Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    даа... по празиците... от скука счупих един датчик след въздушния филтър... отворих да погледна филтъра как е изумях от това колко запрашен и вообще мърляв бе станал само за 4 месеца каране. и гледам след него в тръбата един датчик някакъв, също порядъчно измърлян ... като пълен кретен му пипнах пластината с пръст и тя разбира се веднага се отчупи иначе колата си върви без проблем, не знам какво отчиташе тази гад. ама ще го сменя при първа възможност
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
      иначе колата си върви без проблем, не знам какво отчиташе тази гад. ама ще го сменя при първа възможност
      Пусни някоя снимка, .....може и нищо да не си повредил
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Пусни някоя снимка, .....може и нищо да не си повредил

        снимки както винаги нямам, но че го счупих е ясно... някакви мноого тънки пластини като керамични /крехкоста им ме наведе на тази мисъл/ при пипването с нежното ми пръстче се отчупиха из основата си... много сръчно го сторих
        не бързам за никъде...
        XJ 2.5TD '98

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
          ... някакви мноого тънки пластини като керамични /крехкоста им ме наведе на тази мисъл/ .....
          Термометър за входящия въздух ?
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Термометър за входящия въздух ?
            или MAF?

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
              даа... по празиците... от скука счупих един датчик след въздушния филтър... отворих да погледна филтъра как е изумях от това колко запрашен и вообще мърляв бе станал само за 4 месеца каране. и гледам след него в тръбата един датчик някакъв, също порядъчно измърлян ... като пълен кретен му пипнах пластината с пръст и тя разбира се веднага се отчупи иначе колата си върви без проблем, не знам какво отчиташе тази гад. ама ще го сменя при първа възможност
              Между кутията на въздушния филтър и турбото ли е?
              www.drivingoffence.co.nz

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от PHOENICIAN Преглед на мнение
                Между кутията на въздушния филтър и турбото ли е?
                да, веднага след кутията на въздушния филтър, в тръбата за въздуха се намира... иначе колата си върви, дори като го изключа датчика от буксата му няма ефект....
                не бързам за никъде...
                XJ 2.5TD '98

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                  да, веднага след кутията на въздушния филтър, в тръбата за въздуха се намира... иначе колата си върви, дори като го изключа датчика от буксата му няма ефект....
                  На мен ми изглежда на дебитомер, но е странно, че върви по същия начин. Би трябвало ако си го повредил да загуби мощност и да не върви по същия начин. Там има керамични детайли.
                  www.drivingoffence.co.nz

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от PHOENICIAN Преглед на мнение
                    На мен ми изглежда на дебитомер, но е странно, че върви по същия начин.
                    Доколкото ми е известно, тия дизели на VM нямат дебитомери. Поне моя няма със сигурност - днес специално се заглеждах. От въздушния филтър тръбата отива право в турбината.
                    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                    Volvo XC90 D5 Executive '12
                    Volvo XC60 D5 Summum '11
                    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      ето го , каквото и да е :




                      на третата снимка се вижда основата на пластината дето се счупи...
                      не бързам за никъде...
                      XJ 2.5TD '98

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Абсолютен Mass Air Flow Sensor (дебитомер). Поправяне няма, макар че чух скоро, че някакви юнаци правели проби за съживяване ама ...

                        Можеш да си вземеш от някоя морга на старо, но колко ще устиска не е ясно. Всичко зависи от цената на новия.

                        Аз скоро сменях моя, защото отказа да работи по незнайно каква причина. В Балканстар ми сложиха нов срещу 700 лв. и след 4 часа и той си замина. Така че сега чакам новия и преди да го поставят ще има детайлен преглед на всички тоци, че това не е нормално.

                        Успех!!!
                        Последно редактирано от PHOENICIAN; 08-05-09, 09:22.
                        www.drivingoffence.co.nz

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          не разбирам.... колата си върви без никаква промяна /и дано продължи така/
                          не бързам за никъде...
                          XJ 2.5TD '98

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Засечи си разхода При развален дебитомер разхода скача зверски.
                            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                              Засечи си разхода При развален дебитомер разхода скача зверски.
                              Абсолютно вярно , но така е при нашите бензинови инжекциони , влизат в авариен режим за да ни дотъркалят до сервиза или в къщи....ама той е дизел
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                имам си ръчна спирачка..... и спирачки като цяло

                                като се напълни с гняс отзад търкълцето, чрез което се саморегулират задните накладки (барабанни), се иска отваряне, смазване и после пей сърце - лови на третия зъб
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X