Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

    Промлема се оказа(за момента) нивото на маслото в ACK. Досега проверката я правихме след каране и показваше, че нивото е ОК, но тази сутрин проверката на студено показа ниско ниво, след доливане проблемите изчезнаха. Ще следим как се държи следващите дни.

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

      Проверката задължително се прави на загрят двигател и скорости!
      Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

      тел. 0897818449

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

        Първоначално публикуван от Mojito Преглед на мнение
        Промлема се оказа.....
        Нещо не го вярвам ....и не обичам "майсторите на късия разказ в интернет"
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

          Аз не съм експерт,но от личен опит казвам,че моята след коригиране нивото на маслото (както съм описал по-горе) вече 4000 км не се е появил проблем(да чукам на дърво)

          пс: Симптомите бяха същите без гаснене, също след смяна на масло.Дано и твоя проблем да се реши само с това успех!

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

            Иии най- накрая преборихме кутията!!! След 2 години борба имам съвършенно добре работеща кутия! Превключва супер меко, играе с предавките много добре в зависимост тежестта на крака ми върху газта. Ускорява както трябва, а не като преди като чист дизел... В основата на проблема била скапаната турбина (хидротрансформатор) по който се видя че е имало намеса (селски заварки по нея)! Взехме чисто нова (не рециклирана) и всичко е супер! Очевидно тя е била проблема за това, че не държи 3-та, удря при превключване, едни притракващи звуци и мн други около кутията... Лошото е, че след 2-рото отваряне го разбраха това и трябваше да платя 1000лв отгоре за труд. Но поне знам, че за 2-те й отваряния всико е сменено по нея, фтулки и луфтове са оправени и маслото е това което трябва! Та в момента ми е супер кеф да я карам, чак се чудя дали да я пускам да я продавам, като знам колко нерви, пари и време съм изхабил по нея. И 2-те карета на предния кардан смених с такива на DORMAN. Тази седмица сменям и маслата на диференциалите... Абе стана едно бижу кола, ще ми е жал да се разделя с нея като я стегнах по тоя начин, но след толкова премеждия, не знам дали ще я "заобичам" отново, че да си я оставя
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • #81
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

              Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
              Иии най- накрая преборихме кутията!!! След 2 години борба имам съвършенно добре работеща кутия! Превключва супер меко, играе с предавките много добре в зависимост тежестта на крака ми върху газта. Ускорява както трябва, а не като преди като чист дизел... В основата на проблема била скапаната турбина (хидротрансформатор) по който се видя че е имало намеса (селски заварки по нея)! Взехме чисто нова (не рециклирана) и всичко е супер! Очевидно тя е била проблема за това, че не държи 3-та, удря при превключване, едни притракващи звуци и мн други около кутията... Лошото е, че след 2-рото отваряне го разбраха това и трябваше да платя 1000лв отгоре за труд. Но поне знам, че за 2-те й отваряния всико е сменено по нея, фтулки и луфтове са оправени и маслото е това което трябва! Та в момента ми е супер кеф да я карам, чак се чудя дали да я пускам да я продавам, като знам колко нерви, пари и време съм изхабил по нея. И 2-те карета на предния кардан смених с такива на DORMAN. Тази седмица сменям и маслата на диференциалите... Абе стана едно бижу кола, ще ми е жал да се разделя с нея като я стегнах по тоя начин, но след толкова премеждия, не знам дали ще я "заобичам" отново, че да си я оставя
              Еееех,любов необяснима...
              Grand Cherokee 2.7crd Limited

              Коментар


              • #82
                Здравейте на всички,

                Автомобилът ми е Mercedes-Benz B 200 CDI, 140 кс, 7-G Tronic, 2005, 84 000 км. На повечето от вас предполагам са добре известни качествата на автомобилите с новите поколения двигатели и автоматични скоростни кутии. Преди около половин година, започнаха първите ми проблеми. Най-малко очаквах да получа повреда във важно звено, което е скоростната кутия, особено след толкова малко изминати километри и на пръв поглед едно съвсем нормално експлоатиране.

