Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

    Днес както си карах - пъплех в едно задръстване в голямата жега изведнъж , усетих втвърдяване на педала на спирачките и при потегляне усетих , че нещо не е наред. Опитах да позасиля и като отнема газта все едно съм натиснал леко педала....
    Покарах така 30 -40 метра едвам, едвам, за да се изнеса от кръстовището и спрях....
    предните ми джанти бяха доста горещички , задните хладни?!?
    Освободих на неутрал раздатка и автомат и се опитах да я помръдна - е не ще....

    изгасих я и взех да я оглеждам около сп. помпа - видимо всичко е наред, като изключим неработещият АБС - той е с един дефектирал датчик при това заден..

    след 10 минути като се поохлади я запалих, педала се оправи и всичко си стана нормално...

    Е, нямам обяснение за причината...?!?
    Ако някой има идея , нека да сподели...със спирачките шега не бива.

    Става въпрос за Гранд 1993 4.0 автомат / има нови на ~2000km предни дискове и накладки+сп. течност, нова спирачна помпа - от Скорпион - дали не съм попаднал на дефектна/....
    Дайте акъл какво може да е
    Последно редактирано от Leam; 27-05-08, 22:03.

  • #2
    До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

    Някъде има не достатъчен луфт и като загрее затяга трябва да разбереш къде е ,защото пак ще стане така. Трябва да е нещо което си сменил.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

      И на мен ми минаха такива мисли, да се е претоплила спирачната помпа и да е загубила хлабини в сектора за преден кръг????!!! Другия вариант е да се е запушил регулатора на налягане...на последно място ръбове по сп. апарат - там където се плъзгат ушите на накладките..ама пък да е еднакво и за двете страни не се връзва с твърд спирачен педал

      Коментар


      • #4
        До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

        Правилно разсъждаваш,помисли още,направи проби и оглеги на въпросните места и ще стигнеш до истината
        Успех!
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

          Възможно е да имаш леко затегнало (клеясало) бутало на спирачния цилиндър и при триенето на накладките загрява, а от там ако не ти е идеално обезвъздушена системата, въздуха се разширява и притиска още повече накладките - щом при изстиване се е оправило само...
          Провери и раздвижи буталата на спирачните цилиндри и обезвъздуши идеално, не жали спирачна течност. Обезвъздушавай при отворена капачка на казанчето за спирачна течност задължително - следи нивото и доливай, ако се налага. Успех, и пиши - какво си открил по въпроса?
          JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
          0898 641162

          Коментар


          • #6
            До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

            че от клеясване ..да става..но не и от разширяващият се въздух. по съм склонен е да е именно регулатора на спирачното усилие да прави този проблем.аз имам подобен проблем..всъщност..да си кажем направо... спира джипа когато си поиска. по бързо се прибирам от работа (това е голям плюс !))))..но си е сериозен проблем..а няма време...но трябва да се отстрани : мисля да разкарам именно този регулатор на спирачното усилие и да сменя накладките (има доста хляб в тях) и да си оправя ръчната
            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
            ********************************
            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
            Honda Shadow VLX 600 - 1999
            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
            Влади

            Коментар


            • #7
              До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

              А може новата течност да е таковала таковата на гумичките на помпата, и да не иска да връща. Не помня кой колега имаше подобен проблем, но беше пуснал тема. Неотдавна. И там падна чудене. Най-накрая смени гумичките (старите се бяха размекнали от новата спирачна течност), и всичко се успа.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

                Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                че от клеясване ..да става..но не и от разширяващият се въздух. по съм склонен е да е именно регулатора на спирачното усилие да прави този проблем.аз имам подобен проблем..всъщност..да си кажем направо... спира джипа когато си поиска. по бързо се прибирам от работа (това е голям плюс !))))..но си е сериозен проблем..а няма време...но трябва да се отстрани : мисля да разкарам именно този регулатор на спирачното усилие и да сменя накладките (има доста хляб в тях) и да си оправя ръчната
                Този регулатор не е ли само за задните спирачки?
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #9
                  До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

