Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Монтирах заключване на предния капак на вранглера (YJ 1995), сега акумулаторът ми е на по-сигурно
    Ключалката си я поръчах от e-bay - търсих я като hood lock, слабичка е за нашите джамбази, но пак върши работа Монтира се бързо и пасва точно!
    Прикачени файлове
    [URL="http://www.forum-lines.ru/"][IMG]http://www.forum-lines.ru/rez/renegade.gif[/IMG][/URL]
    [COLOR=Black][B] Wrangler YJ, 2.5i, 2.5'' bodylift, ARB locker

    [/B][/COLOR][B]Продавам пистов ремък за Jeep [/B][URL]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=886566#post886566[/URL][URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=28939"]
    [/URL]

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Здравейте,

      добре заварили в този прекрасен и страхотно организиран форум. Чета от две години, но пиша отскоро. Днес за моя Jeep направих следното:

      - купих го - ей този

      Като базова конфигурация е приемлив. Знам, че моторетката му е слабичка, но почти съм спазарил едно 1998 Гранд Чероки с десен волан и 4 литров двигател с авт.скорости, което мисля да разкостя. Тепърва ще пиша тук, защото много неща и липсват на новата ми машинка. Първо офроуд гуми и джанти - 5 бр. 35х15.5-15 на джанти 10х15 (сега е с 8х15) След това ARB брони (предна, задна със стойка за 38' рез.гума и рок слайдери). Естествено лебедка и блокаж на заден диференциал и още една камара кои полезни, кои само лъскави аксесоари. Приемам всякакви съвети, защото за сега съм само "книжен специалист" за този модел.

      Поздрави на всички
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        днес: предница , ходова част - биалетки /ремонтен комплект/ , горен и долен шарнир в ляво /след разходката от 03.01.10/ нови, полиуретанови тампони на стаб. щангата, гумените ги скапвам за 4-5 месеца...

        частите са от вест ауто, около 180лв. общо... тампоните на стаба ги бях объркал при меренето вероятно, отидох погледнаха ме и ги смениха с верните моментално. много точни хора!
        освен това реглаж на ръчната и почистване на барабаните след топенето в река при минусови температури + кал + квото там ...
        а, и реглаж на ходовата част...
        Белчо е доволен...
        Последно редактирано от Злой; 11-01-10, 18:09.
        не бързам за никъде...
        XJ 2.5TD '98

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          На моето Cherokee Liberty 2.8 CRD, 2004 г. му смених всички масла - двигател, дифове, скорости, филтри, ремъци, ролки и обтегачи. Останаха само гумите, но ще зачакам малко предвид цената, която дадох за обслужване.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
            На моето Cherokee Liberty 2.8 CRD, 2004 г. му смених всички масла - двигател, дифове, скорости, филтри, ремъци, ролки и обтегачи. Останаха само гумите, но ще зачакам малко предвид цената, която дадох за обслужване.
            Ами сподели с нас -къде и колко?
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              На 3.1ТД смених сенсора за управление на налягането (PART # 56028196AD за скоростна кутия 44RE). Не сменяше скоростите - само 3та и OD. Сега колата полудя , ще изрови асфалта. Сенсора е от БС за 180лв.

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Пострадалия се оказах аз, след като се опитах да избегна една врахлитаща срещу мен кола се спрях в един бордюр странично скороста не беше повече от 10на км. счупих лята 17 цол.джанта и се оказа че сам изкривил и полуоската(задна дясна).след упорито тарсене и лутане реших проблема с изправяне,а отклонението е само една стотна,но за 40 лв.+втулка 10лв. и лагер 60лв.се разминах,танко след като разбрах че в БС нова е 870лв.без ддс,вав ВЕСТ АУТО 780 с ддс и две седмици доставка.

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Поради неясен за мен шум от задния ЕЛСД по време на автоматичното му блокиране, смених маслото в Балкан Стар Варна. Масло,фрикционен адитив, силикон, труд - 189 лв.
                  Ето и снимки на задното ЕЛСД:

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/pi...ictureid=26065
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/pi...ictureid=26064

                  За звука ще пиша утре след като я тествам на оффроуд.
                  Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    всъщност беше вчера... прибрах си белчо след рециклиране на секторна кутия. имаше луфт,още от както го купих.малък,но взе да се увеличава лека по лека... и накрая протече леко отдоло течност от хидравликата,а после и не толкова леко. та така.280лв. рециклиране,120 монтаж демонтаж, и 30тина за центровка на стенд.
                    на вид кутията е като нова, добре боядисана дори.малко е позатегната,но щяла да отхлаби.луфт няма... гаранция -3 месеца...
                    не бързам за никъде...
                    XJ 2.5TD '98

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Смазах си огледалото в кофа за боклук, естествено грижливо подредена до средата на платното. Или трябваше да се натискаме с пича от ляво или ... резултата е налице мамка му. Чудесно начало на петъка.
                      Дали може да мине по каското
                      Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                      http://save-gery.org/bg

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от dimonrb Преглед на мнение
                        Смазах си огледалото в кофа за боклук, естествено грижливо подредена до средата на платното. Или трябваше да се натискаме с пича от ляво или ... резултата е налице мамка му. Чудесно начало на петъка.
                        Дали може да мине по каското
                        Минава задължително. Просто е обади на агента си, той ще каже какво да пишеш в документа. В краен случай са ти го счупили на паркинга. А дали ще ти го покрият 100% или ще има самоучастие зависи от застрахователната компания.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Днес смених универсалните гуми Yokohama m+s с чисто зимните Медвед Я-569. И нали трябваше да се пробват, направих няколко "кръгчета" по поляните на село. Хубаво, но по стръмнината нагоре, при един завой поднесе настрани и надолу. Наложи се, да чакам помощ от колеги от Плевен с лебедка, за което сърдечно им благодаря.
                          Извод: дори и агресивната шарка и мекия протектор, не можаха да се справят с подхлъзването по страничен наклон върху заледена трева и пухкав сняг.

                          ПП. Снимката е единствена и е от преди "приключението".
                          Прикачени файлове
                          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            подготвям раздатка 242 за да сменя моята на черокито която е 231 засега всичко пасва брой на шлици и тн трябва утре да потърся семеринг за изх вал към задния мост че я скъсах като я разглобявах за смяна на веригата и ако имам късмет в близките дни ще съм с фултайм ама къде ли в Бургас ще има тия инчови семеринги сигурно ще е с поръчка и ще чакам до първа пролет освен ако някой колега от Бургас и наоколо не знае по бърз начин чегока е 1998г 4л аск

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Питай в София, скорпионите може да имат.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Вчера си смених стария акумулатор Bosch S4 с нов Bosch S5. Беше служил вярно повече от 5 години и му идваше множко да захрани всички системи в тези студове. Няколко пъти вкара АСК-я в авариен режим и си взехме довиждане.

                                И двата акумулатора са 100 Ah, пусков ток 830 A и десен +.

                                Купих го от Киров на бул. Гоце Делчев, бл.102. След нова година цената му е 317 лв, но ми го продадоха на старата - 295 лв, защото го бяха заредили преди това.
                                Прикачени файлове
                                www.drivingoffence.co.nz

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X