Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки - годишен технически преглед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    2. При завъртане на едното колело, да не бута другото на същия мост... Ако има ръчно заключване на диференциала, отключването му решава проблема. Ако не можеш да изключиш LSD, то няма решение - винаги ще има грешни показания за спиране (освен ако двете спирачки спират абсолютно еднакво)...
    Kакви грешни показания ? Тия коли са с brake assist, с тракшън + класическите вече ABS, ESP и още няколко шандърми, които винаги ще изравнят спирачното усилие на всички колела, дори да няма влияние от диференциала. На практика не можеш да им хванеш някакви нееднакви показания - ще изпаднеш в положението на катаджиите от канала в зората на 90-те години, дето отказваха (без рушвет) да регистрират коли с ABS, щото не им "ковели" спирачките.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

      Чакай да налея още масло в огъня .
      Добре де защо тогава като освободя скоростите и колата е във въздуха и започна въртя едното колело напред-имай предвид един оборот ,другите са неподвижни,дали има значение че преди това е била бутана 1/2 метра за да паснат гредите на подемника ,но щом дам на Р тогава правят един оборот или повече и затягат и започват 4те да се движат дружно.На валяците също не направи опит задния или предния да дърпа колата-пак с бутане я наместихме. А пък от сайта им те заклеват да не пускаш по инерция щото видите ли ще се счупи скоростната кутия!Да рзбираме тогава че нямаме опция по инерция освен с раздатка на N и скорости на P.
      Mercedes-Benz GL 500

      Коментар


      • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

        С лоста на P няма как да се движат въобще (камо ли задружно).

        Коментар


        • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

          madness75, защото системата в твоя джип е такава. В джиповете има доста различни системи за 4х4 задвижването (дори и да са с еднакви имена например QD2 - пак има различия в зависимост от различни раздатки и т.н. през годините)...
          Относно пускане по инерция - възможно е в дадения режим например да се влошава мазане или охлаждане (ако дадено задвижване на помпата например е от даден вал, който се отцепва от задвижването при дадения режим)... Или пък отцепването на дадени фрикциони да довеждат до големи разлики в ъгловите скорости между двете части на 'съединителя'... Не съм сигурен за техническата обосновка, но съм уверен, че инженер го е мислил това и има известни притеснения за дадения режим (дори и това да не води до незабавен проблем)... Разбира се може да са го вписали заради безопасност (както пишат за ръчните скорости - да не караш на неутрална, защото може да доведе до авария...)...

          Боголюбе, описаните от теб системи не сработват под определена скорост. Валовете се движат бавно под скоростта на сработване на ABS и т.н...
          Така, че тези системи не оказват влияние при тест на спирачки...
          Но особено механичните и хидравлични диференциали с ограничено триене сработват на всякаква скорост (например пробата за 'заключване' след четвърт оборот при въртене на ръка на колелото при вдигнат автомобил)... И там могат да прехвърлят усилие от едното колело към другото, пречейки на коректното измерване на спирачното усилие...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

            Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
            С лоста на P няма как да се движат въобще (камо ли задружно).
            моя грешка Д е
            Mercedes-Benz GL 500

            Коментар


            • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

              Вчера минах преглед на моя Гранд. С обикаляне из Шумен открих пункт, който разполага с ролки. Насочиха ме едни субаруджии, за което им благодаря. Качихме колата на ролките и прегледа си премина успешно. За мое най-голямо учудване моста, който беше на ролките (било то преден или заден) не направи никакъв опит да превърти. Лостовете на СК и РК бяха на поставени на N. Догодина съм на същия пункт, но без упражнението с ролките. Голяма драма беше докато намеря такива.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Вчера минах преглед на моя Гранд. С обикаляне из Шумен открих пункт, който разполага с ролки. Насочиха ме едни субаруджии, за което им благодаря. Качихме колата на ролките и прегледа си премина успешно. За мое най-голямо учудване моста, който беше на ролките (било то преден или заден) не направи никакъв опит да превърти. Лостовете на СК и РК бяха на поставени на N. Догодина съм на същия пункт, но без упражнението с ролките. Голяма драма беше докато намеря такива.

                А мостът, който въртяха на валяците в една и съща посока ли му въртяха колелата или в противоположна?
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                  Би ли уточнил джипа с куадра драйв ли е ?

                  Коментар


                  • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                    С Куадра е да. На калта със старите гуми си въртеше всички гуми с една скорост, като на онзи клип в тубата на пясъка. Сега с ДураТрака не виждам какво се върти, защото много кал хвърчи. Ххаххаха....

                    Валяците не се въртяха в различни посоки. Направи ми впечатление, че едното колело се завърташе първо, а след миг се завърташе и другото в същата посока. Не знам дали не пускат валяка само на проверяваното колело, а след като задейства касетата, другото колелото да въртеше другия (освободен) валяк. Може и да греша и да са завъртали и двата валяка пък на мен така да ми се е струвало. Не знам, но не се сетих и да попитам.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                      Моя гранд пък при N раздатката се блокира. Естествено пробвал съм го на подемник, понеже не ми идва на акъла в реални условия как да пробвам. На бързите си ми върви нормално, предния мост включва при нужда. На N и на бавните двата моста са зацепени.
                      Никога повече части от "Вест Ауто"!!!
                      Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 2000 year

                      Коментар


                      • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                        Вчера ходих на ТО (първото на джипката) - QD2...
                        В сервиза (на СБА) изрично им казах, че е 4х4, защото видях на екрана, че не е отбелязано: аааа, то трябва да 'тикнем' едното квадратче в програмата..
                        Изрично напомняха ск.кутия да е на N...
                        Явно въртеше ролките колело по колело (и навярно другата ролка е била свободна), защото на всеки мост спирах по два пъти, като всеки път дърпаше колата в различна посока..
                        С предния мост нямаше проблеми - мина безпроблемно... Със задния мост ме караха да пусна спирачка, а аз отдавна я бях пуснал - или бе заключил диференциала, или hill assist поради някаква причина бе сработил... В края на краищата успя да тръгне (затова си мисля, че там се е намесил hill assist)..
                        Изрично ги бях помолил да видя колко тежи джипа - бяха казали, че го теглят по оси... Явно тегленето не е съвсем коректно, защото като тегло ми даде 18700N~1900кг...
                        Което за 'сухо' тегло по книжка 2470кг дава прекалено голяма разлика...
                        Та така - общо взето - безпроблемно преминаване на ГТП..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Което за 'сухо' тегло по книжка 2470кг ..
                          ....това не е ли тегло "пълен" течности, пътници, товар?
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                            Не Дедо...
                            Общо взето параметрите според талона
                            'сух' - 2403кг
                            'Пълен' (технически допустима максимална маса) - 2949кг...
                            Предна ос макс: 1452кг
                            Задна ос макс: 1678кг
                            Допустима максимална маса с ремарке: 6449кг (ба ти и камиона )
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ба ти и камиона )
                              Ба'го вчера четох на ВеДжей-я че му дават към 500кг товар + 1900 кг. лична маса. Да не са другарите МВР-ейц нещо обр'ъкАли в талона?
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                                Според интернет информацията за WJ е точно такава - около 1900кг и около 500кг товар. Тия 500кг товар к'во значат всъщност? Защото съм убеден, че и повече може да носи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X