Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    С времето тази гумичка ( "О"-пръстен) старее и губи еластичност. Просто я смени с друга маслоустойчива, която би влизала в отвора на щеката по-плътно. Трябва да е с малко по-дебела стена т. е. по-голям диаметър на сечението и. Или пък добави още един такъв пръстен.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Здравейте,
      От известно време забелязвам,че предницата на WJя започна да сее наляво надясно. Постоянно трябва да коригирам с волана. Всички кормилни накрайници са сменени-промяна няма. Няма луфт в секторната кутия, обрах го-промяна няма.
      Някакви идеи къде да търся проблема, евентуално панхарда- но нямам шими.
      Помощ!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Мчи виж задницата.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Мчи виж задницата.
          Там пък абсолютно всичко е сменено.
          Поздрави.
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Предни тампони на долните носачи?
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Предни тампони на долните носачи?
              Долните носачи са сменени с нови такива-не ми се набиваха тампони само. Ноо виж горните предни носачи и по скоро тампоните във ушите на моста са си оригиналните ако ме разбираш какво искам да кажа.
              Дали пък не клати моста във тях напред назад и да посуква в ляво и дясно?
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                И така...
                Забелязах от известно време, че задницата е доста клекнала и потъва доста ако седнат 2 деца и една жена на задната седалка, моста се удря в бъмп-стопа, като мина през легнал полицаи или някаква подобна неравност.
                Извадих ролетката и премерих височината от земята до ръбът на задния калник. Знам че това не е правилния начин за мерене, но какво да се прави. Имаше 4 сантиметра разлика във височината (ляво и десно). Та реших да си купя нови пружини и амортисьори.
                Преди 3 години имах Черок от 95-а година, и му нахендрих Rough Country 3 инчов лифт. Приятна возия, новичко, добре беше. Но задните листове взеха да омекват бързо.
                Четох из форумите, че Rough Country имат спад в качеството, и реших да мина на нещо съвсем различно.
                Old Man Emu - 1,5 инча (4 сантиметра) лифт пружини и амове.
                Moog - биалетки и тампони на стабилизирваща щанга.
                Резултата е феноменален. Все едно карам друга кола.
                Нормално е да го пиша при положение, че съм карал с изморени пружини.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180824_135033.jpg
Прегледи:1
Размер:256.4 КБ
ID:5797220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180825_170812.jpg
Прегледи:1
Размер:512.3 КБ
ID:5797221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180825_171608.jpg
Прегледи:1
Размер:343.4 КБ
ID:5797222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180825_180930.jpg
Прегледи:1
Размер:324.2 КБ
ID:5797223
                Следваща стъпка, предни пружини и амове на същата марка.
                It's a JEEP thing, something you won't understand!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Флъшнах двигателното масло с 1 литър добавка на Лики Моли
                  Смених масло и филтър
                  Изхабих един спрей за почистване на ЕГР, пръсках директно в дупката след интеркулер маркуча преди ЕГР
                  Направих Италианско прогонване, автоматика на 2ра, газта до долу и каране с 4000 оборота няколко минутки, с 1-2 мин почивка два пъти
                  Ядосах за пореден път на фабричните спирачки, че пак ми задържа едното колело и свири и поръчах комплект неръждаеми спирачни маркучи с оплетка, след това ще диря и нов кит за усилени спирачки
                  Купих добавка за почистване на дюзи за дизелово гориво, но трябва да изхабя още гориво преди да я налея
                  Купих и добавка за масло на Лики Моли - Цера Тек, керамични частици ала бала, ще видим дали ще смени звука на трактора
                  Това за вранглер 2.8 JKU 2007ма година
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Добавките с керамични частици са ремонтни,да не ти прецакат мотора.Сипвай само профилактични, ако мотора е в ред и е към 200- 250 000км . и на горе.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от durtiq666 Преглед на мнение
                      И така...
                      Забелязах от известно време, че задницата е доста клекнала и потъва доста ако седнат 2 деца и една жена на задната седалка, моста се удря в бъмп-стопа, като мина през легнал полицаи или някаква подобна неравност.
                      Извадих ролетката и премерих височината от земята до ръбът на задния калник. Знам че това не е правилния начин за мерене, но какво да се прави. Имаше 4 сантиметра разлика във височината (ляво и десно). Та реших да си купя нови пружини и амортисьори.
                      Преди 3 години имах Черок от 95-а година, и му нахендрих Rough Country 3 инчов лифт. Приятна возия, новичко, добре беше. Но задните листове взеха да омекват бързо.
                      Четох из форумите, че Rough Country имат спад в качеството, и реших да мина на нещо съвсем различно.
                      Old Man Emu - 1,5 инча (4 сантиметра) лифт пружини и амове.
                      Moog - биалетки и тампони на стабилизирваща щанга.
                      Резултата е феноменален. Все едно карам друга кола.
                      Нормално е да го пиша при положение, че съм карал с изморени пружини.
                      Следваща стъпка, предни пружини и амове на същата марка.
                      Без да ми се ядосваш - това с очите си да го видя, няма да го повярвам.
                      Имам 13 комплекта пружини OME в сервиза. Четири за WJ. Само слагани и сваляни. Щото няма такива мекици.
                      С такава твърдост на пружината, окачването може да работи само с Koni Raid за около 10 000км щото конито ще изтърве,
                      или с FOX KING след поне три смени на шайби за да им настроиш скоростите.
                      Съжалявам но си много далече от истината.
                      В крайна сметка, щом ти върши работа, карай си го.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Флъшнах двигателното масло с 1 литър добавка на Лики Моли
                        Смених масло и филтър
                        Изхабих един спрей за почистване на ЕГР, пръсках директно в дупката след интеркулер маркуча преди ЕГР
                        Направих Италианско прогонване, автоматика на 2ра, газта до долу и каране с 4000 оборота няколко минутки, с 1-2 мин почивка два пъти
                        Ядосах за пореден път на фабричните спирачки, че пак ми задържа едното колело и свири и поръчах комплект неръждаеми спирачни маркучи с оплетка, след това ще диря и нов кит за усилени спирачки
                        Купих добавка за почистване на дюзи за дизелово гориво, но трябва да изхабя още гориво преди да я налея
                        Купих и добавка за масло на Лики Моли - Цера Тек, керамични частици ала бала, ще видим дали ще смени звука на трактора
                        Това за вранглер 2.8 JKU 2007ма година
                        Вие в Англия Bardahl имате ли?

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Вие в Англия Bardahl имате ли?
                          Имаме, кажи хубава добавка на Бардал за масло и за дюзи?

                          И какво масло на Бардал да сложа в преден и заден диф, Сахара имам?
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Всяка добавка на Бардал работи в пъти повече от всяка друга.
                            Бардал е друга вселена. Бардал е религия.
                            Само хора изхарчили колкото мен за добавки го знаят.
                            Същото важи и за маслата.

                            http://www.bardahloils.com/en_GB

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              За колегите които си правят сами или тепърва прохождат като "майсторче`а"
                              Ползвайте тук там смазка,
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06509.JPG
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5797471
                              помага за избягване на това.
                              ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06506.JPG
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5797469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06507.JPG
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5797470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06513.JPG
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5797472....
                              ......и гледайте преди да монтирате всяка част, понякога са с посока
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06514.JPG
Прегледи:1
Размер:42.7 КБ
ID:5797473
                              това обикновено сочи надолу...............
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                ....

                                ...[ATTACH=CONFIG]967807[/ATTACH].......
                                И понеже бях там -тая уйовина е от години не ползвана ръчна.Да му имам на дъртака желанието ....като видях колко се разглобява.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X