Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво е това масло декстрон

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • какво е това масло декстрон

    здравей те колеги.вчера се прибрах от морето и в четвъртак заминавам пак.налага се да сменя маслото в скоростите защото днес когато го проверих имаше съвсем малко на пръчката.джипа е гранд чероки 3,1 дизел автоматик 2001г.обадих се в сервиз АВТОМАТИК на бул.Черни връх и ми казаха,че работят с масло супер синтетика декстрон.въпроса ми е добро ли е това масло защото утре трябва да го смена и ако не е какво да правя каде да ходя

  • #2
    До: какво е това масло декстрон

    Относно автоматиците, верният сервиз е "Джемини". Към Метро - Люлин след околовръстното вляво. А "Дексрон" мисля, че е част от спесификацията на самото масло и не е марка, но не съм съвсем сигурен. Важно е на автоматика да се сменя маслото, както и филтъра на маслото. Аз също съм с автоматик. Ако мога да съм ти полезен, пиши на ЛС, че в този форум не влизам, защото съм с ЛР.

    Коментар


    • #3
      До: какво е това масло декстрон

      И като отидеш в Джемини да не забравиш да им кажеш
      да не ти слагат Декстрон!!!

      Коментар


      • #4
        До: какво е това масло декстрон

        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
        Относно автоматиците, верният сервиз е "Джемини". Към Метро - Люлин след околовръстното вляво. А "Дексрон" мисля, че е част от спесификацията на самото масло и не е марка, но не съм съвсем сигурен. Важно е на автоматика да се сменя маслото, както и филтъра на маслото. Аз също съм с автоматик. Ако мога да съм ти полезен, пиши на ЛС, че в този форум не влизам, защото съм с ЛР.
        Да, това наистина е най-добрия сервиз ако искаш да съсипеш скоростите възможно най-качествено. Хора, не ходете там!!!

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        И като отидеш в Джемини да не забравиш да им кажеш
        да не ти слагат Декстрон!!!
        Абсолютно вярно!!!
        Но каквото и да им казваш, те си наливат едно и също лайно. Последния път колега ги завари как преливат от варела в туба с надпис със съвсем различно масло!!!
        Маслото е едно казва се Mopar 7176 ATF+ ІІІ или ІV
        Има го в Балканстар и струва съвсем приемливи пари! И друго - нивото на маслото в СК се мери на запален двигател и положение D на селектора - или на спирачка или на ръчна.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: какво е това масло декстрон

          На 45RFE и 545RFE се мери на - P (PARK)
          При 42RE на - N (NEUTRAL)

          Коментар


          • #6
            До: какво е това масло декстрон

            А при 46RH и 44RH(RE) на D.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: какво е това масло декстрон

              Първоначално публикуван от YONATA Преглед на мнение
              здравей те колеги.вчера се прибрах от морето и в четвъртак заминавам пак.налага се да сменя маслото в скоростите защото днес когато го проверих имаше съвсем малко на пръчката.джипа е гранд чероки 3,1 дизел автоматик 2001г.обадих се в сервиз АВТОМАТИК на бул.Черни връх и ми казаха,че работят с масло супер синтетика декстрон.въпроса ми е добро ли е това масло защото утре трябва да го смена и ако не е какво да правя каде да ходя
              вземи си масло, филтър и гранитура от БАЛКАНСТАР и тогава може да отидеш в тоя автоматик да ти го смянят.

