Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ксенон за WJ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Ксенон за WJ

    да
    ние за едно и също говорим, но просто да се доизясним
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      До: Ксенон за WJ

      мдаа, прави впечатление , че в БГ масово е неразбрано какво точно значи "би-ксенон" ... Уви , НЕ значи ксенови крушки на къси и на дълги светлини ! Поне производителите на фарове влагат друг смисъл в този израз , основно за фарове с 2 секции - лупа и халогенна крушка във всеки от двата фара. А основна част от системата е така наречената лупа за разпръскване на потока светлина , или поскоро за ограничаване и насочване. За да не заслепява прекалено , част от лупата е преградена с метална вратчика , ел управляема , която закрива 30ина процента от горната част . При пускане на дълги светлини , тази вратичка се вдига и лупата грее на 100% , отделно се вклюват и халогенните крушки на рефлекторния фар.
      rides:
      :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
      :arrow:2005 Yamaha YZ250
      :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
      The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

      Коментар


      • #48
        До: Ксенон за WJ

        Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
        мдаа, прави впечатление , че в БГ масово е неразбрано какво точно значи "би-ксенон" ... Уви , НЕ значи ксенови крушки на къси и на дълги светлини ! Поне производителите на фарове влагат друг смисъл в този израз , основно за фарове с 2 секции - лупа и халогенна крушка във всеки от двата фара. А основна част от системата е така наречената лупа за разпръскване на потока светлина , или поскоро за ограничаване и насочване. За да не заслепява прекалено , част от лупата е преградена с метална вратчика , ел управляема , която закрива 30ина процента от горната част . При пускане на дълги светлини , тази вратичка се вдига и лупата грее на 100% , отделно се вклюват и халогенните крушки на рефлекторния фар.
        именно..на мен ми писна да обяснявам какво е и какъв е принципът на работа
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • #49
          До: Ксенон за WJ

          Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
          Темата май много се оспами.
          В края на краищата някой сложил ли е ксенон на WJ?
          Ако е сложил , какъв е ксенона /цена , келвини и т.н./ и дали е доволен?
          Отговора на тези въпроси е ценен и важен за участниците във форума.
          Очакваме Отговор.
          От няколко месеца съм си сложил ксенон както на късите така и на дългите светлини на WJ. Цветната температура е около 5700, 6000 келвина. На дългите светлини е с бързи запалки . Принципно съм доволен повече от късите . Дългите нещо не ми пасват , тоест ефекта от самата светлина, не свети достатъчно и не се вижда както трябва на далеч. Дори обмислям да върна оргиналните крушки на дългите. На комплект цената е около 300 лв. китайски с година гаранция.
          Другото , което е че като пускам дългите , баластрите дърпат много ток при старта и оказва влияние на музиката в колата.
          Наистина са по-бързи от другите , защото разликата в времето е около 5-7 секунди , но това време е крайно недостатъчно и бавно за пълното светване на крушката , особено когато се налага да превключваш след като измине повече от 25-40 секунди.
          От опит препоръчвам да се сложи само на късите светлини има доста по голямо качество от жълтите крушки. Но не прекалявайте с повече от 7000 келвина .
          И наи-важното , каквото и да правите не можете да докарате качеството на оргиналния ксенон , на каквато и да е марка автомобил.

          Коментар


          • #50
            До: Ксенон за WJ

            Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
            И наи-важното , каквото и да правите не можете да докарате качеството на оргиналния ксенон , на каквато и да е марка автомобил.
            Да де, ама някак не ми се дават 2000+ лева за нещо, дето струва 200 (в най-песимистичния случай). Иначе тоя разговор би бил излишен.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              До: Ксенон за WJ

              Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
              От няколко месеца съм си сложил ксенон както на късите така и на дългите светлини на WJ. Цветната температура е около 5700, 6000 келвина. На дългите светлини е с бързи запалки . Принципно съм доволен повече от късите . Дългите нещо не ми пасват , тоест ефекта от самата светлина, не свети достатъчно и не се вижда както трябва на далеч. Дори обмислям да върна оргиналните крушки на дългите. На комплект цената е около 300 лв. китайски с година гаранция.
              Другото , което е че като пускам дългите , баластрите дърпат много ток при старта и оказва влияние на музиката в колата.
              Наистина са по-бързи от другите , защото разликата в времето е около 5-7 секунди , но това време е крайно недостатъчно и бавно за пълното светване на крушката , особено когато се налага да превключваш след като измине повече от 25-40 секунди.
              От опит препоръчвам да се сложи само на късите светлини има доста по голямо качество от жълтите крушки. Но не прекалявайте с повече от 7000 келвина .
              И наи-важното , каквото и да правите не можете да докарате качеството на оргиналния ксенон , на каквато и да е марка автомобил.
              Е най после нещо наистина полезно за всички - еваларка!
              Каква марка ти е комплекта за късите и , ако може снимка на кутията и технически подробности.Благодарство.
              ________________________________________________________________________________________
              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

              Коментар


              • #52
                До: Ксенон за WJ

                Може ли някой да сложи една снимка на тия "бързи" баласти, та да изясним въпроса окончателно.

