Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Гледам според VIN-а, моят е бил екипиран от заводЯ със 72Ah и стартов ток 640А. Сега съм с 75Ah и аха-аха да опре.
    Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
    Toyota RAV4 XA10 3S-FE
    Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Сложих нов акумулатор, нооо имам проблем, за който писах в темата, която отворих за геротора и който няма отношение към нея, та да попитам и тук. Проблемът е с вентилатора на парното - включено, изключено, запален мотор, изгасен мотор, с контакт, без контакт – работи. Бичи все едно има план за изпълнение! Старият акумулатор ми правеше проблем - падаше за отрицателно време. Като паднеше и го сваля за зареждане или като му подам ток с кабели се включва вентилатора на парното на максимум. После дори да изгася джипа и да извадя ключа, вентилатора продължава да дъни на макс. Като покарам джипа известно време и вентилатора минава в нормален режим, т.е. спира. Днес сложих новия акумулатор. Закачих буксата на вентилатора и пак започна по същия начин - работи непрестанно... А, сега де! Не успях да покарам, но очаквах, че с новия акумулатор ще спре да се ебава, ама нтц! Да сте срещали подобен проблем?
      Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Не съм много сигурен, но на 99% съм сигурен, че е регулатора на степените на вентилатора на парното ( таралежа ). На времето имах едно рено клио и имах абсолютно същия проблем, спирам загасям и излизам, на сутринта акумолатора паднал. Зареждам го на другия ден карам няма проблем, ама като катам вентилатора работи малко и спира по някое време пак тръгва и така. И докато се усета че като се прибера и затворя вратата на колата и тои по някое време се включи вечерта и работи на пълен ход. Е колко ............ маини изяде докато разбера ко' става, че накрая смених ( таралежа ) и всичко си доиде на мястото.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Абсолютно същият проблем го имах и аз.Смених регулатора и за втора употреба дадох 120лв., но същата работа Накрая отидох при един кадърен ел техник и той откри,че е от някакъв датчик за мерене на температурата в купето или нещо подобно.Изолира го и от 2 години нямам проблеми.
          Jeep Гранд Чероки 3.1

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Колеги, днес тръгнах да прехвърлям на джипа едно сд с нави понеже не съм с оригинално СД. Прилагам снимка видите какво ме спъва
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150205_193044.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5640199 Сменям кабелите от горните букси още където съм сложил червен Х, понеже долните букси се различават на 2те сд-та. Обаче с зелено където съм отбелязал черният кабел ме спира да махна старите кабели понеже са свързани а не знам какъв е.. Не разбирам много много от жичкаджийство и върнах всичко както си е било ...

            Това е старото гнездо на сд с нави струва ми се че има малко повече кабели от моето. А Горната снимка е моето, където искам да го прехвърля..
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150205_185340.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5640202 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150205_183603.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5640212

            Имам и други снимки, но май ще отида тези дни при някои който разбира ...

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Какво направих ли ? Ми днес си го купих 5,7 Hemi 2005

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Тц, не се признава, без тема със снимки (или поне мнение в тази тема:Представяне на наш'те джипки!
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Виноват ще дойде в България след два дни и ще пусна снимки. Първо в другата тема

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    И аз чакам снимки от Чоко днеска колеги,в костинброд стана хубава гонка, със джипките по нивите

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      В момента съм с 80Аh / 700A.
                      Марка, модел? Не опира ли в кората на капака?

                      У наше село нямат налични акумулатори с ляв плюс и ще трябва да поръчвам онлайн без да меря предварително.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Марка, модел? Не опира ли в кората на капака?

                        У наше село нямат налични акумулатори с ляв плюс и ще трябва да поръчвам онлайн без да меря предварително.
                        Марка/модел - Шнайдер Силвър (полски)

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sznaider.jpeg
Прегледи:1
Размер:29.6 КБ
ID:5640968

                        Капацитет 80 Ah
                        Пусков ток 700 A (EN)
                        Плюс Десен (0)
                        Размери (Д,Ш,В) 275x175x190 мм
                        Тегло 18.50 кг

                        На този етап не мога да препоръчам тази марка, защото един такъв акумулатор ми умря внезапно по-малко от година, след като го купих. Но пък от фирмата, която ми го продаде, бяха много точни при рекламацията и, след като установиха, че акумулаторът е мъртвец, в рамките на минути ми го замениха с нов (за отбелязване: след покупката минах при тях да замерят, че няма утечки на този и, съответно, да отбележат този факт в гаранционната карта).

                        А за левия плюс ... Колата я взех с акумулатор с десен плюс и, когато му дойде времето за смяна, го смених пак с такъв. Едно, че с ляв плюс са по-трудни за намиране, и второ, че имам куп допълнителни жици покрай газовата и не ми се ще да ги ръчкам насам-натам.

                        Акумулаторът с горните размери се побира идеално и даже отпред има още малко свободно място. Наистина има опасност да опре в капака, поради което внимавам акумулаторът да е неподвижно закрепен, клемата да е натикана максимално надолу, а освен това върху плюса винаги имам пластмасов предпазител, останал от предишния ми акумулатор.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Явно ще търся 75АН. А при мен си е оригинално с ляв плюс. Не знам дали защото е американска версия.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            ... А при мен си е оригинално с ляв плюс. Не знам дали защото е американска версия.
                            То оригинално и моят (канадска версия) трябва да си е така. Вероятно и оригиналният акумулатор е бил по-широк, та на тези тук трябва да се подлага нещо, за да могат да се фиксират на място.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              То оригинално и моят (канадска версия) трябва да си е така. Вероятно и оригиналният акумулатор е бил по-широк, та на тези тук трябва да се подлага нещо, за да могат да се фиксират на място.
                              Да де, той и моя за Канада правен. Сложих един 70АН с десен плюс, но остана притеснително малко аванс на плюсовия кабел, а за 75АН... евентуално мога да си ги удължа и да си карам и аз с десен плюс.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                При вас толкова ли са къси кабелите с клемите, та не могат да се сложат никакви други акумулатори, освен с оригиналното разположение на полюсите? При Liberty кабелите са с достатъчно дължина за да могат да се монтират на клемите на акумулатора, както с оригиналното разположение на Optima, така и на друг акумулатор, независимо дали клемите са отпред или отзад по посока на движението. Така беше с Optima-та:

                                А така е сега:

                                Няма значение от коя страна са изводите, стига само да разположа акумулатора с необходимата клема към съответния кабел.
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X