                Проблемът - при плавно подаване на газта автомобила ускорява нормално. При рязко смачкване на "kick-down''-а (жизнено нужен при изпреварване), автомобила изтрелва оборотите до определената от педала височина и вместо да ги поддържа, започва резки връщания напред-назад на оборотите. Цялата кола тресе, усещането в движение е нещо като „тръгва-спира, тръгва спира”.Съответо изпреварването е невъзможно. При това педала за газта е в едно и също положение през цялото време.

                Сервизите – ходих в два оторизирани сервиза. Първото предположение в Дарс Ауто Сливен беше, че не е сменено трансмисионното масло, което се сменя по книжка на 60 000 км. Когато се появи проблема, моята кола беше на 78 000 км. Някак не ми се иска да вярвам, че заради несменено масло на кутията с 18 000 км. по-късно може да се появи някакъв мащабен проблем и то на относително нов автомобил. След смяна на маслото проблема не изчезна, напротив – усещането ми е, че се влошава с времето. Смяната на скоростите и от място стана по рязка и осезаема. В Дарс Ауто Бургас не получих никаква диагноза. Ходих при още четири „специалиста” да зануляваме грешки и да търсим проблема и след около 500лв. разходи установихме или поне се очаква да е това, че проблема е механичен и е в „мозъка” на кутията. Долкото успях да установя това е така нареченото типтроник клапанно тяло – съчмено-шибърен механизъм с електронно управление под самата скоростна кутия, което е много добре видимо тук http://www.youtube.com/watch?v=8c7pD...eature=related в корпуса на кутията и тук демонтирано вън от кутията http://www.youtube.com/watch?v=vpQln...eature=related .

                Първото нещо, което ми изтреляха в сервиза е „смяна на мозък”, което е около 3200 лв. за нов „мозък” без труда. За втора употреба тук в Ямбол ми искат около 1500 лв, което естествено не дава гаранция, че проблемът няма да се появи отново или по-лошо – да зазлее. Тоест да не мога да потеглям и шофирам и плавно.

                Вече съм отчаян и не знам какво да правя момчета. Вие как мислите, някой от вас имал ли е подобен проблем? Ще бъда безкрайно благодарен за всяко мнение.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                  Колега, явно си объркал под-форума, но все пак - ти сигурен ли си, че ти е такава кутията?
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                    Съжалявам, че съм сгрешил форума. Наистина много се извинявам. Кутията не е конкретно това, което онагледяват във видеото (дадох я като пример), но клапанното тяло е подобен тип. По пътя на прочистване на грешките, софтуера индикира като проблем така наречения "мозък" на кутията. Дали е само платката на това клапанно тяло(Valve Body) или целия съчмено-шибърен механизъм с електронното управление(722.9), никой не ти казва. Всеки знае как "тя тази част цялата трябва да се смени"...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                      [QUOTE=Joro S;1919659. Всеки знае как "тя тази част цялата трябва да се смени"...[/QUOTE]

                      Защото допуските при детайли са толкова малки, че никой не се наеме да прави ремонт. Говорим за стотни....

                      За някои американски кутии има ремкомплекти, където метални съчми например за заменени с гумени/гумирани, ама колко ще изтрае подобен кит май никой не може да каже.
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                        Koлега, кутията ти не е такава. На твоя модел е 722.8, безстепенен вариатор, и конструктивно няма нищо общо с кутията за която ти пишеш.
                        В нея пак има мозък, но смяната на предавателни числа става по съвсем друг начин.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                          Колега, и аз имам същия проблем с Рекстън, но на мен ми го прави когато е току що запалена колата. след като загрее всичко тези резки връщания напред- назад оборотите изчезват, но пък имам и друг проблем- понякога ми се изключва самата кутия, все е едно е на неутрално. казаха ми, че е електрониката на кутията.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                            проблм със кутята сед ремонт е препзва на 1-ва и след известно време влиза в авариен режим-изгавам после паля двг-то иняма авариен режим

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                              Ko речи?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                                Първоначално публикуван от kokko Преглед на мнение
                                Проблем с кутията, след ремонт е. Преплъзва на 1-ва и след известно време влиза в авариен режим. Изгасвам, после паля двг-то и_няма авариен режим
                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                Ko речи?
                                Речи по прЪвопис слаб 2 (две).....за полезността от поста не говоря
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X