Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Добра вечер ,колега Bogolijub ,благодаря за бързия отговор ,утре ще отида до сервиза ,за да видя ,а и да снимама тази плоча за да я поръчам
    от Англия и ще покажа снимки специално от 2.8 ЦРД двигател .


    Приятна вечер и наздраве !!!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Здравейте колеги ,тук ще кача снимките на семеринга и леглото му от двигател 2.8 CRD 2004 Jeep Cherokee/Liberty/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1397.jpg
Прегледи:2
Размер:135.7 КБ
ID:5624093Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1396.jpg
Прегледи:2
Размер:136.8 КБ
ID:5624094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1398.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5624095
      за информация на заинтересованите.Сега започва търсенето на семеринга и О ринга.


      Jeep Cherokee 2.8 CRD automat

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Днес опитвах да си оправя шибидаха, че пак прокапа в дъждовете. Преди няколко месеца като ходихме за риби се наложи да се съберем повече хора в джипката и малко като на абитуренска отворих шибидаха и един беше щръкнал от там. Съответно размести с голямата си трътка плъзгачите на стъклото и си играх 2 часа да го оправям. После още веднъж го човърках и реших, че съм успял да го наместя, ама нтц! Днес отново си играх и незнам какво съм свършил... Уплътнението е здраво, уж съм го центрирал, ама вече не си вярвам. Някой да знае хитър начин за позициониране и настройка на тази простотия?!
        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

        Коментар


        • От: Re: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
          Смених подгревните свещи, една работеща, една съвсем леко нагряваща и три прекъснали. Излязоха изключително лесно, само за петата е необходимо адско търпение и тънки пръсти. Изненадващо старите свещи изглеждаха като нови
          Новите са NGK Y-745U 11.5V, старите са бош и имат емблемата на мерцедес.

          [ATTACH=CONFIG]525705[/ATTACH]

          Запалих да проверя дали всичко е наред и изненада: духа покрай втора дюза. Преди 10-тина дена при смяната на маслото нямаше такива признаци.

          С подръчни средства реших че ще я свалям тая дюза. Поне петима човека минаха покрай мене и се заклеха че е абсурд да я извадя пред блока без обратен чук, хидравлика и т.н.

          Пет минути по-късно - дюзата и инструмента с който я извадих:
          [ATTACH=CONFIG]525706[/ATTACH]

          Утре съм в БС за нова дифтунка и я качвам обратно.

          PS: един от преминаващите ми каза че в тия два процепа в тялото трябва да има О-пръстени, ама не видях и следа от остатъци от гума?
          Най лесния вариянт с кои то съм сменил всички 5 дюзи , смисъл две не искаха да излезнач по лекия начин и излезнаха по автоматичен принцип, първо искарвам дългия болт и след това палим и бичим до 120 км/ч и спирам и дюзата е вече отвън , малко търбичката е леко извита обаче няма страшно,

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Не е днес, но преди няколко дни си смених нагревателите на шофьорската седалка с ремонтен кит, който по конструкция е по удачен от фабричния. Сега на Hi даже грее повече от комфортно и ползвам предимно ниската степен.
            Не беше много лесно, но пък и не е кой знае какво.
            Ето го стария. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141202_211723.jpg
Прегледи:2
Размер:99.0 КБ
ID:5627666 Прегарянето е точно на слабото им място, избегнато при новите.
            WG Limited 2.7 CRD 02
            WG Overland 2.7 CRD 04/05

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Полезно.
              Ще разкажеш ли малко за новия ремонтен комплект, от къде го купи, за колко пари и т.н.
              Освен това за самата манипулация- какво и как се разглобява и др все полезни работи, защото за лично не знам да има WJ с работещ подгрев, без да е ремонтиран.
              Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
              Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Понеже приятел ми поръча няколко неща от щатите, още не ми е пратил фактурите и не знам колко струват, но предполагам не е нещо по различно от цените в нета. Определено си струва, защото си е благинка. Моите са Dorman - ски заедно с частта и на гърба.
                Сменянето е пипкаво и малко е изпитание за нервите... Най добре е след като се извади седалката, да се работи на по широка маса за да може да се върти и да е удобна за откачането на щипки, щипщенца и няколкото скоби точно под седалищните части.
                По - важното при новия комплект е, че не минават реотани през мястото където е изгорял стария. Там има усилена тел държаща тапицерията, постоянно упражняваща натиск (като на ръб) и е въпрос на време да се прецака.
                Също много полезно е да се завари смешно тънката пластина на едно уше под седалката, отговаряща за "поддържането" и "неклатенето" на шофьора. За втори път я заварявам и този път мисля да държи.
                WG Limited 2.7 CRD 02
                WG Overland 2.7 CRD 04/05

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Момчета първо проверете в балкан стар за смяна по гаранция имат програма точно за тях ама си траят ! При по старите модели имат дефект и може да доведе и до пожар в колата и сега ги сменят аз за моя си поръчах абсолютно безплатно чакм ги да дойдът, но смяната не е по гаранция
                  Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
                  NV 231 - COMMAND-TRAC
                  3" lift

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от vancho85 Преглед на мнение
                    Момчета първо проверете в балкан стар за смяна по гаранция имат програма точно за тях ама си траят ! При по старите модели имат дефект и може да доведе и до пожар в колата и сега ги сменят аз за моя си поръчах абсолютно безплатно чакм ги да дойдът, но смяната не е по гаранция
                    Я разкажи малко повече по темата?
                    Обаждам се в БС и им казвам, че не ми работи подгрева, оттам насетне са те на ход така ли?
                    Да не ме пратят по дяволите само
                    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
                      ... Също много полезно е да се завари смешно тънката пластина на едно уше под седалката, отговаряща за "поддържането" и "неклатенето" на шофьора. За втори път я заварявам и този път мисля да държи.
                      Не се надявай! Конструкцията на седалките на WJ е изпълнена с безнадеждно некачествени материали и ще има да заваряваш ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        А има ли алтернативен вариант?Щото и моята се "къса"от време на време...

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Не се надявай! Конструкцията на седалките на WJ е изпълнена с безнадеждно некачествени материали и ще има да заваряваш ...
                          Мисля, че ще държи.
                          Предният път просто я точковах, сега е по сериозно заварена. Не я местя много и 83 - те ми кг. едва ли ще я счупят.
                          WG Limited 2.7 CRD 02
                          WG Overland 2.7 CRD 04/05

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Най-вероятно ще отсвирват от БС, но имам майстор работещ проверява по рамата какво може да се подменя по гаранция.
                            Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
                            NV 231 - COMMAND-TRAC
                            3" lift

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
                              Мисля, че ще държи.
                              Предният път просто я точковах, сега е по сериозно заварена. Не я местя много и 83 - те ми кг. едва ли ще я счупят.
                              Моя го взех с чупена, неколкократно заварявана и пак счупена шофьорска седалка. Заварявахме я, но не след дълго пак се счупи, та се наложи да я сменя със здрава (от морга). А по-миналия месец пак заварявахме седалка ...

                              Това чудо е направено от толкова калпави материали, че не е истина!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Моя го взех с чупена, неколкократно заварявана и пак счупена шофьорска седалка. Заварявахме я, но не след дълго пак се счупи, та се наложи да я сменя със здрава (от морга). А по-миналия месец пак заварявахме седалка ...

                                Това чудо е направено от толкова калпави материали, че не е истина!
                                Сигурно са копирали конструкцията от Лада Нива. Там е същата работа.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X