Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Здравейте! Понеже съм нов участник във форума и не зная, къде точно да пиша ,се извинявам, ако не е правилното място. Преди около 8 месеца си купих Grand cherokee 3.7 бензин. Може ли някой от участниците да ми препоръча майстор във Варна , който наистина да разбира от този двигател. Ходих при доста "специалисти" , но няма резултат.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от Batstelio Преглед на мнение
      Здравейте! Понеже съм нов участник във форума и не зная, къде точно да пиша ,се извинявам, ако не е правилното място. Преди около 8 месеца си купих Grand cherokee 3.7 бензин. Може ли някой от участниците да ми препоръча майстор във Варна , който наистина да разбира от този двигател. Ходих при доста "специалисти" , но няма резултат.
      Спомени какъв е проблема....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • При студен мотор, особено при първо палене сутрин, първоначално вдига нормално обороти (1200-1300) и когато започне да ги смъква нещо се случва и заработва на 4-5 цилиндъра ,чека започва да мига, докато не се оправи. Мирише много на неизгорял бензин и всичко продължава около 1-2 мин. После си върви, все едно е нямало нищо. На всяко следващо палене или работи нормално, или претриса, докато не го исфорсирам здраво. И да кажа какво сме правили. Първо - нови свещи , проверка на лулите(доколкото е възможно), чистиха ми дюзите, естествено не бяха мръсни. Казаха ми , че е от газовото, но карах само на бензин и няма разлика. Върнаха заводски настройки на компютъра, работи добре за 1 ден и после пак същото.Грешките, които показва са P0300 misfire detected и грешки в сондите. Благодаря предварително.

        И да кажа какво са ми правили. Нови свещи, проверка на лулите, почистване на дюзите. Върнаха ми заводски настройки на компютъра (или поне така ми казаха), работи за ден добре и после пак същото. Единия каза ,че газовия компютър влияел на бензиновия, но карах само на бензин и няма разлика. Даже на газ мисля, че работи по-добре. Дайте мнение. Благодаря предварително.
        Последно редактирано от CarTest™; 11-09-17, 16:03.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Здравейте, засякохме температурния датчик, показва си нормално. Мап сензора не можахме да го видим и направо поръчах, ще видя какво ще стане , като го заменя и ще пиша.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Batstelio Преглед на мнение
            Първо - нови свещи , проверка на лулите(доколкото е възможно)...
            Туй нещо "лули" нема, бря? Има 6 бр. бобини - над всяка свещ.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Разбира се , говорим за лула- бобина. Ако някой знае, как се проверяват, нека сподели( без замяна с нови).

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Batstelio Преглед на мнение
                Разбира се , говорим за лула- бобина. Ако някой знае, как се проверяват, нека сподели( без замяна с нови).
                Ако нямаш инструменти но поназнайваш английски, пусни в тубата има няколко много готини инструкции как се диагностицират и диференцират различните проблеми по палене, прекъсване и запалителна система.

                Не съм механик с опит да ти давам акъли но прекъсването в повечето случаи се дължи на тривиални неща, които може да понаучиш от тубата и от нета.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от Batstelio Преглед на мнение
                  При студен мотор, особено при първо палене сутрин, първоначално вдига нормално обороти (1200-1300) и когато започне да ги смъква нещо се случва и заработва на 4-5 цилиндъра ,чека започва да мига, докато не се оправи. Мирише много на неизгорял бензин и всичко продължава около 1-2 мин. После си върви, все едно е нямало нищо. На всяко следващо палене или работи нормално, или претриса, докато не го исфорсирам здраво. И да кажа какво сме правили. Първо - нови свещи , проверка на лулите(доколкото е възможно), чистиха ми дюзите, естествено не бяха мръсни. Казаха ми , че е от газовото, но карах само на бензин и няма разлика. Върнаха заводски настройки на компютъра, работи добре за 1 ден и после пак същото.Грешките, които показва са P0300 misfire detected и грешки в сондите. Благодаря предварително.

                  И да кажа какво са ми правили. Нови свещи, проверка на лулите, почистване на дюзите. Върнаха ми заводски настройки на компютъра (или поне така ми казаха), работи за ден добре и после пак същото. Единия каза ,че газовия компютър влияел на бензиновия, но карах само на бензин и няма разлика. Даже на газ мисля, че работи по-добре. Дайте мнение. Благодаря предварително.
                  Звънни утре след 11.00ч.....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    А па аз днес смених пантофите на Жипо!!! BFG AT KO2.И понеже бях в Медината срещу Еди та айде и при него и между приказките ми смениха и семеринга на преден диф!
                    Не че преди пет месеца не го бях сменял ама си продължи да си тече мАсълце!Та Еди извади един оригинален,дето немаше общо с тоя от ТЪПИТЕ Скорпиони и му го хакнАхме на Жипа!
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Заключих го от пасажерската врата с ключовете на таблото, сега чакам ключар да опитаме да го отворим без поражения...
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Здравейте, вчера дойде мап сензора. Днес реших да го сменя и като развих моя , разбрах, че са ми дали различен(уж им диктувах рама). Поне почистих стария и го сложих обратно. Много странно или не е странно, и аз не зная, но от 2 дни(от както сутрин стана 12-13 градуса джипа пали съвсем нормално, все едно нищо не е имало. дядо владо, какво ще кажеш по въпроса? Нарочно не се обадих, за да видя ефекта от новия сензор и тогава да коментираме, но сега ще трябва да чакам наново. Ако някой има мнение по въпроса, нека сподели. Благодаря и поздрави.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Когато майсторът е кадърен си личи отдалеч:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170923_155204.jpg
Прегледи:1
Размер:241.0 КБ
ID:5767470

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170923_155218.jpg
Прегледи:1
Размер:192.7 КБ
ID:5767471

                          Заради тези кабели, паднали върху кардана, ми горя 2 пъти бушон. Добре че този бушон гори при проблеми с ламбда сондата, та да се ориентирам натам.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Здравейте, аз съм нов тук. От скоро съм собственик на чероки 2.5 газ/бензин модел 96г. парт тайм раздатка. Последното което направих ( ми помогнаха 95 % да направя) бе да сменя гарнитурата на колекторните тръби. Причината беше, че липсваше болт и там до него беше издухана. След ремонта звукът му се промени осезаемо.
                            Много се радвам, че го има този форум и човек може да научи или да сподели много неща.
                            Поздрави на всички !

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Смениха ми разни лагери на задният диференциал на 5.9ката както и маслото с правилното и вече няма неприятни шумове.Доволен.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                Смених ролки, пистов ремък, водна помпа, антифриз, махнах термостата, смених кардан заден, смених раздатка, смених делко, направих центровка на двигателя и сефте днес минах 100тина КМ на газ, доволен съм много от резултата.

                                Остана едно спорадично прекъсване и на газ и на бензин, винаги си го е имало, може би трябва да сменя свещи и кабели.
                                Или направо колата?
                                Grand Cherokee 2.7crd Limited

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X