Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

    Когато запаля Джипа (Grand Cherokee WJ 2000 3,1TD) на празен ход нещо трака откъм раздатката, като изфорсирам на неутрална след около 1500 оборота спира да трака, а щом отпусна газта пак в границата 1500 - 1200 претраква. Предава ли въртящ момент към колелата този шум липсва, но понякога ако се спускам по стръмен наклон дразнещия притеснителен шум пробива защитата на максимално увеличеното радио и кара кръвта ми да се смръзва в очакване инженерното недоразумение да се разпадне на съставните си части. Шумът наподобява .... де да знам какво наподобява. Знам че това е един от любимите на Quadra случаи в кото може да вкара прашасалата вече реплика (аборт по телефона) в действие, но аз моля не за съвет как да се омажа целия и щастлифф да кажа "нема да стане" моля да ми кажете къде в София да го заведа американския боклук за да го оправят

  • #2
    До: Нещо ми трака в радатката, търси си майстора

    Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
    Когато запаля Джипа (Grand Cherokee WJ 2000 3,1TD) на празен ход нещо трака откъм раздатката, като изфорсирам на неутрална след около 1500 оборота спира да трака, а щом отпусна газта пак в границата 1500 - 1200 претраква. Предава ли въртящ момент към колелата този шум липсва, но понякога ако се спускам по стръмен наклон дразнещия притеснителен шум пробива защитата на максимално увеличеното радио и кара кръвта ми да се смръзва в очакване инженерното недоразумение да се разпадне на съставните си части. Шумът наподобява .... де да знам какво наподобява. Знам че това е един от любимите на Quadra случаи в кото може да вкара прашасалата вече реплика (аборт по телефона) в действие, но аз моля не за съвет как да се омажа целия и щастлифф да кажа "нема да стане" моля да ми кажете къде в София да го заведа американския боклук за да го оправят
    Щом е "американски буклук" - веднага го продай!
    Твоите мнения за американците приличат на мазохизъм - човек остава с впечетление, че някой на сила те принуждава да караш американец.
    Вземи си нещо , дет не се троши, па сподели и с нас да видим кво ще е то.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: Нещо ми трака в радатката, търси си майстора

      Знаеш ли какво масло има в раздатката и през колко километра е сменяно.
      Относно ремонта, ако знаеш от коя страна се държи отверката, ще ти отнеме един час да я разглобиш и сглобиш.
      Ако не ще плащаш на БалканСтар или Джемини.

      Коментар


      • #4
        До: Нещо ми трака в радатката, търси си майстора

        Джемини е добър вариант, но си носи масло! В БалканСтар много ще чакаш вероятно, но няма гаранция, че и в Джемини няма да е същото...

        Коментар


        • #5
          До: Нещо ми трака в радатката, търси си майстора

          С Чочо в сервиза на Влади333 вчера сглобихме моята раздатка, няма нищо сложно в нея. Ако не ти се занимава сам да я разглобяваш, той има опит
          най-вероятно ти трака веригата...
          между впрочем коя е твоята раздатка ?
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            До: Нещо ми трака в радатката, търси си майстора

            Балканстар имат странни представи за сроковете и цените на които требе да работят, по-лошото е че не вярвам в професионализма на фирмените сервизи имам горчив опит с СФА, Мото-пфое и автомотор.
            От Джемини ми казаха да звънна другата седмица евентуално да ми запишат час....
            А в сервиза на Влади333 ми казаха че друго освен ходовата част не ги интересува, направиха ми някаква настройка за сходимост (от която съм доволен) и ме пуснаха по нанадолнището.
            Хал хабер си немам каква е раздатката...пише qadra track...има три положения на малкия лост - бързи, неутрална и бавни...незнам дали това е достатъчно за да разберете каква ама повече незнам.
            На отвертката знам кой и е работния край, но ако добавим и че знам къде да не си пъхам пръста в клещите за да не ми окапят ноктите мисля че ще изчерпя всичките ми познания
            в областта.
            Сега като се замисля тоя звук много го докарва на разхлабена верига /един пишман майстор ми каза че на звук го докарвало като счупен лагер или липсващи съчми), а това на раздатката беше единственото масло което не смених като го купих.


