Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Стария датчик на КВ изкара ли го?
    Да го видиш нещо механично да не го е ударила?
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      Стария датчик.....
      Не съм, но си мисля че ако е ударен няма да работи въобще.
      Отделно си имаме гаранционно да си оправим един климатик (при смяна на клапите сме пробили изпарителя), едно независимо окачване на "Силверадо" да заменим с цял мост, редовите диагностики, и още куп "малки" проблеми, за това този се кара(ше) по стандартните диагнози...но явно не е и ще трябва да се "гмурам у гюбрето".....
      П.П. на осцилоскоп си дава оносително нормален сигнал, има ясен фронт, плато и край......въпроса е дали понякога не се губи, дали силата му е достатъчна да задейства електрониката след него винаги и на 100% или понякога "прескача" и дали това което дава не е по-късо или дълго от необходимото.....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Не само днес, а от две седмици се боря с един умрял в движение
        Показваше "Чек" и загуба на синхронизация между датчиците на разпределителния и коляновия вал
        Смяна на датчика на разпределителния първо с друг, после с нов, смяна на компютър, ключ и имобилайзер. Чистене на куплунги, маси, прозвъняване на вериги, проверка на сигнали от датчиците и със "скенер" и с осцилоскоп, има си някакви, "чека" вече не свети, ......но искрата се "разхожда" кога с аванс, кога изостава и нъц.........

        Някой да си в купил и да не е монтирал датчик на коляновия вал за WJ 4.7? да пробвам дали той дава сигнал, но неправилен приемам и съвети и идеи....
        ECM-а какви грешки записва?

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          ECM-а какви грешки записва?
          Не дава грешки.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Пробвай с други кабели и свещи. Не им разбирам много на тия комютърни коли, но скоро имаше случай с подобни симптоми на една Вектра. Смениха сума ти датчици, оправяше се за ден-два и после пак. Докато не наскубах кабелите един ден на паркинга и не видях, че един е нагорял от искрене в лулата. Почистих го и го омотах с тиксо и двигателя моментално "заспа". После човека си купи комплект нови кабели и драмата приключи.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Мерси, ама нъц тук е с осем отделни бобини директно върху всяка свещ.....продължавам с мисленето
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Мерси, ама нъц тук е с осем отделни бобини директно върху всяка свещ.....продължавам с мисленето
                .....и меренето.....все пак се оказ че компютъра не винаги сработва нормално.....утре ще правя тест с продължителна работа (загряване), пък да видим какво ще покаже
                П.П. стабилизира се след откачане и закачне на датчика на коляновия вал, и то с новия комп......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Преди няколко дена оправих ГИ/Принс/. Оказа се дребен проблем, но свързан с много главоболия. Практически в БГ няма кой да разбира от тези газови с изключение на един варненец. Фирмата вносител е пълно нещастие от Полски Тръмбеж, ама не полски , български Тръмбеж. Явно ония от Холандия си мислят, че имат дистрибутор, ама са се объркали. Доста литература изчетох, интерфейсен кабел си поръчах и без да искам станах спец по Принс-овете. Който има проблем да пита, дано мога да помогна!
                  в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                  Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    вчера внезапно се наложи да сменя акумулатора на колата. преди 5г. го бях купил старият, когато взех джипа. АС делко беше. та сутринта тръгвам да паля и йок.без никакви предизвестия или проблеми преди това... подадоха ми ток и отидох при дядо владо да го зяпаме и да се чешем по главите. след компетентно оглеждане бе открита една заминала клетка. наложи се експредна покупка на нов , 160 пари от близкият магазин. марката му така и не запомних. дано изкара някоя и друга година. голями благодарности на дядо владо, той си знае защо
                    не бързам за никъде...
                    XJ 2.5TD '98

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Днес сменях гарнитурите на ангренажните капаци на 4.7 V8, свещи, ремък и ролка, оказа се голям филм да се извади ангренажния капак откъм акумолатора, всичко се разглобява, дори свалях компресора на климатика, кръв, сополи, ама накрая стана, чак ме хвана яд, имаше съвсем мъничко масълце, а толкова работа си отворих, сега не бих почнал такава сага ако не тече масло като река.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Както всяка година, като минавам преглед, и тази година, не ме пропуснаха със забележка за ръчната. Челюстите са нови, но просто не са натегнати. Досега не я натягах, щото си държи доволно, обаче тоя път ми я вписаха в документа и имам един месец срок да я натегна. Дотук добре....чел съм как се натяга от отворите отзад и т.н. Натегнах я, обаче, все пак, като започнеш да я дърпаш, имаш чувството, че половината път го минава свободно, без да натяга. Чак нагоре някъде започва да задържа. Чел съм че жилата не се натягат, ама при мен така го усещам че е хлабаво самото жило. Та някой ако се е сблъсквал с това, моля да сподели.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                        0877стоидевет215–Радослав

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Преди няколко дни смених задните амове и барабани на черока.

                          Сложих евтини амове на Monroe Sens-a-track щото казваха, че с тях ще вози добре както с оригиналните. Прави се оказаха. Ама като гледам им е преброено врмето
                          Последно редактирано от alex_r; 12-07-13, 16:18.
                          Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                          UaZ 469B

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Аз пък качих моя на крика да го огледам.
                            Не бях виждал Джип отдолу.
                            Вярно ли с тия нефелни железца и мостчета това ще издържи каквото и да било офроуд натоварване???

                            Май ще си го оставя за само асфалта.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                              Както всяка година, като минавам преглед, и тази година, не ме пропуснаха със забележка за ръчната. Челюстите са нови, но просто не са натегнати. Досега не я натягах, щото си държи доволно, обаче тоя път ми я вписаха в документа и имам един месец срок да я натегна. Дотук добре....чел съм как се натяга от отворите отзад и т.н. Натегнах я, обаче, все пак, като започнеш да я дърпаш, имаш чувството, че половината път го минава свободно, без да натяга. Чак нагоре някъде започва да задържа. Чел съм че жилата не се натягат, ама при мен така го усещам че е хлабаво самото жило. Та някой ако се е сблъсквал с това, моля да сподели.
                              Има разни "рецепти" за натягане по форумите, вкл. да се засилиш на заден ход и да дръпнеш ръчната, но по книжките твърдо си пише, че е необслужваем целият механизъм и се сменя...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                ...

                                Май ще си го оставя за само асфалта.
                                Руси, какъв е тоя джип. В смисъл, има си 4х4, има си цели мостове, па не става за гората, обаче става за асфалта!? Тая трябва да е някаква нова мода при автомобилите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X