Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки - годишен технически преглед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    ... Проблемът е, че цялата система на ГТП е сгрешена - не смеят да ти направят забележка или недай си боже да те върнат, защото втори път няма да стъпиш в пункта им...
    Доколкото чувам, тенденцията е да се правят ГТП само в напълно оборудвани сервизи и при сериозен проблем колата да не се пуска без отстраняване на проблема... Но и тук нещата са много под въпрос дали няма да се злоупотреби и да се "извиват ръце"...

    Решението за мен е да се оборудват мобилни тестери за спирачки, изгорели газове и т.н. и да се правят проверки от КАТ - хванат ли "фалшив" преглед, да отнемат лиценза на "фалшивия" пункт...
    А ще напишат ли в закона точно в кои сервизи трябва да се провеждат прегледите, или ще ги оставят в наредба, та да може при смяна на "своите хора" съответно да се променя и списъка на правоимащите, дето ще имат правото да не те пускат, доде не ти събуят гащите?

    Мобилни тестове не могат да докажат нищо по отношение на ГТП, защото е абсолютно реално възможно в техническото състояние на колата да са настъпили негативни промени и след като е преминала съвсем редовен преглед.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

      Не сериозно е да се пишат такива измислици ,че някой ще Ви позволи да припарите до стенда за установяване на спирачните усилия, още повече и да боравите с управлението на същия/дори и да е с дистанционно у-ние/ .Това е абсолютно забранено още повече ,че вече и има онлайн наблюдение и камерите следят целият технологичен процес на ГТП.
      Освен това да твърдите ,че някой е неграмотен ,когато през ръцете му минават и се обработват средно годишно 3-4 хиляди автомобила, от които поне 10-15% са 4х4 е вече прекалено безотговорно да не кажа и смешно.Може да се имате за "грамотен в сферата на 4х4",но в област на ГТП-тата явно повърхностно сте чули за някои неща.Най-малкото поне трябваше да Ви е известно че служителите трябва задължително да имат необходимият ценз.
      Също така не трябва да се правят капитални изводи от това ,че все още се допускат дребни компромиси при извършването на преглада.Това се тълкува от някои, като неграмотност от други като комерсиалност, а то си е чисто човешко.Какво ли обаче ще стане като вържат и цялата апаратура онлайн?

      Коментар


      • #48
        От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

        Извиняваи колега sim43, но оспами темата прекалено много.
        На всички е ясно че колкото и камери да сложат винаги ще има шмекерии.
        Работниците може да са много кадърни, можеби по точната дума е че са незнаещи. Има толкова много видове и системи 4х4 че съм сигурен че не знаят дори и наи масовите как функционират и как да минат през валяците за да няма проблеми след това собственика, и 90% от случаите се минава на магия, добре че собствениците на тези коли имат малко повече информация от работниците.

        Мога да ти дам пример да ти посоча точно къде и кои е скучпил ПАджеро, върнат на женижата с тракащи диференциали (ама тя какво ли разбира, дори нее разбрала какво е станало и какви ще са последствията) Да и това е в чисто нов модерен сервиз..... Олиофрени има наясякъде.

        Сега нека модераторите се погрижат темата да остане малко по чиста.

        Аз имах конкретно запитване, но не чух отговор?

        Понеже и аз вече съм с 4х4 даже 2бр. ими предстоят прегледи.
        Примен се намират стендове където има валяци които въртят в различни посоки. За предния мост които няма LSD O'K, обаче какво ще се случи ако задния има LSD и се пуснат валяците да въртят в различни посоки? Няма ли опастност да се счупи дифа.?
        При регистрацията миналата година ме минаха без да я качвам изобщо. Питах на 2-е места казаха ми че пускали системата за 4х4 и ставало. За отпред ДА, но за отзад ме е страх да не счупят нещо.
        Ако се вдигне предния мост и се тества като нормална кола ще се получи без проблеми (ако се съгласят да я вдигат)

        Но главно ме интересува ако задния диф. има LSD и се пуснат валяците да въртят в различни посоки какво ще се случи с задния диф.???
        'Не искам богатства, не искам пари - искам на бирата и бензина старите цени!!!'

        Коментар


        • #49
          От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

          Първоначално публикуван от mladen99 Преглед на мнение
          Аз имах конкретно запитване, но не чух отговор?

          Понеже и аз вече съм с 4х4 даже 2бр. ими предстоят прегледи.
          Примен се намират стендове където има валяци които въртят в различни посоки. За предния мост които няма LSD O'K, обаче какво ще се случи ако задния има LSD и се пуснат валяците да въртят в различни посоки? Няма ли опастност да се счупи дифа.?
          При регистрацията миналата година ме минаха без да я качвам изобщо. Питах на 2-е места казаха ми че пускали системата за 4х4 и ставало. За отпред ДА, но за отзад ме е страх да не счупят нещо.
          Ако се вдигне предния мост и се тества като нормална кола ще се получи без проблеми (ако се съгласят да я вдигат)

          Но главно ме интересува ако задния диф. има LSD и се пуснат валяците да въртят в различни посоки какво ще се случи с задния диф.???
          Тък като и при мен наближава годишен технически преглед силно ме вълнува как седи въпрос с ГТП-то на Гранд с QuadraDrive (247+LSD). Някой някъде да е минавал в София и да препоръча грамотен пункт?
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #50
            От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

