Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип за икономия на гориво???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чип за икономия на гориво???

    Някой има ли идея доколко тези джаджи вършат работа.http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Perfo...1%7C240%3A1318
    Не че съм приритал за чип но ми стана интересно
    Опа още едно :http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Jeep-...1%7C240%3A1318
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

  • #2
    До: Чип за икономия на гориво???

    А смяташ ли че ако наистина работха, щяха да са на тая цена?

    Особено второто е пълна глупост. НЕЗЕМНА!!!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Чип за икономия на гориво???

      Нищо не смятам, засякох ги в е-бей.Сега гледам че KINEX е слагал такава перка и магнит.Файда май няма обаче
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • #4
        До: Чип за икономия на гориво???

        Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
        Нищо не смятам, засякох ги в е-бей.Сега гледам че KINEX е слагал такава перка и магнит.Файда май няма обаче
        Еми няма разбира се. Има си физичн закони, а пръчката на Хари Потър още никой не я продава дори и в eBay.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Чип за икономия на гориво???

          всякакви външни кутийки са пълен ташак , ефекта е минимален , понякога временен ..... Смисъл има единствено от софтуерна оптимизация , с нея поне постигаш нещо контролирано и системата не е в шок
          rides:
          :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
          :arrow:2005 Yamaha YZ250
          :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
          The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

          Коментар


          • #6
            До: Чип за икономия на гориво???

            Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
            всякакви външни кутийки са пълен ташак , ефекта е минимален , понякога временен ..... Смисъл има единствено от софтуерна оптимизация , с нея поне постигаш нещо контролирано и системата не е в шок
            Абе има и ставащи външни кутийки, ама не точно тия, и не на тая цена. Goldy е с такова. Пише го в темата за Patrol-а му.

            Аз съм си с класически тунинг със смяна на чиповете.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Чип за икономия на гориво???

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А смяташ ли че ако наистина работха, щяха да са на тая цена?

              Особено второто е пълна глупост. НЕЗЕМНА!!!
              Съвсем земна глупост е. И определено ще докара икономия - ще премахне режимите, най-вредни за икономията (пълна газ). Просто двигателчето ще работи на 80% (примерно) и никога няма да влиза в мощностното обогатяване.

              Аналогичен тунинг - трупчето под педала.

              Коментар


              • #8
                До: Чип за икономия на гориво???

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Еми няма разбира се. Има си физичн закони, а пръчката на Хари Потър още никой не я продава дори и в eBay.
                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Съвсем земна глупост е. И определено ще докара икономия - ще премахне режимите, най-вредни за икономията (пълна газ). Просто двигателчето ще работи на 80% (примерно) и никога няма да влиза в мощностното обогатяване.

                Аналогичен тунинг - трупчето под педала.
                Вие пробвали ли сте го.

                Аз го сложих на 4.0i L6, обаче прочетох в един форум където пишат все много знаещи хора, че било пълна глупост и го махнах.
                После пак го сложих. Ако сте виждали въздушен колектор на шест цилиндров редови, ще разберете защо - поне на теория.

                Коментар


                • #9
                  До: Чип за икономия на гориво???

                  Аз мен няма никакъв смисъл от тях пълен фалш са

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чип за икономия на гориво???

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Вие пробвали ли сте го.

                    Аз го сложих на 4.0i L6, обаче прочетох в един форум където пишат все много знаещи хора, че било пълна глупост и го махнах.
                    После пак го сложих. Ако сте виждали въздушен колектор на шест цилиндров редови, ще разберете защо - поне на теория.
                    Е добре, второто завихря потока, но намаля сечението. Да, в ниските режими може и да става "нещо", ама във високите става обратното.

                    А и честно казано не вдявам какво значение има това при инжекционна система с дюза за всеки цилиндър? Нали сместа в крайна сметка се образува пред/в цилиндъра.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чип за икономия на гориво???

                      здравейте! Ако тези машини трябваше да са икономични и е можело да го направят, да са го направили. Всичко друго е компромис с нещо, а компромиси с вървенето на колата не бива, защото в екстренна ситуация ще те предаде и после ще е винивна колата а не поставените джаджи в нея.Ако искаш икономия просто не натискай много с десния крак.Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Чип за икономия на гориво???

                        Много благодаря на колегите за умните съвети.Всичко това ми ясно, ясно ми е също че един читав чип струва около 1 000 лв.Но ВЪПРОСА ми беше дали някой е ползвал такива, а не как да карам джипа си.Говорих с двама приятели, които ползват таблетки в горивото.Единият кара Гранд Вояджър, а другият бмв 320 и двамата са категорични за икономия около 2 - 2.5 литра градско.А днес в един сервиз видях брошура за тези хапчета( и прахообразни препарати за камиони) и се чудех колко ли струват и икономията на бензин покрива ли разходите за "аспирин"
                        Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                        Това е положението.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Чип за икономия на гориво???

                          )) мои авер за това напусна България за да произведа масово : само че не производство на "аспиринчета" за двигатели... а за някаква си водородна джаджа. ) реална икономия за автомобил на газ : ладичка която гори 8 на 100 газ , след монтирането на тази далаверка гори 4. добавя вода+съставки на всеки 3000 км. звучи глупаво нали.. ама е истина. както се казва...държа в ръцете си това ...нещо.
                          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                          ********************************
                          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                          Honda Shadow VLX 600 - 1999
                          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                          Влади

                          Коментар


                          • #14
                            До: Чип за икономия на гориво???

                            Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                            )) мои авер за това напусна България за да произведа масово : само че не производство на "аспиринчета" за двигатели... а за някаква си водородна джаджа. ) реална икономия за автомобил на газ : ладичка която гори 8 на 100 газ , след монтирането на тази далаверка гори 4. добавя вода+съставки на всеки 3000 км. звучи глупаво нали.. ама е истина. както се казва...държа в ръцете си това ...нещо.
                            Искам да си купя. Къде продават?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Чип за икономия на гориво???

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Искам да си купя. Къде продават?
                              ще се свържа с него. доколкото знам тои има официален дистрибутор за БЪлгария, които е също от Бургас , и ще ти дам телефони.и вие се уговаряте. аз също имам пряки разработки , т.к. съм му помагал до голяма степен за това устроиство. наистина полученото е водорот взривихме една такава машинка беше наистина ефектно
                              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                              ********************************
                              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                              Honda Shadow VLX 600 - 1999
                              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                              Влади

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X