Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
    Проблемът е, че няма връзка между remote keyless entry receiver (приемника на фабричното дистанционно, който се намира в конзолата на тавана) и буксата за диагностика. Самото дистанционно си работи и отключва/заключва вратите, обаче второ не може да се програмира, затова питам за препоръки за сервиз или техник, който може да помогне и знае какво прави.
    Здрасти , ако ства въпрос за WK при този модел няма
    няма такъв ресивър в огледалото , друг модул управлява централното и имобилайзера WCM (wireless control module ) !!!

    П.П. Моя грешка , не чета внимателно , малко-съм заплес
    Последно редактирано от edirangelov; 09-02-16, 22:23.
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      грешка
      Последно редактирано от ianevi2; 10-02-16, 18:14. Причина: към определен човек
      Лесно беше само вчера
      Jeep Cherokee - Liberty 3.7
      Fab Fours Legend
      Nissan Terrano II 2,4

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        И двата метода са едно към гьотерем, сменил съм вече над десет модула за АБС (добре че са еднакви повечето и стават от един на друг модел) това с кабелите го забрави, ако го направиш ще е шестица от тотото а не устойчив повтаряем резултат. Втория метод също сработва само ако си имал късмет, сиреч в един определен процент от случаите, защото иначе просто излиза в авариен режим блока и не ебава да си включва помпата пък ти спирай колкото си искаш рязко, лампата свети, колелета си блокират.... Относно третия метод на мен ми отнема час време барабар с препомпването на цялата система. Иначе със скенера за минута е цялата работа. Така че не е задължително да е скъпо и дълго - просто е правилно и работи.
        Значи ако отида при първия срещнат (майстор) в Варна тук са много такива,и сменя спирачна течност,ще остана без спирачки?Задължително ли трябва да има (скенер)както казвш???
        Лесно беше само вчера
        Jeep Cherokee - Liberty 3.7
        Fab Fours Legend
        Nissan Terrano II 2,4

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
          Значи ако отида при първия срещнат (майстор) в Варна тук са много такива,и сменя спирачна течност,ще остана без спирачки?Задължително ли трябва да има (скенер)както казвш???
          Не, не ти трябва скенер а някой който ръцете не му растат от задника, чичо ти Пешо само със скенери сменява течност на спирачки, виж предишната страница
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Някой знае ли колко е вътрешния диаметър на тампона на стабилизиращата щанга на 5.9, че онлайн ми излизат 22, 24, 25, 26 и 28мм и всички твърдят, че са съвместими с него?
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Някой знае ли колко е вътрешния диаметър на тампона на стабилизиращата щанга на 5.9, че онлайн ми излизат 22, 24, 25, 26 и 28мм и всички твърдят, че са съвместими с него?
              Ми клекни премери щангата с шублер и ще разбереш.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                Ми клекни премери щангата с шублер и ще разбереш.
                Преди да клекна трябва да мина 200км, та затова питам
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Ми тогава никои неможе да ти даде отговор, като има различни размери. Преди месец сменяхме тампоните на чероки XJ на предна стабилизираща щанга и се оказа че има 5 размера тампони .

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Някой знае ли как се сваля резервната гума на чероки KJ???
                    Лесно беше само вчера
                    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                    Fab Fours Legend
                    Nissan Terrano II 2,4

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Под задния номер има едни болтове. Развиваш ги, отваряш пластмасовия капак, който покрива резервната гума и после махаш болтовете, които държат самата гума. Нещо такова май беше...
                      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Почистих си Мап сензора, има снимки преди и сега.

                        Инсталирах Мопарско окабеляване 7-проводника за теглич - http://www.quadratec.com/Assets/Installation/75397.pdf

                        Обаче малко ядове, понеже окабеляването свършва с женска букса американски стандарт за ремаркета, а трябваше да купя мъжки куплунг/кабел (снимка по-долу) който да пасне и после да окабеля съответно 7те кабела към ЛЕД дъската ми за ремарке.

                        Първи проблем кабелите/цветовете НЕ отговарят на местните стандарти, тоест американски автомобил към европейско ремарке.
                        Втори проблем, десния мигач на дъската с ЛЕД светлини НЕ мига а свети постоянно, докато на джипа си мига нормално. Някой казват, че ЛЕДа не дърпа достатъчно ток и релето за мигачи не успява да загрее и да изключи, това хубаво ама как тогава ми работи мигача на колата...?
                        Трети проблем, който може би не е проблем а фабрично решение е да има постоянни 12 волта към единия кабел.

                        Тук стана 4-5 градуса и утре ще довършвам пристягане на инсталацията със свински опашки и ще опитам да преборя мигача.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-13 20.44.56.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5702780
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-14 16.03.26.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5702781
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-14 16.20.58.jpg
Прегледи:1
Размер:44.7 КБ
ID:5702782
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Втори проблем, десния мигач на дъската с ЛЕД светлини НЕ мига а свети постоянно
                          Ако и на аварийни е така - проблема според мен не е в релето
                          Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            да има постоянни 12 волта към единия кабел.
                            На Острова е така. На Континента е с по-малко крачета и е без постоянен +
                            По другата точка от другата страна мига ли нормално?
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
                              Ако и на аварийни е така - проблема според мен не е в релето

                              Да, утре ще тествам няколко неща, преди да пусна мигача, след като дам десен мигач, при аварийни, после ще закача габаритите на мигача за да натоваря релето и т.н.; днес вече стана студено и ме домързя да довършвам на тъмно и студено.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                На Острова е така. На Континента е с по-малко крачета и е без постоянен +
                                По другата точка от другата страна мига ли нормално?
                                Дядо то това май е хамериканско с постоянния + и освен това за някакви електрически спирачки на ремарке и т.н. ама тях не съм ги вързвал въобще към модул за спирачки.

                                Ето драсканиците ми от днес , Ж.к. = Жълто Кабел(демек Американския мъжки куплунг) към З.р. = Зелено ремарке(демек ЛЕД дъската със светлини за ремарке).
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-02-14 21.16.09.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5702787
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X