Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

    Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
    Повярвай ми ритах го...само как го ритах....и като Бил Гейтс десетина пъти влизах и излизах ама нестава.
    тези 6 съчми в раздатката ли са или в кардана (имам ли кардан?)
    И накрая ще излезе че не е раздатката а се е скъсал маншона на предния кардан и карето трака.
    Веригата и вилката са първите неща които смених. Щото някой я беше карал с различни гуми. И маслото не беше сменяно 100 000км, а се сменя на 20 000км. Никакви поражения нямаше по лагери и зъбчатки. Геро дисковете си работят перфектно. Как я оправих ли. Ами питах в този форум. Купих си верига за 400лв и вилка за 120, платих 20лв за да ползвам подемника в един сервиз и готово. Като знаеш какво правиш е лесно. Само диагнозата трябва да е точна.

    Коментар


    • #17
      До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

      Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
      Когато запаля Джипа (Grand Cherokee WJ 2000 3,1TD) на празен ход нещо трака откъм раздатката, като изфорсирам на неутрална след около 1500 оборота спира да трака, а щом отпусна газта пак в границата 1500 - 1200 претраква. Предава ли въртящ момент към колелата този шум липсва, но понякога ако се спускам по стръмен наклон дразнещия притеснителен шум пробива защитата на максимално увеличеното радио и кара кръвта ми да се смръзва в очакване инженерното недоразумение да се разпадне на съставните си части. Шумът наподобява .... де да знам какво наподобява. Знам че това е един от любимите на Quadra случаи в кото може да вкара прашасалата вече реплика (аборт по телефона) в действие, но аз моля не за съвет как да се омажа целия и щастлифф да кажа "нема да стане" моля да ми кажете къде в София да го заведа американския боклук за да го оправят
      В този случай колегата е написал , че му трака , когато е на място, така че карето на предния кардан отпада /не , че не може да се провери дали е здраво/


      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      И накрая ще излезе че не е раздатката а се е скъсал маншона на предния кардан и карето трака.
      Веригата и вилката са първите неща които смених. Щото някой я беше карал с различни гуми. И маслото не беше сменяно 100 000км, а се сменя на 20 000км. Никакви поражения нямаше по лагери и зъбчатки. Геро дисковете си работят перфектно. Как я оправих ли. Ами питах в този форум. Купих си верига за 400лв и вилка за 120, платих 20лв за да ползвам подемника в един сервиз и готово. Като знаеш какво правиш е лесно. Само диагнозата трябва да е точна.
      ________________________________________________________________________________________
      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

      Коментар


      • #18
        До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
        В този случай колегата е написал , че му трака , когато е на място, така че карето на предния кардан отпада /не , че не може да се провери дали е здраво/
        За карето си прав.

        Коментар


        • #19
          До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

          Поредния мъдър майстор (този е симпатяга и изглежда компетентен) твърди че всъщност ми тракал предния кардан и трябвало да сменя някакви карета в петък ще му я карам....твърди че имало теч и от задния диференциял от някаква семеринга та и нея ще сменя. Понеже ще го използувам и да ми смени маслото на двигателя да взема да питам задължително ли е да е мопар?

          Коментар


          • #20
            До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

            А и този майстор днес ми наля в радатката Mopar ATF+4 на въпроса ми "ама то пише че е за скоростна кутия не за раздатка?" той каза "Друго нема". Трябва ли сега да го сменям това масло???

            Коментар


            • #21
              До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

              Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
              А и този майстор днес ми наля в радатката Mopar ATF+4 на въпроса ми "ама то пише че е за скоростна кутия не за раздатка?" той каза "Друго нема". Трябва ли сега да го сменям това масло???
              Веднага.

              Коментар


              • #22
                До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                е браво!
                какво да сложа?

                Коментар


                • #23
                  До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                  Ми пак Мопар, но за Transfer case - Пламен го е написал много ясно в няколко теми. Има го и в систематизираната информация. Ако купуваш маслото от Балканстар - там знаят.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                    Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
                    е браво!
                    какво да сложа?
                    Для раздаточной коробки Quadra-Trac – "Mopar Transfer Case Fluid" (P/N 05016796AA).
                    НИКАКВО ДРУГО!!!

                    П.С. Кажете на човека КОНКРЕТНО какво масло да сипе, а не му давайте акъл къде да чете.
                    Достатъчно му пуши главата и затова пита.
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • #25
                      До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                      Для раздаточной коробки Quadra-Trac – "Mopar Transfer Case Fluid" (P/N 05016796AA).
                      НИКАКВО ДРУГО!!!

                      П.С. Кажете на човека КОНКРЕТНО какво масло да сипе, а не му давайте акъл къде да чете.
                      Достатъчно му пуши главата и затова пита.
                      Е аз какво съм му казал, верно не съм копирал едно към едно текста на руски, но май ще свърши работа . Насочването да чете е по принцип, не за конкретния случай.
                      Важното е, че разбра за какво иде реч.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                        Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                        Е аз какво съм му казал, верно не съм копирал едно към едно текста на руски, но май ще свърши работа . Насочването да чете е по принцип, не за конкретния случай.
                        Важното е, че разбра за какво иде реч.
                        Моите извинения, ако съм те засегнал , наистина си посочил необходимата информация /не бях ти видял поста/- още веднъж -сори!
                        Важен е резултата- човека разбра какво да сипе.
                        ________________________________________________________________________________________
                        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                        Коментар


                        • #27
                          До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                          Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                          В този случай колегата е написал , че му трака , когато е на място, така че карето на предния кардан отпада /не , че не може да се провери дали е здраво/
                          Не че много разбирам , ама като е на неутрална и на място мисля че нищо в раздатката и карданите не може да се върти и да трака.

                          Да търси м/у двигатела и раздатката !

                          Ако греша , поправете ме !
                          LZ5ZI qth HASKOVO
                          Pajero II GLS 3000 V6

                          Коментар


                          • #28
                            До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                            Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                            Моите извинения, ако съм те засегнал , наистина си посочил необходимата информация /не бях ти видял поста/- още веднъж -сори!
                            Важен е резултата- човека разбра какво да сипе.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                              Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                              Не че много разбирам , ама като е на неутрална и на място мисля че нищо в раздатката и карданите не може да се върти и да трака.

                              Да търси м/у двигатела и раздатката !

                              Ако греша , поправете ме !
                              Какво има там(м/у двигателя и раздатката).

                              Коментар


                              • #30
                                До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Какво има там(м/у двигателя и раздатката).
                                Според мен има скоростна кутия (автоматична).
                                LZ5ZI qth HASKOVO
                                Pajero II GLS 3000 V6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X