Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Аз пък направих няколко неща- къде успешни къде не! Става въпрос за Гранд Чероки 4.7л. WJ.
    Първо си смених крушките на подсветката на таблото,сега свети зеленичко и ми е едно уютно като си карам вечер.
    Второ смених лагер на металната обтяжна ролка на двигателя, старият лагер блокира и ми запали ремъка. Смених и ремъка де. Смяната е елементарна , избиваш стария лагер-набиваш новия. Аз капнах и две капки на COто между лагера и шайбата. Но няма нужда по принцип-влиза си стегнато. Лагер Koyo 62032RSC3 GA2- струва 8 лева, най скъпия беше. Има и от 4 лв. Използвах случая да ревизирам и другата ролка дето е на тоя обтегач- тя е пластмасова и там смяната на лагер е меко казано сложно. Лагерът е същият по принцип. Понеже на лагерът му нямаше нищо освен че беше изсъхнала греста. Внимателно със шило махнах двете пластмасови шайби които пазят сепаратора-самият той е полиамиден. Промих със бензин, нова грес и шайбите обратно. Ще изкара още 200к километра.
    И трето реших да сменя крушките на късите светлини,купих Осрам Найт Брейкър НВ4 ииииииии греда. Оригиналните ламби със прав куплунг а моите със криииив. И не стават. Ония биле със цокъл НВ4А- демек прави. А Осрам Найт Брейкър със прав цокъл НЯМААААА. И сега се моля да станат на фаровете за мъгла че да не ги хвърлям.
    Та така де!
    Поздрави!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Аз пък направих няколко неща- къде успешни къде не! Става въпрос за Гранд Чероки 4.7л. WJ.
      Първо си смених крушките на подсветката на таблото,сега свети зеленичко и ми е едно уютно като си карам вечер.
      Колега можеш ли да ми кажеш кои номер са крушките и да ги снимаш, че и при мен са изгоряли две, а не искам да разглабям и да се окаже че в магазина тука няма такива и да чакам. Че колата ми трябва всеки ден.

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        PC74 са лампичките. Аз се чудя, дали да не взема LED такива от алиекспреса?! Не знам, ще работи ли коректно регулацията на подсветката с такива. В България, не ги намирам.
        Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
        Toyota RAV4 XA10 3S-FE
        Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          А Осрам Найт Брейкър със прав цокъл НЯМААААА. И сега се моля да станат на фаровете за мъгла че да не ги хвърлям.
          Няма, факт. И Philips HIR2 няма. Но с рязане по цокъла се напасват и става. Няма да показвам снимки, че ме е срам как изглежда. Срязва се цокъла от старата крушка и се наставя с кабели към осакатената HB3 крушка. За Osram Nightbreaker не знам дали си заслужава играчката. Но Philips HIR2 си имат определени предимства.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Утре ще снимам опаковката- лампите са на Осрам и ги купих от Мосю Бриколаж за 2.50лв комплект от два броя.
            Пробвах и със диоди-регулировката работи ,но ако сложиш бели лампи таблото свети в синьо, трябват жълти или зелени за да стане осветлението в зелено. Диодите ги купих от БГ пак за 2.50 лв. комплекта.
            Сега следва да оправя осветлението на скоросните лостове.
            Поздрави!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Диодите ги купих от БГ пак за 2.50 лв. комплекта.
              Я ми подшушни от дя?Ч гледам разни от Китай,верно,за 2,5 доларки 10 броя,ама тряа да чакам 45 дни!
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Съжалявам за забавянето ама тия дни лаптопа реши че не си харесва Уиндовса, голяма борба падна.
                Снимал съм крушките за таблото , ще гледам да ги кача на компа по най-бързият начин, а диодките ги купих от Варна от Гарваня- един такъв магазин за жунжурийки.
                Поздрави!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Нещо не става качването на снимките, блокира ми страницата като дам да се ъплоудват.
                  Странна работа.
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Открих това, някакво мнение за лечение без да унищожа кардана?
                    Прикачени файлове
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Флекс и после Дремел.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        И аз съм попадал на такива изпълнения.Мама мия.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Флекс и после Дремел.
                          То няма какво друго, а и карето нали е за изхвърляне.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Бих заложил само на дремела!!!
                            Поздрави!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              По-добре е, но ще си е хамалогия, а карето не е нужно да се пази.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Някой е слагал фиатско каре май.
                                Фиат Купе
                                Опел Фронтера В
                                Мицубиши Паджеро Пинин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X