Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

    Какво толкова за тези огледала - изгорели са им нагревателите.
    Няма бушони.
    Провери кабелите дали са здрави.
    Самите огледала се мерят на съпротивление - няколко ома трябва да са.
    Блока на вратата им пуска директно 12 волта и маса.
    Ето ти и схемата на шофьорското огледало.
    Прикачени файлове
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
      Хайде колеги, аз си карам тихо джипката от девет месеца без проблеми /да чукна на дърво/ и това с нагревателите на страничните огледала ме дразни.Не ми казвайте, че на никого не му се е случвало?!Вярно сега е слънчево и топло, но пак ще падне сняг, а не ми се кара като в БТР!Падам си малко скиор и риболовец, джипката е нон стоп в движение, няма да чакам март месец и да кажа, че може и без тази екстра!
      при мен пък е на опаки. задният нагревател не работи/или почти не работи, защото самите реотани изсушава/ а на огледалата си бачкат
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Абе знам си аз, че тоците са гадно нещо.За съжаление след интервенцията на един майстор и разглобяването на цялата врата спря да работи блока за управление на стъклата и огледалата.По думите му ще ми трябва нов такъв.Какъв Коледен подарък а?!А и предните прозорци останаха отворени та Джипката си седи на топло в един гараж.

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
          Абе знам си аз, че тоците са гадно нещо.За съжаление след интервенцията на един майстор и разглобяването на цялата врата спря да работи блока за управление на стъклата и огледалата.По думите му ще ми трябва нов такъв.Какъв Коледен подарък а?!А и предните прозорци останаха отворени та Джипката си седи на топло в един гараж.

          абе, какви са тези глупости бре! най вероятно не е "щракнал" буксата като хората! аман от диванета дето прибират на хората парите! сигурно 5-6 пъти има да съм свалял корите на вратите отпред... стъкла сменях, говорители , кво ли не.... как пък не ми се прееб@ блока на управлението?!? срама нямат, ей!
          не бързам за никъде...
          XJ 2.5TD '98

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
            .... предните прозорци останаха отворени
            Махаш корите, подаваш директо захранване на моторите и си ги затваряш .....и пиши от къде си, да видим има ли наблизо някой който разбира, пък дори да не е "майстор"
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              От София съм.Казах, че не разбирам от ток, но да съединя две клеми докато щракнат ставам.Ако ме насочите към някой, който има представа за какво става въпрос ще съм благодарен.Имам и хубава ракийка, пък идва Нова година?!

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                От София съм......Имам и хубава ракийка, пък идва Нова година?!
                Хайде напиши и "Джипа" кога е роден
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  08.2003г. Гранд Лимитед 2.7 CRD

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                    08.2003г. Гранд Лимитед 2.7 CRD
                    Гадория, виж тази тема, предполагам, че на толкова нов "Гранд" е сходно управлението с "боди контрол модули и сие компютърни изгъзици" ако хептен закъсаш, може да му се пулим заедно и да се чешим по главите пък може и нещо да измислим
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Приключих изпълненията с огледала и првключвателя на вратата.За съжаление се оказа точно превключвателя.Когото изгори той, блокират всички стъкла, огледалата, централното заключване и т.н.А лявата врата е "мъртва".При качване на тестер не може да осъществи никаква връзка с нея.Пълен отврат.След монтирането на нов/втора употреба/ всичко си дойде на място.Пак добре, че намерих такъв.Новите са много соленички.Дано на никой не му се случва!

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                        Приключих изпълненията с огледала и првключвателя на вратата.За съжаление се оказа точно превключвателя.Когото изгори той, блокират всички стъкла, огледалата, централното заключване и т.н.А лявата врата е "мъртва".При качване на тестер не може да осъществи никаква връзка с нея.Пълен отврат.След монтирането на нов/втора употреба/ всичко си дойде на място.Пак добре, че намерих такъв.Новите са много соленички.Дано на никой не му се случва!
                        колега, е как умря този превключвател в ръцете на майстора, а пък и преди това не работеше подграването на стъклата? не съм зъл, просто ми е любопитно ако има някакви подробности... радвам се че е решен проблема, дано да не е било велико набутване...
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Този майстор го гледах в ръцете.Не знам какво и как е станало, но всичко свали пред мен, пълно мъртвило.Даже не светеше блока за управление.След кратка обиколка по автоморгите намерих каквото трябва.С новия блок всичко си дойде на място.И аз мислех да не е "тука има тука нема", но за съжаление управлението си беше отишло.Пак ти казвам не знам как е станало.Ток, какво да го правиш.

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            днес по Белчо направих следното :сипах му нафта до горе + добавката, после го заведох на автомивка...
                            точно преди една година се събрахме с него да ми е жив и здрав! за рази година проблемите които ми направи бяха едно блокиране на спирачен апарат -ама почти... и една спукана тръба на маслопровод по главите - запоена с калай от кретен с цел продажба...
                            смених му сума неща, но нищо от тях не бе наложително... сигурно щеше да си върви и така, но с повечко тракане.
                            в резюме: подменени - многопистов ремък, всички течности по колата / масла, антифриз, на хидравликата,спирачна течност... някои повече от веднъж.подменени тампони на ходова част с полиуретанови, филтри - горивен и два пъти маслен, както и два въздушни... тръбички за възвратното гориво подменени с нови... нови подгряващи свещи, нов акумулатор,жило за ръчна одзад в дясно,накладки, предни и задни, шарнири отпред - горни и долни...каре отпред едно, семеринг на кардана на предния диф, нови кабели на подгряващите свещи, кални гуми, зимни гуми...един амордесьор на задната врата, 4 бр крушки на фарове - тези с повишена яркост имат по къс живот...това за 15 000км...

                            сигурно и друго има, но не се сещам... важното е че Белчо само ме радва! дано да продължи така и занапред...

                            весели празници и безаварийни на всички колеги!
                            не бързам за никъде...
                            XJ 2.5TD '98

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                              Този майстор го гледах в ръцете.Не знам какво и как е станало, но всичко свали пред мен, пълно мъртвило.Даже не светеше блока за управление.След кратка обиколка по автоморгите намерих каквото трябва.С новия блок всичко си дойде на място.И аз мислех да не е "тука има тука нема", но за съжаление управлението си беше отишло.Пак ти казвам не знам как е станало.Ток, какво да го правиш.
                              извинявай, ама старото взе ли го? бих го погледнал от любопитство /дано да си/...
                              не бързам за никъде...
                              XJ 2.5TD '98

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Съжалявам оставих го разглобено в автоморгата.Ако тяхното не работеше, взимам старото и ми връщат парите.

                                П.С. Автоморгата я намерих сам, майстора не ме е пращал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X