Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Само не ми казвай че може да обезвъздушите АБС-а без диагностичен уред, защото е невъзможно. И после се обаждат разни майстори и плачат "Абе с 3 атмосфери го надуваме и пак пропада спирачката и свети лампата"...
    5.1 е напълно съвместима с Дот3 и Дот4. Не е нужно да се точи до въздух.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Според теб има ли проблем да се ползва спирачна течност с по-висока точка на кипене при положение че спирачките нямат нищо общо с керамика или карбон.

      Проблем едва ли ще има, по скоро е безмислено да се слага скъпа течност на такава кола. Иначе няма лошо.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
        Проблем едва ли ще има, по скоро е безмислено да се слага скъпа течност на такава кола. Иначе няма лошо.
        Не съм много съгласен, течност сменям на 20-30 000 КМ, разликата е 3-4 кинта за литър, а 5.1 е с много по-добри качества и откъм температура и от към устойчивост към влага, тоест аз лично няма да икономисвам 4-5-10 кинта особено за спирачките си, виж за масла за ДВГ там пак слагам Кома и разликата в цената е почти двойно по-евтино в полза на Кома към масовите маркови масла, там икономия правя но пък сменям на всеки 7-8 000КМ и маслен филтър Мопар на всеки 15-16 000КМ.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Не съм много съгласен, течност сменям на 20-30 000 КМ, разликата е 3-4 кинта за литър, а 5.1 е с много по-добри качества и откъм температура и от към устойчивост към влага, тоест аз лично няма да икономисвам 4-5-10 кинта особено за спирачките си, виж за масла за ДВГ там пак слагам Кома и разликата в цената е почти двойно по-евтино в полза на Кома към масовите маркови масла, там икономия правя но пък сменям на всеки 7-8 000КМ и маслен филтър Мопар на всеки 15-16 000КМ.
          По скоро сменяй филтъра през 5000к отколкото скъп масло разбира се филтър под 6 лв.
          Последно редактирано от matorsko6; 01-02-16, 19:48. Причина: грешка

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Не съм много съгласен, течност сменям на 20-30 000 КМ, разликата е 3-4 кинта за литър, а 5.1 е с много по-добри качества и откъм температура и от към устойчивост към влага, тоест аз лично няма да икономисвам 4-5-10 кинта особено за спирачките си, виж за масла за ДВГ там пак слагам Кома и разликата в цената е почти двойно по-евтино в полза на Кома към масовите маркови масла, там икономия правя но пък сменям на всеки 7-8 000КМ и маслен филтър Мопар на всеки 15-16 000КМ.
            Каква е целта да се сменя спирачна течност на всеки 20 000 км.?
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
              Каква е целта да се сменя спирачна течност на всеки 20 000 км.?
              Според инструкциите се сменя на 80 000КМ, аз не твърдя, че трябва да се прави по-често. Преди години имаше една тема за спирачната течност и тогава доста професионалисти препоръчваха смяна на поне всеки 4 години.

              В моя случай просто цвета и стана много тъмен, не ми хареса и я смених, навярно тежкия джип много загрява спирачките и от там течността бързо става мръсна, това преди да почистя казанчето, сега казанчето е чисто като чаша за уиски и ще видим след колко време ще потъмнее течността.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Здравейте! Купих си второ дистанционно, отивам да ми го обучи ключарят, обаче се оказва, че няма връзка с алармената система, това и диагностиката в сервиз го потвърди. Можете ли да препоръчате надежден майстор/сервиз, който би се оправил с това? В София живея, но бих отишъл и другаде. За XJ 99-та става въпрос.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  https://www.google.bg/maps/@42.64357...7i13312!8i6656

                  на мястото на тия блондинки има аларми, пробвай ако искаш, на мен там ми направиха ключ. Имат и щанд в практикер в Дружба
                  WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Минах годишен преглед след 30 000КМ без забележки, което е рядкост

                    Снощи се подготвих обаче, проверих всички светлини, смених 2-3 изгорели крушки, наново обезвъздуших спирачките и от задно ляво излезе една шепа балончета, явно метода на Пешо за обезвъздъшаване на АБС работи ама иска малко време след което да се повтори класическото обезвъздушаване.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Мислех си къде да го публикувам , и реших да е тук.
                      Първо за "колегата" от преди няколко поста, който ме "хранеше" че чупя хорските джипки. Ами пак- дошъл някой без парно, и аз леко леко с поялник, после с горелка, с колофон, аспирин, после и с киселина, някак си възстановявам прекъснатите писти и човека вече има парно.........обяснявам:

