Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Във връзка с горните постове да se похваля, че си смених > сам - радиатора с чисто новичък за 280 лева - марка Nissens и съм много доволен. При това точно за Jeep Grand Cherokee 4.0 - 1:1 Смяната е по сложна, защото е свързана със загуба и доливане на течност в автомата и много прилежно се отвиват и завиват маслените маркучи и тръбички. Ако го правите не забравяйте и нова капачка на радиатора !

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Сложих му " нови " гуми 215/75 р15 гудиер само за това що ги намерих в една морга за 100 евро 4 броя но и по нататък мисля че е по-хубав с по големи но цената ме просто измами!

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
        Пък аз (хм, аз ... по-скоро майстора в сервизчето, в което го оставих вчера) съм на тема лек ремонт на двигател (J8S на Рено).
        ........ лек шлайф на главата (според нуждата); смяна на всички гарнитури по двигателя; така и така е разглобен - нов ангренажен ремък; "промивка" на охладителната система за почистване на остатъци от маслото и каквото още има нужда. И докато приключат нещата - ще съм "пешеходец"
        Като си го прибера, ще допълня с нов пост с отзиви за качеството на работата.
        Аз май бях обещал да пиша за ремонта.
        Всъщност той приключи само за няколко дни (бай Иван се оказа доста експедитивен ). Както вече писах, ремонтът обхвана: смяна на гарнитури (марката не запомних, че опаковките бяха доста оцапани и отидоха веднага в гюма ), промивка на охладителната система и прочистване на маслените отлагания в главата и "околностите", смяна на ангренажен ремък (Flennor; www.flennor-automotive.com) + двете ролки (Procodis;www.procodisfrance.com ), смяна на маслен филтър (Fiaam; www.fiaam.it/fiaam/indexfiaam.htm), смяна на масло (Castrol минерал-ка 15W40) и работа - общо ~ 450 лв.

        ПП. Чудех се, дали да пост-на описаните части в темата "Части за Джйип", ама то си е по-скоро за тема "Части за Рено" , защото по двигателя няма нищо от "Jeep"

        ППП. Прави ми впечатление, че сега двигателят поддържа по-високи обороти на празен ход. Преди, след като влезеше в работен режим, от около 1100 слизаше на около 850 оборота (горе-долу едно деление под 1000-та , няма как да проверя точно). Сега стрелката на оборотомера стои като "закована" на 1000 оборота и не помръдва по-надолу. Не знам това дали е последица от центровката или от друго действие на монтьора. Както и се чудя - това доколко е "полезно" или не за двигателя и как би ми се отразило на разхода на гориво? Ако някой има идеи по въпроса - моля да сподели.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Оправих си климатика. Нещо не охлаждаше.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            Оправих си климатика. Нещо не охлаждаше.
            Е ми браво!
            Остава само да кажеш - кво му беше и как го оправи./ако и скаш/




            Преди няколко дена на моя / Гранд 3,1 ТД /нещо му беше избегал фреона и след като го надухме и седя 2 часа , без да изпуска, го напълнихме с фреон и духна хладината /баси кефа - кой нема, да му мисли в жегите/.
            Цялата процедура стана за 4-часа и струваше 95лв - 15лв-проверката за изпускане и 80лв -пълнене с фреон / дава се гаранция до септемри/.
            Последно редактирано от Ba4e Mite; 04-06-08, 20:11.
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Ами так и не разбрах какво му е било. Фреона беше наред. Мериха му разни налягания, разкаччваха датчици. Наляха допълнително 100 гр фреон, после отляха 150 гр. за да не е много налягането. И си работи. Свали температурата при рециркулация на въздуха с отворени врати - до 6 градуса и чак тогава изключва. Просто го тестваха на най-яко натоварване. Даже се опасяваха да не замръзне.
              Майстора си разбираше от работата. Но аз не му схванах занаята от едно гледане
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Вчера му свалих тавана,махнах старата тапицерия(беше се отлепила),и залепих нова. Днес всичко е на местото си.Като за пръв път стана добре.
                Тапицерия 50лв.+2 кутии лепило Хелмевект х 6,50лв.=63лв. Спестих 100лв.(Тапицер),за децата ще има шоколади на корем. (Защото и те помагаха)
                [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                [/LEFT]
                [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Браво Дидко, евала за труда!

