Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Аз ползвам само корпуса от тези фарове. Всичко вътре съм сменил с по-качествени части. По това, което извадих отвътре със сигурност не си струват. Ел. регулирането може да се запази. Аз сложих машинките от оригиналните фарове.
    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
      Аз ползвам само корпуса от тези фарове. Всичко вътре съм сменил с по-качествени части. По това, което извадих отвътре със сигурност не си струват. Ел. регулирането може да се запази. Аз сложих машинките от оригиналните фарове.
      А необходимо ли е много "побългаряване" или всичко си влиза на мястото точно?

      Sent from my XT1021 using Tapatalk
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Не влиза точно, но пък и не е много сложно, зависи какво искаш да смениш. Аз на мястото на лупата от фара сложих биксенонова лупа, която е по-малка на размер и ползвах част от другата лупа за да я закрепя. На мястото на рефлектора за дългите сложих лед фар, а смешните лед габаритчета замених с така наречените "eagle eye", които ползвам за дневни светлини. Ангелските очи ги елиминирах напълно, оставих само ринговете. За капак боядисах целия фар в черен мат.
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
          Има вече кой да бута (дърпа) като закъсаме
          красота

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Смених маслото на Вранглера, ама не си намерих филтъра и само масло смених.

            Смених масло и филтър на Черока.

            Измих двигателния отсек на черока, подпуках го с маркуча, веро и обезмаслител и с четката където стигах. Изпрах ватата на капака над двигателя, че беше кална зверски. После дори запали ама не си реди добре оборотите явно съм го подмокрил някъде.

            Свалих двете предни джанти да проверя спирачките, че при леко натискане на спирачка има едно почукване около главината. Спирачния апарат се държи с два болта за главината, болтовете бяха стегнати, обаче самия апарат има луфт в болтовете, според мен от този луфт около 1-1.5мм се чува леко чукване когато натисна спирачка. Не знам дали този луфт е нормален ама не ми харесва, чудя се дали апарата е оригинален или втулката върхи която се монтира не липсва или е не оригинална, много ми се вижда такъв луфт за спирачка. Ама нямах сили и нерви да разглобявам повече.

            И накрая за финал, в тъмното, супер изморен се наиграх хубаво. Докато гресирах всички контакти/куплунзи които мога да докопам по и около двигателя счупих дистрибуторната капачка, баш в средата където се закача кабела от бобината. Капачката е някакъв евтин метнтак, бакелита е дебел сигурно един мм, супер каръщина. Предния собственик се е грижил много добре за джипа но нито една част или комсуматив не е оригинален, всичко е най-евтини заместители.

            Та в Понеденик трябва да намеря капачка иначе жената ще ме убие, че и строших колата и няма с какво да иде на работа
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Ето и следващата занимавка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_20160512_214632.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5715082
              "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

              Grand Cherokee Limited 2.7CRD

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Момчета, трябва да споделя че след смяна на маслата на диференциалите и на раздатката, джипката стана друга... Като смених маслата на диференциалите се реши проблема със задържането на някое от колелата, а днес след като смених и маслото на раздатака, усещам че колата завива без никаква съпротива и волана стана по-лек.
                "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Смених на Ранглера сензор за отчитане на налягането на маслото. Първо обаче поръчах грешния, оказа се,че има две разновидности (поне) за този мотор 2.5
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1236.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5715688
                  Този се оказа верният
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1239.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:5715689

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1463679423230-V.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5715690

                  Разбира се, счупих стария, докато го махах, щото кунки в гъзунки (добре,че не работеше )
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1463680226008-V.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5715691
                  Влезе като зет при тъща си новият (правилният)
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1241.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5715692
                  Voila !
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1463679223382-V.jpg
Прегледи:1
Размер:35.8 КБ
ID:5715693


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1459100078131-V.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5715694

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Здрасти!Купих си нови буквички.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160609_112934.jpg
Прегледи:1
Размер:14.0 КБ
ID:5718309

                    За предния капак.Оригиналните са започнали да се пре......!Та въпроса ми е как най чисто да премахна старите от капака?На първо четене ми идва на акъл с корда,тънка, да изрежа лепилото зад тях.Обаче 100% ще остане нещо на капака!Него с кво да го премахна!?!?Без да прецакам лака!
                    Та така!
                    Благодаря предварително!
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                      Обаче 100% ще остане нещо на капака!Него с кво да го премахна!?!?Без да прецакам лака!
                      Та така!
                      Благодаря предварително!
                      WD40, колкото и странно да е, чисти по-добре от коресилин, ацетон и т.н., без да дава признаци, че сваля боя и разяжда пластмаси. Аз го ползвам за отстраняване на следите от стари винетки (по акъл, взет някъде тук във форума).
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Бе то убу ама......винятките,лепилото им де,е водоразтворимо!Аз го отстранявам с парцал с вода!
                        Апа у ВеДе-то мисля да нема разтворители!Може и да греша де!По скоро мазнотии разни.....
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          С полир паста

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                            Бе то убу ама......винятките,лепилото им де,е водоразтворимо!Аз го отстранявам с парцал с вода!
                            Апа у ВеДе-то мисля да нема разтворители!Може и да греша де!По скоро мазнотии разни.....
                            Не знам да е водоразтворимо. Едно време успешно се махаха стикери разни за ГО, за ГТП със спирт за горене, с вода не ставаше. Ама май и спиртът стана менте, поне аз какъвто съм си купил, не върши работа. Синът ми беше налепил на този Ryakata Rated ® VW Пасатор пет-шеснайсет седмични винетки и дядо Владо ми дава кориселин - не става, маже-замазва, пробвах с WD40 - грейна чисто и прозрачно стъкло.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Сегашните винетки,от една година някъде,лепилото си се маха с вода!
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                                Сегашните винетки,от една година някъде,лепилото си се маха с вода!
                                Не е ли обратно - с цел да не се ползват на няколко МПС-та? Иначе, догодина ще пробвам с вода.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X