              аз го правих това преди 2-3 месеца.............38 лв. май беше смяната

              маслото си го вземи в туби по 4л., не по литър, че е доста по-скъпо.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                До: какво е това масло декстрон

                Модератори, мнението за сервиза не е само мое. И горещо Ви предлагам да научите първо как се казва маслото - "ДЕКСРОН", а не "ДексТрон". Оригиналната спесификация е "ATF Dexron...". В случая с моя ЛР - "ATF Dexron II (D)". Препоръчано от завода - производител. Аз на чужди хора разчитам минимално и си носих маслото. Това, че някой си мисли, че по тези географски ширини и дължини властва цивилизацията и се осланя единствено на най-ниското ниво / в случая работниците/ си е негова драма. Аз се свързах с човек от сервиза, който провери маслото, което БЯХ СИ КУПИЛ, СЪОБРАЗНО СПЕСИФИКАЦИИТЕ ЗА МОЯТА СК, дадениот завода - производител и отношението беше на високо ниво. Въпросът е на подход към личната кола. Пак припомням - живеем в България. Интелигентните и знаещите не могат да повлияят винаги на заменяемите човешки единици..

                Относно как се мери - на моята - палене, 1 /няколко секунди/, Р и се мери.

                Друг мотив за предварително купуване на масло от собственика на колата е срока на годност на маслото. Противно на масовото схващане, че това е търговски трик, мелодрамата на годността на маслата е коагулацията на частиците на присадките. Основен извод относно маслото в автоматичната скоростна кутия е, че трябва да се предвиди дали средния пробег /километри спрямо време/ ще се вмести в срока на годност на маслото. Естествено, и да се закъснее не е ужасно, но адекватните грижи за колата обезпечават дълговечността на "карантиите" и.
                Последно редактирано от velio; 05-02-08, 18:40.

                Коментар


                • #9
                  До: какво е това масло декстрон

                  какво общо има ЛР с ГРАНД

                  ако видиш някъде из форума Кинекс или Куадра да дават съвети за масло на ЛР, тогава може да спориш с чиста съвест.

                  за Гранда е ясно.........Декстрон - в краен случай, ако трябва да долееш и се прибереш до сервиза, за да го смениш с правилното MOPAR

                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    До: какво е това масло декстрон

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    какво общо има ЛР с ГРАНД

                    ако видиш някъде из форума Кинекс или Куадра да дават съвети за масло на ЛР, тогава може да спориш с чиста съвест.

                    за Гранда е ясно.........Декстрон - в краен случай, ако трябва да долееш и се прибереш до сервиза, за да го смениш с правилното MOPAR

                    Общото в случая е автомата и в принципите на следване на предписанията на завода - производител. Ако на гранда не е предписано дексрон, значи нещата са ясни. Марката на колата в случая е без значение.

                    Коментар


                    • #11
                      До: какво е това масло декстрон

                      Колега нищо няма да кажа щот съм неук и не разбирам от такива неща. Само вземи напиши едно лично на Злой, и нека ти разкаже за нашите приятели от Джемини и това как благодарение на тяхното компетентно решение на въпроса с правилното масло той е назад с няколко бона. А и на теб бих ти препоръчал да не си толкова сигурен какво са ти налели там, защото дори да им донесеш едно, те си слагат каквото те си имат за да си продадат боклуците
                      Последно редактирано от quadra; 05-02-08, 19:06.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: какво е това масло декстрон

                        никога, за нищо на света в "Джемини" !
                        предупреждавам, без да обяснявам защо
                        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                        Коментар


                        • #13
                          До: какво е това масло декстрон

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          А при 46RH и 44RH(RE) на D.
                          Да не се обърка някой, тези кутии не се монтират на WJ.

                          Коментар


                          • #14
                            До: какво е това масло декстрон

                            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                            Общото в случая е автомата и в принципите на следване на предписанията на завода - производител. Ако на гранда не е предписано дексрон, значи нещата са ясни. Марката на колата в случая е без значение.
                            Това е предписал производителя за Гранд Чероки WJ 99-04.
                            http://www.wjjeeps.com/service/transmission.htm

                            Коментар


                            • #15
                              До: какво е това масло декстрон

                              Аз карам същото и сложих това на снимката...за тази туба ми взеха 40 лв.
                              Прикачени файлове
                              Grand Cherokee WJ 3.1

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X