Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Напълних го до седалките с вода,
    Снимки!!! снимки!!! без снимки не се брои

    Благодаря на Андро 160 за помоща, след жокера "помощ от приятел" правилния Човек (сн.1) направи вярната заварка ( на сн.2 помпата модел "джипквич" е в процес на доуформяне на място ) и "джип4о" днес влезна в калта
    Прикачени файлове
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Напълних го до седалките с вода, сега трябва да го разглобя и да измия всичко с водоструйката включая тапицериите...
      Новият ти ник е Жоро Моряка
      LZ1RED

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Ето малко снимки които подсказват за гмуркането
        Прикачени файлове
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          днес му направих и монтирах козирка... и прецаках маи скоростната кутия
          ако някои иска да види козирката , пращам снимки.
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Карам си аз днес по „магистралата“ в посока София със 140-150 км/ч и изведнъж една дупка ми се блещи срещу мен а да я заобиколя но не ,и право в нея при което ми се появява това на което вие му викате ШУМИ , при което едвам успявам да увладея джипа и да го спра.Ама тои подскача като необязден кон.Спирам аз и се обаждам на Димата и докато си говорим по телефона преклякам и УЖАС тече масло ама то защото има си викам иначе от каде ще тече .След което навирам си аз ръката под теча померисвам го двигателно АААААААА навирам се целия от доло гледам ама не виждам от къде тече вадя щеката и виждам че намалява лошо но се сещам че си нося един литър винаги в багажника сипвам го и газ към Пловдив .На всяка бензиностанция спирам купувам масло доливам и пак газ .Прибрах аз кочинката в гаража и се захванах да търся от къде тече ама то толкова кал и мръсотия има по моята кола ,че се сетих ,че трябва да я водя от време на време на авто мивка.Както и да е разглобих я и установих ,че съм спукал алуминивия картер голям зор видях докато го сваля защото превъртя главите два болта (МРАЗЯ ТОРСОВЕ) та тези два болта съм ги чулал по два часа на болт със секач .Сега съм решил да махна със шлаифа берта на предния диф защото установиш че тои е виновника за картера а и тои се намира на не повече от 2 см от картера.И след това че се захвана със явлението ШУМИ
            Последно редактирано от gun; 01-04-09, 18:55.

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
              Сега съм решил да махна със шлаифа берта на предния диф защото установиш че тои е виновника за картера а и тои се намира на не повече от 2 см от картера.И след това че се захвана със явлението ШУМИ
              И моя картер е огънат от предния диф явно недомислица или просто след годинки им омекват тампоните и пружините на ДЖИЙПовете ни...

              Ама се лекува моя го лекувам с подложки над 2"
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Днес покарахме "лек офроуд" над Копривщица - до хижа Бунтовна и до връх "Влък".
                Гранда се представи достойно!
                Прикачени файлове
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Днес се сменят на гранда (wj) задни дискове + задни накладки и накладки за ръчната спирачка... всичко това "само" за 650 лв.



                  пп: мннноооого скъпи тез накладки на ръчната бре
                  Grand Cherokee WJ 3.1

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Колеги, има ли филтър за климатика за ZJ и къде се намира? Или се сменя само филтъра за купето, който евентуално е под чистачките? Търсих във форума, но намерих само тема за WJ. Моля за повече инфо. И евентуално схема и указания за смяната. Благодаря!

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      Колеги, има ли филтър за климатика за ZJ и къде се намира? Или се сменя само филтъра за купето, който евентуално е под чистачките?
                      Няма такъв филтър....

                      аз мисля да си приспособя от друга кола...
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Сменя се само филтъра за купето ли, който евентуално е под чистачките?

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          днес неочаквано джипа попадна в сервиза. бях планирл да намина натам та да му попритегнат фланците, ама излизам и гледам под колата локвичка...масалце дърпам щеката и за пръв път гледам да е наполовина между двете мерки... лошо, долях към литър за "нормализиране" на ситуацията. легнах отдоло и кво да видябогато оплискано с масло - нищо се не види в черната гняз. та преди сервиза на автомивка, качихме я на естакада, измиха добре маслото отдоло и след това покарах малко за да тръгне и да се види от къде е и я вкарах в бокса... дигнаха я, и настана едно зяпане, а тя кротко си покапва.... накрая се оказа че е от една маслена серпантина - метална тръба с вид като на спирачните системи - до най близката глава към купето...вероятно спукана и припоена отгоре -обаче започнала да пуска и си плюе, и си се стича надоло , и си омазва целия двигател отзад... после се стича по топлия двигател и си капе....гадост, но добре че я видяхме, че тези дни път ме чака.
                          въпроса е дали като я свалят ще я намерят утре или пак тнтм ще трябва да и се прилага. ако някой има идея де мога да купя такава серпантинка ще съм му благодарен! примерно от донор ВМ2.5ТД макар че тая надежда да я намерят в магазина... лошото е че утре трябва да го приключа ремонта
                          не бързам за никъде...
                          XJ 2.5TD '98

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            оправиха я! никъде по магазините нямало такава маслена магистрала, но хората от сервиза намериха една на втора ръка... както и да е , важното е че всичко вече е наред
                            не бързам за никъде...
                            XJ 2.5TD '98

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              здравейте имам проблем, загубих си половината шаиба на компресора на климатика .Някои може ли да помогне ,от каде да си намеря? Благодаря предварително

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                джипа ми е Гранд чероки 3.1 дизел ( нищо особено )

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X