                А проблема със смущенията на радиото не е от дърпането на много ток. В това можеш да си сигурен. По-скоро, ако си с антена със усилвател, захранването към него не е филтрирано като хората обикновено, или не е заземен. Обикновено си има жичка за заземяване, която никой не връзва. При мен прави същото, ама не съм се ровичкал още.

                Сложих от "тънките" баласти, с външна запалка, обаче станаха много жици, и нещо не ми се нрави. Мисля да си сложа от класическите, дето запалката си е в тях. Ще спестя доста жици, и ще е по-прибрано. Тънките са по удобни в редица случай, ама явно не и в моя.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  До: Ксенон за WJ

                  бързите и бавните изглеждат еднакво
                  разликата е вътре
                  въпросът е че с бързите крушките горят по-често
                  тъките пък горят по-често щото не се охлаждат добре
                  шума и прочее странични ефекти са от лоша маса и кофти ел инсталацаия на колата
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    До: Ксенон за WJ

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    шума и прочее странични ефекти са от лоша маса и кофти ел инсталацаия на колата
                    Не е това. При мен всичко е наред, а масата сия правих сам. Отделно и тялото на самите баласти е хванато към ламарината на колата с винтове, така че проблема не е в инсталацията, още повече че смущения имам само като слушам радио, и станцията е що-годе слаба. На CD няма тоя проблем. Като ги пусна, докато загрее, смущенията са по-силни, а после се закротва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Ксенон за WJ

                      е че при теб може дефекта да е от друго е съвсем отделна тема
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        До: Ксенон за WJ

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        е че при теб може дефекта да е от друго е съвсем отделна тема
                        Еми на колата пак съм с такива, и там проблем няма. Ама не съм с антена с усилвател, а с обикновена такава.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Ксенон за WJ

                          абе това по радиото също став от кофти кабели на свещите
                          кофти прекъсвач разпределител (ако имаш такъв) и още няколко неща
                          ама кво ти пука щом на сиди няма проблеми
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            До: Ксенон за WJ

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            абе това по радиото също став от кофти кабели на свещите
                            кофти прекъсвач разпределител (ако имаш такъв) и още няколко неща
                            ама кво ти пука щом на сиди няма проблеми
                            До колкото схванах, проблема с радиото е моментен -докато светнат напълно ксеноните. Така ли е ?
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • #59
                              До: Ксенон за WJ

                              Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
                              От няколко месеца съм си сложил ксенон както на късите така и на дългите светлини на WJ. Цветната температура е около 5700, 6000 келвина. На дългите светлини е с бързи запалки . Принципно съм доволен повече от късите . Дългите нещо не ми пасват , тоест ефекта от самата светлина, не свети достатъчно и не се вижда както трябва на далеч. Дори обмислям да върна оргиналните крушки на дългите. На комплект цената е около 300 лв. китайски с година гаранция.
                              Другото , което е че като пускам дългите , баластрите дърпат много ток при старта и оказва влияние на музиката в колата.
                              Наистина са по-бързи от другите , защото разликата в времето е около 5-7 секунди , но това време е крайно недостатъчно и бавно за пълното светване на крушката , особено когато се налага да превключваш след като измине повече от 25-40 секунди.
                              От опит препоръчвам да се сложи само на късите светлини има доста по голямо качество от жълтите крушки. Но не прекалявайте с повече от 7000 келвина .
                              И наи-важното , каквото и да правите не можете да докарате качеството на оргиналния ксенон , на каквато и да е марка автомобил.
                              Поздрави и благодарности на Вал1 и Баче Мите за най-смислените коментари и мнения. Както отбелязах в друга тема, желателно е да прочитаме и да се придържаме към основния въпрос, за да не разводняваме коментарите и да си бъдем полезни.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Ксенон за WJ

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Може ли някой да сложи една снимка на тия "бързи" баласти, та да изясним въпроса окончателно.

                                А проблема със смущенията на радиото не е от дърпането на много ток. В това можеш да си сигурен. По-скоро, ако си с антена със усилвател, захранването към него не е филтрирано като хората обикновено, или не е заземен. Обикновено си има жичка за заземяване, която никой не връзва. При мен прави същото, ама не съм се ровичкал още.

                                Сложих от "тънките" баласти, с външна запалка, обаче станаха много жици, и нещо не ми се нрави. Мисля да си сложа от класическите, дето запалката си е в тях. Ще спестя доста жици, и ще е по-прибрано. Тънките са по удобни в редица случай, ама явно не и в моя.
                                Не е от антената , защото когато съм на диск или мп3 се получа същото, намаляване силата на звука.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X