Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Умна" дюза - втора употреба ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: "Умна" дюза - втора употреба ?

    Първоначално публикуван от dimonrb Преглед на мнение
    Точно така, съгласен съм с Вас, но 2.7 ЦРД е с 5 "умни дюзи" и просто дадох пример за разликата в цените. Предполагам, че не продават дюзи само за 2.7 CRD.
    Днес се разрових по подробно в техния сайт и от този адрес: http://uniteddiesel.co.uk/contact-united-diesel.php всъщност можете да си направите запитването. Те ще Ви върнат мейл със самата оферта. Нищо няма да Ви коства да получите още една цена за необходимата ви дюза, още повече че може да се окаже на цената на която в БГ Ви предлагат 2-ра употреба.
    Наистина дюзите са рециклаж, но сами знаете колко струват новите а и са с 12 месеца гаранция (колкото и на новите). Втората употреба си е котка в торба, пък и Вие си имате такива в момента на колите си.
    Поздрави,
    Димо
    Прав си
    grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

    Коментар


    • #17
      До: "Умна" дюза - втора употреба ?

      Здравейте Колеги!Мож ли някой да ми каже номера на (BOSCH умна дюза) на ГРАНД ЧЕРОКИ 3.1 искат ми го от Англиа за поръчка?Моята е:/Germany KCA 17 S 101 150ba 862/ втората дюза е:/France KCA 17 S 89 165ba 98519 0/ .Нормално ли е да са с различно налягане и други инициали?Благодаря!

      Коментар


      • #18
        До: "Умна" дюза - втора употреба ?

        Първоначално публикуван от kdpetrov Преглед на мнение
        Здравейте Колеги!Мож ли някой да ми каже номера на (BOSCH умна дюза) на ГРАНД ЧЕРОКИ 3.1 искат ми го от Англиа за поръчка?Моята е:/Germany KCA 17 S 101 150ba 862/ втората дюза е:/France KCA 17 S 89 165ba 98519 0/ .Нормално ли е да са с различно налягане и други инициали?Благодаря!
        Не е нормално да са различни но по номера на "простата" ти дюза
        съдя че тя е за двигател 2.5тди а не за 3.1 тди но това не трябва да те притеснява разликата между двете е 4 ома съпротивлвние а относно налягането отиди на стенд за дюни и си ги направи всичките на едно и също налягане.Аз някаде имам една проста дюза за 3.1 мотор само трябва да я намеря и съм готов да си ги менкаме

        Коментар


        • #19
          До: "Умна" дюза - втора употреба ?

          Първоначално публикуван от kdpetrov Преглед на мнение
          Колега защо си купувал 2бр. умни дюзи след като в двигателя е само една такава или в твоя са повече?И благодаря за информациата!
          В крайна сметка така и не разбрах какво е "умна дюза" и къде са 5, къде са по- малко. Защо при 3.1 не всички са "умни" изобщо кои са умни при 3.1 и...
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #20
            До: "Умна" дюза - втора употреба ?

            Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
            В крайна сметка така и не разбрах какво е "умна дюза" и къде са 5, къде са по- малко. Защо при 3.1 не всички са "умни" изобщо кои са умни при 3.1 и...
            Умната дюза е само една .И тя дава информация на помпата за ъгала за запалване .Ако нещо те интерисува друго за умните дюзи питаи на лично за да не пълним темата със спам

            Коментар


            • #21
              До: "Умна" дюза - втора употреба ?

              Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
              Умната дюза е само една .И тя дава информация на помпата за ъгала за запалване .Ако нещо те интерисува друго за умните дюзи питаи на лично за да не пълним темата със спам
              Не е спам, така много хора ще научат още нещо, а и в момента /след като продадох Ренжа се заглеждам в един Гранд - от трън на глог е май ама нейсе , затова стигат париците/.
              0897/833 689 - Николай Божков

              Коментар


              • #22
                До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                Защо при 3.1 не всички са "умни" изобщо кои са умни при 3.1 и...

                Както ми обясни един специалист, произходът на 3.1 е стъпил върху 2,5 VM + още един цилиндър и умна дюза на него, с цел повишаване на IQ-то на мотора като цяло!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #23
                  До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Както ми обясни един специалист, произходът на 3.1 е стъпил върху 2,5 VM + още един цилиндър и умна дюза на него, с цел повишаване на IQ-то на мотора като цяло!
                  2.5 VM също има умна дюза на първи цилиндър
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #24
                    До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                    2.5 VM също има умна дюза на първи цилиндър
                    E те т'ва не ми го каза...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #25
                      До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                      Колеги ...
                      Вместо да задавате ...... въпроси, пуснете си търсачката с думичка: "умна дюза" и .... ще се учудите, колко нови неща ще научите .....

                      Ето първия линк, който ми изплю:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...0+%E4%FE%E7%E0
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #26
                        До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                        Ето малко информация за така наречената "умна" дюза.
                        http://www.myturbodiesel.com/1000q_h...InozzleFAQ.htm. С мултицет трудно може да се провери дали работи. Може с осцилоскоп при малко по-особено свързване, а най-точен резултат е след тестване с тестер. Има места в чужбина където рециклират "умни" (injector with needle injection sensor") дюзи.

                        Коментар


                        • #27
                          До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                          Първоначално публикуван от hristorama Преглед на мнение
                          Ето малко информация за така наречената "умна" дюза.
                          http://www.myturbodiesel.com/1000q_h...InozzleFAQ.htm. С мултицет трудно може да се провери дали работи. Може с осцилоскоп при малко по-особено свързване, а най-точен резултат е след тестване с тестер. Има места в чужбина където рециклират "умни" (injector with needle injection sensor") дюзи.
                          Колега и аз резиклирам умни дюзи.И при това давам гаранция

                          Коментар


                          • #28
                            До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                            ...Колега и аз резиклирам умни дюзи.И при това давам гаранция...
                            Благодаря! Това е чудесна информация! Аз имах проблем с такава дюза и ми я смениха за 400 лева, при условие че върна върна старата (дефектната). Казаха ми, че тази, която слагат е френска ???

                            Коментар


                            • #29
                              До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                              Първоначално публикуван от hristorama Преглед на мнение
                              С мултицет трудно може да се провери дали работи.

                              Наясно ли си с устроството на дюзата, че го пишеш това?
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • #30
                                До: "Умна" дюза - втора употреба ?

                                ....Наясно ли си с устроството на дюзата, че го пишеш това?...
                                По-горе съм дал връзка към един сайт, в който има добро обяснение. С прост мултицет можеш само да установиш дали има прекъсване във веригата на дюзата, но не можеш да видиш дали има импулси при работещ двигател.
                                Мисля, че на колегата GUN му е още по-ясно след като може да ги рециклира. Самата поправка е доста "часовникарска" работа, според мен, и мога само да изразя уважението си към тези, които могат да го правят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X