            П.П Баче Мите извинявай ако съм засегнал някоя патриотична струна в американофилската ти душа, не е било нарочно...но иначе наистина уцели десетката - не е мой избора да карам този триумф на отвъдокеанската посредственост

            Коментар


            • #7
              До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

              Наритай я. Може да се оправи.
              Междувременно можеш да и сипеш и малко(1.2л) масло.
              А тоя майстор да ти кажа хич не е пишман. Вътре наистина има 6 съчми. Като нищо може някоя да е изпаднала по пътя.
              Последно редактирано от kinex; 07-05-08, 23:42.

              Коментар


              • #8
                До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                Има и на Черни Връх един сервиз за скоростни кутии (автоматични) и май са добри. Бих те посъветвал да не се захващаш сам щом нямаш представа за какво става. След като джипът си върви - запиши си час в БС или Джемини и чакай да ти дойде редът.

                Балканстар е един от добрите сервизи в София (макар и много скъп).

                Успех!

                Коментар


                • #9
                  До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                  Този сервиз на черни връх е дето се вика в задния ми двор и съм много доволен от тях - отремонтираха ми много бързо и качествено скоростната кутия ама незнам раздатки дали правят, но ще пробвам....а БалканСтар е меко казано скъп...смяна на масло (двигател и раздатка) и накладки (само задни) - 700 лв.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                    Нее в темата но не мога да не питам дали накладките са златни?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                      Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
                      Този сервиз на черни връх е дето се вика в задния ми двор и съм много доволен от тях - отремонтираха ми много бързо и качествено скоростната кутия ама незнам раздатки дали правят, но ще пробвам....а БалканСтар е меко казано скъп...смяна на масло (двигател и раздатка) и накладки (само задни) - 700 лв.
                      ти за тези пари щеше да си купиш джип донор за части бре човек.
                      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                      ********************************
                      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                      Honda Shadow VLX 600 - 1999
                      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                      Влади

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                        Хубаво е да се оценяват нещата по достойнство, а не да плюем сервиза, защото е много скъп. Посочете моля оторизиран сервиз, с адекватната за целта инфраструктура и квалифициран персонал, в който цените да са ниски. Накладките са нещо важно и скъпо, когато са хубави.

                        Освен това темата е за раздатъчна кутия и проблем в нея - отклоняваме се за пореден път.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                          Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                          Хубаво е да се оценяват нещата по достойнство, а не да плюем сервиза, защото е много скъп. Посочете моля оторизиран сервиз, с адекватната за целта инфраструктура и квалифициран персонал, в който цените да са ниски. Накладките са нещо важно и скъпо, когато са хубави.

                          Освен това темата е за раздатъчна кутия и проблем в нея - отклоняваме се за пореден път.
                          Добре де като се отклоняваме да не сме убили някой...няма страшно. Няма такъв оторизиран автосервиз за какъвто питаш, затова във фирмените сервизи си изкарват хляба предимно от гаранционни автомобили, които са им в ръцете и могат да им дерат кожите с усмивка. Моят стар войн обаче е далеч от от гаранцията и не виждам защо трябва да се разделя с 80 лв. за труд по смяна на масло в двигателя...не че ги нямам, но не ги изкарвам чак толкова лесно за да си позволявам да ги пилея така.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Наритай я. Може да се оправи.
                            Междувременно можеш да и сипеш и малко(1.2л) масло.
                            А тоя майстор да ти кажа хич не е пишман. Вътре наистина има 6 съчми. Като нищо може някоя да е изпаднала по пътя.
                            Повярвай ми ритах го...само как го ритах....и като Бил Гейтс десетина пъти влизах и излизах ама нестава.
                            тези 6 съчми в раздатката ли са или в кардана (имам ли кардан?)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нещо ми трака в раздатката, търси си майстора

                              Всеки сам избира къде да си обслужва и ремонтира колата. Оправи ли раздатката?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X