                  Колега ако не са сменяни -маркучите,те също задържат СП-течност.Имал съм същия проблем и се указаха маркучите.Разширяват се и от там спират връщането на СП-течноста.
                  Jeep Grand Cherokee Limited 4.0L 1999г.
                  Тодор Събчев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

                    Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                    че от клеясване ..да става..но не и от разширяващият се въздух. по съм склонен е да е именно регулатора на спирачното усилие да прави този проблем.аз имам подобен проблем..всъщност..да си кажем направо... спира джипа когато си поиска. по бързо се прибирам от работа (това е голям плюс !))))..но си е сериозен проблем..а няма време...но трябва да се отстрани : мисля да разкарам именно този регулатор на спирачното усилие и да сменя накладките (има доста хляб в тях) и да си оправя ръчната
                    Това е интересно.
                    Къде е регулатора за спирачно усилие на Гранд Черокито.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

                      Как къде бе адаш? Там е, точно до помпата ;-) Чувал съм, че някои го махали и слагали директни връзки, ама побЪлгаряването е загубена работа

                      Коментар


                      • #12
                        До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

                        Първоначално публикуван от sabchev73 Преглед на мнение
                        Колега ако не са сменяни -маркучите,те също задържат СП-течност.Имал съм същия проблем и се указаха маркучите.Разширяват се и от там спират връщането на СП-течноста.
                        Ами освен да взема да ги сменям на ред....

                        Днес пак се случи 2 пъти - в най голямата жега, като постоя на сянка и поохлади и пей сърце .....
                        Закъсах я .... бу-то ми стана Скандинавка-брюнетка ....не понася субекваториален климат

                        Коментар


                        • #13
                          До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

                          Първоначално публикуван от Leam Преглед на мнение
                          Днес както си карах - пъплех в едно задръстване в голямата жега изведнъж , усетих втвърдяване на педала на спирачките и при потегляне усетих , че нещо не е наред. Опитах да позасиля и като отнема газта все едно съм натиснал леко педала....
                          Покарах така 30 -40 метра едвам, едвам, за да се изнеса от кръстовището и спрях....
                          предните ми джанти бяха доста горещички , задните хладни?!?
                          Освободих на неутрал раздатка и автомат и се опитах да я помръдна - е не ще....

                          изгасих я и взех да я оглеждам около сп. помпа - видимо всичко е наред, като изключим неработещият АБС - той е с един дефектирал датчик при това заден..

                          след 10 минути като се поохлади я запалих, педала се оправи и всичко си стана нормално...

                          Е, нямам обяснение за причината...?!?
                          Ако някой има идея , нека да сподели...със спирачките шега не бива.

                          Става въпрос за Гранд 1993 4.0 автомат / има нови на ~2000km предни дискове и накладки+сп. течност, нова спирачна помпа - от Скорпион - дали не съм попаднал на дефектна/....
                          Дайте акъл какво може да е
                          Три пъти се борих с тая свинщина. На Чероки XJ и на Гранд ZJ и WJ. И трите пъти тъпите спирачки се оправиха от самосебеси. Идея нямам какво става. Последно сменях предните накладки на близалката и затегнаха ама зверски. За един километър диска става червен. Два дена се мъчих и накрая сложих старите накладки. Затяга явно нещо ама какво.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

                            Ти направо даде отговора на загадката,дано колегата не си е разглобил колата още.Щом е от накладките според мен са по-дълги,или по-широки (за металната плоча на която са залепени става въпрос)тръкнете ги малко и ако е от това ще се оправи то там луфта може и да е много голям няма да пречи,само ще тропа.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Странен проблем предни спирачки ми се случи днес..

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Ти направо даде отговора на загадката,дано колегата не си е разглобил колата още.Щом е от накладките според мен са по-дълги,или по-широки (за металната плоча на която са залепени става въпрос)тръкнете ги малко и ако е от това ще се оправи то там луфта може и да е много голям няма да пречи,само ще тропа.
                              не е ли по-лесно първо да се сравнят новите със старите дали имат разлика...
                              аз по магазините ходя само със старите... и нямам такъв проблем
                              LZ1RED

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X