            И мен ме вълнува същото. Попитах на пункта, където правя от две-три години прегледите, те ми казаха "няма страшно" и ми показаха едни ролки, които подлагат под колелата на единия мост, докато другият се върти на валците. Това безопасно ли е ? И трябват ли други действия, като напр. поставяне на раздатката на неутрал (за целта на WK/WH трябва да изключиш двигателя, да сложиш лоста на АСК на N и ... да боднеш с химикалка едно копченце до лоста за бавните докато бръммм... на таблото не се изпише, че раздатката е изключена), пък после за тестване на спирачките трябва да запаля, пък после пак да гася, да бода с химикалката, за да включа раздатката... мноУ сложно за мен, ще взема да объркам нещо
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #51
              От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

              Раздатката на неутрал - да. И ролки под другия мост - да....и пак с една спирачка ще спреш всички колела ( или ще ги задържи здраво )
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #52
                От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                Божей,Боже!!!!!!!! Изтепахте се бе!!!!!!!! А как ли са минавали досега прегледи Джипките??????????

                Коментар


                • #53
                  От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                  Не виждам смисъл да се изключва раздатката в неутрално положение в този случай.
                  Това действие би трябвало да не 'развързва' 4х4 системата по мостове, а просто да 'развърже' раздатката от всичко, което е преди нея (скоростната кутия)......
                  А 4х4 системата практически си остава 'непокътната'...
                  И реакцията и на въртене на единия мост ще зависи от самата система.
                  Ако диференциала не е LSD, то въртене в противоположни посоки ще реши проблема (кардана към раздатката не се върти).
                  Ако е LSD - то проблема е по-голям, защото освен, че трябва да въртиш колелата в една посока, това ще предаде енергия към раздатката. Ако раздатката не може да 'развърже' мостовете - енергията ще се предаде на другия мост (трябва да слагаш ролки).
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                    Първоначално публикуван от PGV Преглед на мнение
                    Божей,Боже!!!!!!!! Изтепахте се бе!!!!!!!! А как ли са минавали досега прегледи Джипките??????????
                    Зависи от джипката и 4х4 системата. Мойта втората в подписа е проблемната - Quadra-drive ІІ, тя не е минавала досега. Имам я от 11 месеца и идва датата за преглед. В КАТ си платих на "уреждач" да я регистрира (от 1994 г. не стъпвам лично там ) и съм сигурен, че изобщо не е минавала през "постовете" или както там им викат, камо ли на валци . Защо никой от "преждеписавшите" с подобни терзания, свързани с LSD-та, quadra-drive и т.н. не сподели какво е станало с неговия ГТП ? Минало е доста време, все някак са направили прегледа ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                      Аз Х5-цата я минавам на преглед в Дару Кар. Имат си стенд и знаят какво правят и освен това прегледа е истински а не "оглед"
                      С една подробност, че цената е 60 лв.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                        Току що звъннах в един сервиз за гтп, на чиято страница гордо са изтипосали:
                        Важно! Стенда за измерване на спирачната ефективност в автосервиз ........... обслужва и автомобили постояно зацепени 4X4 и автомобили с нисък клиренс (просвет) както надлъжен така и напречен!
                        След кратко обяснение от моя страна каква е колата, 4x4 системата и диференциалите и последвал въпрос как тестват двата моста - имат по един валяк за всеки мост или вдигат единия на свободни ролки? Отговориха ми, че тествали мостовете по отделно - единия на валяците и после смяна. Абе смях. Преди като ходех на ГТП исках да погледнат и тестват всичко без ала-бала, макар че и тях ги мързеше и претупваха и съм минавал дори без да закарам колата с изключение на последната година, когато се затегнаха нещата. А сега от страх да не счупят нещо някъде, май пак отново ще се минава само документално...каква ирония само
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #57
                          От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                          Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                          Аз Х5-цата ....
                          "Х5" няма нищо общо с "Гранда" в частта 4х4...
                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Не виждам смисъл да се изключва раздатката в неутрално положение ... а просто да 'развърже' раздатката от всичко, което е преди нея (скоростната кутия)......).
                          Е баш за това.....колкото до чупенето, от валците нетрябва да има поражения, по-скоро невъзможност да се проведе нормален тест ....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #58
                            От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            "Х5" няма нищо общо с "Гранда" в частта 4х4...Е баш за това.....колкото до чупенето, от валците нетрябва да има поражения, по-скоро невъзможност да се проведе нормален тест ....
                            Да, едва ли енергията, която биха предали валците би била повече от енергията например при качване на някой каменен праг... Та затова не би трябвало да се появи каквато и да е повреда ..
                            П.С. и Кашкая няма нищо общо с Гранда - никакъв проблем на валците, докато не се заключи задната муфа
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                              Миналата година на Диското ме мъчиха с едни ролки и нищо не се получи. Като натисна спирачките и цялата кола се изхвърля на зад. Тази година ще видим с Гранда какво ще се получи
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар


                              • #60
                                От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                                А какво става с LSD-то ако валяците на единия мост се завъртят в различни посоки? Ще затегне ли?
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X