                      Джип "Черококорко" (либърти, KJ) няма вентилатор на парното. Коледа е, планове за пътуване бол, доставка на резервни части-йок (поне не преди февруари). Това е съпротивлението което регулира скоростите на вентилатора и стои зад жабката........
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05885.JPG
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5701925
                      по моргите го няма, явно умира лесно. Покрито е с термоустойчива боя и нещо като керамика, но с миниатюрна горелка се чисти и криво-ляво поправя ( по-добре 3 от 4 вентилаторни степени отколкото хич......) но да си дойдем на думата за ремонтите.
                      За две седмици имам два тежки несбъднати инцидента.
                      - Кормилна кутия ........голям мотор, ще поскачам, ще се накефя, моите майсторчета ще го лустросат, ще го продам..........мъц - недоглеждане, стара травма,
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05895.JPG
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5701922

                      кутията вече не е захваната на плоскост, започва вторично разрушаване
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05900.JPG
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5701920
                      захвата вече е на права, тя се явява ос на въртене,

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05896.JPG
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5701921
                      натрупване на умора в метериала - и МЯУ няма управление (за късмет няма и жертви) карала жена бавно.....
                      - Нов джип, кеф, газ, пляс.......в дън гори ремъка пада, телефон, приятел, диагноза - демпферна шайба на коляновия вал се разпада ( за незапознатите на някои джипове е метал/гума/метал ) бавно към деди и .........МЯУ губим частично управление.(за късмет няма и жертви).
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05889.JPG
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5701923
                      Майсторчето сменяло мостовете не е захванал здраво панхарда и той е паднал.
                      КОЛЕГИ (икономисти, спортисти, филолози, стоматолзи и други които смятате че може да "ъпдейтвате") МИСЛЕТЕ!!!!!
                      Горните примери са "очеизвадни" грешки които оставям всеки сам да осмисли и да коригира действията си.........
                      Последно редактирано от дядо владо; 06-02-16, 23:53.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
                        https://www.google.bg/maps/@42.64357...7i13312!8i6656

                        на мястото на тия блондинки има аларми, пробвай ако искаш, на мен там ми направиха ключ. Имат и щанд в практикер в Дружба
                        Проблемът е, че няма връзка между remote keyless entry receiver (приемника на фабричното дистанционно, който се намира в конзолата на тавана) и буксата за диагностика. Самото дистанционно си работи и отключва/заключва вратите, обаче второ не може да се програмира, затова питам за препоръки за сервиз или техник, който може да помогне и знае какво прави.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
                          Проблемът е, че няма връзка между remote keyless entry receiver (приемника на фабричното дистанционно, който се намира в конзолата на тавана) и буксата за диагностика. Самото дистанционно си работи и отключва/заключва вратите, обаче второ не може да се програмира, затова питам за препоръки за сервиз или техник, който може да помогне и знае какво прави.
                          Разходи се и питай, не мога да ти отговоря, не съм техник
                          WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
                            Проблемът е, че няма връзка между remote keyless entry receiver (приемника на фабричното дистанционно, който се намира в конзолата на тавана) и буксата за диагностика. Самото дистанционно си работи и отключва/заключва вратите, обаче второ не може да се програмира, затова питам за препоръки за сервиз или техник, който може да помогне и знае какво прави.
                            Здрасти , ако ства въпрос за WK при този модел няма
                            няма такъв ресивър в огледалото , друг модул управлява централното и имобилайзера WCM (wireless control module ) !!!

                            П.П. Моя грешка , не чета внимателно , малко-съм заплес
                            Последно редактирано от edirangelov; 09-02-16, 22:23.
                            Еди Рангелов : 0885 088 444
                            Няма незаменими има незабравими хора !!!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              грешка
                              Последно редактирано от ianevi2; 10-02-16, 18:14. Причина: към определен човек
                              Лесно беше само вчера
                              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                              Fab Fours Legend
                              Nissan Terrano II 2,4

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                                И двата метода са едно към гьотерем, сменил съм вече над десет модула за АБС (добре че са еднакви повечето и стават от един на друг модел) това с кабелите го забрави, ако го направиш ще е шестица от тотото а не устойчив повтаряем резултат. Втория метод също сработва само ако си имал късмет, сиреч в един определен процент от случаите, защото иначе просто излиза в авариен режим блока и не ебава да си включва помпата пък ти спирай колкото си искаш рязко, лампата свети, колелета си блокират.... Относно третия метод на мен ми отнема час време барабар с препомпването на цялата система. Иначе със скенера за минута е цялата работа. Така че не е задължително да е скъпо и дълго - просто е правилно и работи.
                                Значи ако отида при първия срещнат (майстор) в Варна тук са много такива,и сменя спирачна течност,ще остана без спирачки?Задължително ли трябва да има (скенер)както казвш???
                                Лесно беше само вчера
                                Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                                Fab Fours Legend
                                Nissan Terrano II 2,4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X