                  А сега бъди мил и добър и сподели от къде купи тапицерията, има ли особености при претапицирането на таван с които се сблъска, и с които би ни помогнал при евентуално подобно занимание...

                  Благодаря предварително!

                  Много поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    оправих гърнето днес вече не пали алармите . Сложих от 4.0 гърне и резонатор вместо катализатор в Крафт срещу 151лв с труда . Доволно, мърка и всичко точно. Малко се поспъна може би , може и от звука да е било ...
                    rides:
                    :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                    :arrow:2005 Yamaha YZ250
                    :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                    The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Вчера си смених тампоните на стабилизираштата щтанга и биалетките, джипа спря да трака и изчезнаха други шумове,цялата работа за 155.лвот софафто

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Браво Дидко, евала за труда!

                        А сега бъди мил и добър и сподели от къде купи тапицерията, има ли особености при претапицирането на таван с които се сблъска, и с които би ни помогнал при евентуално подобно занимание...

                        Благодаря предварително!

                        Много поздрави,
                        Тапицерията купих от тапицер в Карлово които пък я поръча от Пловдив (пристигна за 2часа).Тапицирането не е сложно.Свалят се лайсните,сенниците,плафоните(те са закрепени с едни гадни шаиби които направо строших и после закрепих плафоните с винтове)изваждаш кората на тавана ,почистваш я хубаво,нанасяш лепилото с четка без да го жалиш ,изчакваш го да засъхне леко и залепяш тапицерията(хубаво е да имаш поне 2 помощника които да ти помагат при изспъването)без да се престараваш при притискането,защото аз се престарах и сега тапицерията копира всички неравности на кората която съвсем не е гладка.
                        Притискането може да стане със стъклена бутилка дотогава докато тапицерията стои хубаво изпъната,повтарянето многократно и със сила води до моя случаи .Не се сетих да снимам операциите и да ги приложа тук.
                        [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                        [/LEFT]
                        [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Благодаря Дидко!

                          Знам, че съм нагъл с теб но би ли дал връзка с този тапицер или данни за търговци на тапицерии/плат/кожа...?

                          Предварително благодаря!

                          Много поздрави,
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Благодаря Дидко!

                            Знам, че съм нагъл с теб но би ли дал връзка с този тапицер или данни за търговци на тапицерии/плат/кожа...?

                            Предварително благодаря!

                            Много поздрави,

                            под моста на 4ти километър , в помещенията на Италсервиз се намира едно тапицерско ателие . Много добре и прецизно работят , богат избор на материали . 0887 524849 Наско
                            rides:
                            :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                            :arrow:2005 Yamaha YZ250
                            :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                            The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Благодаря Дидко!

                              Знам, че съм нагъл с теб но би ли дал връзка с този тапицер или данни за търговци на тапицерии/плат/кожа...?

                              Предварително благодаря!

                              Много поздрави,
                              Връзка с тапицера или с търговци на тапицерии не мога да дам защото аз самия нямам.Тапицера го намерих с питане(с питане до Цариград се стига)и след като чух офертата му,поисках да си закупя само тапицерията която (както писах вече)той пък поръча по телефона от Пловдив.
                              Но ако ти пък в София не можеш да намериш тапицерия!!!!!!!!,казвай ,ще помагам.Ако трябва ще отида до Карлово да ти взема (аз самия не съм от там)и ще се разберем по какъв начин ще си я получиш.
                              Ако не става въпрос за индустриални количества,разбира се. П.П. Пробва ли с Google?
                              [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                              [/LEFT]
                              [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                За musovir:
                                Ако си доволен от майсторите за климатика, кажи къде си напълнил фреона, ще е полезно и за всички ни да знаем. На мен също ми предстои проверка и пълнене на системата.
                                JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                                0898 641162

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X