тук надписи, гръмко гласящи нещо нагоре са нагли лъжи, най-често на маркетинговия отдел съответната фирма. Ама физиката по учебниците си е все същата.

                            -за предпазителя 5А си прав - ако инсталацията не е предвидена за това - не е добре. Но на ниски мощности ще си работи безгрижно, пак казвам, ако инсталацията е в ред. Иначе отново трябва да се търси по-добро решение. Отново най-лесно е да се дръпнат жици директно от акумулатора, още повече че тук няма релета и други извращения а само един простичък бушон.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Ксенон за WJ

                              Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                              колко много писания !!!...прегледаите си кабелите . липсва "маса" , "хванете" я от от двигателя ако трябва. и задължително през РЕЛЕ управляваите баластите (трафчетата или как там ги наричате)!!! на коментара да се слага не повече от 7000 келвина...ЗАЩО...???
                              що се отнася за някакъв си проблем с няква си МП3-ка..какво точно се получавало...? а що не погледнеш какъв бушон има долу за радиото...?
                              а наи добре е да си вземеш " + " от акумулатора. преди 5 години почти нямаше масово повече цд-касетофони-радио и други ундурми с повече от 4х40 ВАТА. надявам се че ме разбра какво искам да ти обясня....?


                              може да не разбирам от вакууми.. ама поне с тоците съм доста по наясно...
                              Колега, цялата ми озвучителна система е ОРГИНАЛНА, ЗАВОДСКА , ПРОЕКТИРАНА И ИЗПЪЛНЕНА , там където е сглобен WJ JEEP . Автомобила е 2002 г. Аз не съм добавял нито едно кабелче , говорител или каквото да е било. Реално и Mp 3 не съм добавял.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Ксенон за WJ

                                Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
                                Колега, цялата ми озвучителна система е ОРГИНАЛНА, ЗАВОДСКА , ПРОЕКТИРАНА И ИЗПЪЛНЕНА , там където е сглобен WJ JEEP . Автомобила е 2002 г. Аз не съм добавял нито едно кабелче , говорител или каквото да е било. Реално и Mp 3 не съм добавял.
                                А защо мислиш че това е гаранция за качество?

                                И на луната да е сглабяна, от господ, има си физични закони, от които не можеш да избягаш.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X