Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

    Черокито е 98' 2.5 дизел,двигателя работи перфектно,държи 1000 оборота на място и като пуснеш климатика вдига оборотите на 1500...
    Същото се получава и като завъртиш да обдухва предното стъкло-пак се вдигат.
    От къде идва проблема?
    Те т'ва е Баце...

  • #2
    До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

    Ми като пуснеш да обдухва стъклото и пак се пуска компресора на климатика

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

      1500??? На празен ход? Моето е същото само, че 97 година и работи на 800-900 оборота .Като пусна парно или климатик се вдигат,но пак не достига 1000.
      Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

        При повечето автомобили има система за вдигане на оборотите когато си пуснал консуматор при празен ход,целта е да може да се зарежда акомулатора и да подържа оборотите.За това колко са оборотите е въпрос на регулировка (погледни колко е предписал производителя,обикновенно е между 1200 и 1500об/мин)
        Последно редактирано от banjo; 31-01-08, 10:39.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

          имам точно същото чероки. не вдига обаче толкова обороти - без климатик на място си държи около 800-900, а пуснат климатик малко повече, но в никакъв случай 1500. обдухването на предното стъкло пък изобщо не ми променя оборотите

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

            Е, аз не съм ного компетентен, но когато пусна климатика оборотите се вдигат само за малко докато компа на колата, или някаква друга система разпознае, че има включен климатик и после пак си заспиват на 800-900, както са си били. Така ми е и на другата кола.
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
            "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

              На полото като включа реотана на задното стъкло и се вдигаха оборотите, е и на място като спра след като съм се движил играеха, та почистих дроселовата клапа и се оправи.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

                Джипа беше в Балкан Стар 2 седмици и не са открили повредата...
                Продължаваме търсенето.
                Най-интересното е че това го прави само на загрял двигател,когато е студен не?!?
                Те т'ва е Баце...

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

                  иначе на място като си с изключен климатик и загрял мотор - като форсираш мотора притриса ли ти на някакви обороти? (все едно, че прекъсва храненето)
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

                    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                    иначе на място като си с изключен климатик и загрял мотор - като форсираш мотора притриса ли ти на някакви обороти? (все едно, че прекъсва храненето)
                    Като е загрял и е изключен климатика си се форсира нормално без проблеми.При пускането на климатика се вдигат на 1500 и си стоят там докато не го спреш.Щом спреш климатика оборотите падат но не плавно а сякаш двигателя прекъсва-почва да притриса и след малко се оправя.Изглежда някой топлинен датчик лъже компютъра и от там и помпата
                    Те т'ва е Баце...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

                      значи не е същото при мене
                      моя комп правеше мизерии и при около 2500 оборота тресеше мотора яко, сив пушек и т.н.
                      В Балкан Стар ми казаха, че е перфектен???
                      След сума перипети ми смениха някакъв триак на самата платка на компа, заляха го със силикон и всичко стана като от магазина. Стискам палци да не е това, но ако познаваш някой с читаво работеща машина - разменете комповете (става бързо и лесно) и ако тогава се оправи...

                      можеш да пробваш и да промиеш резервоара и после да я нафукаш с добавки - да прокараш дюзите
                      Зима иде

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

                        Проблема не е нито в дюзите нито в горивото.
                        Днес бяхме на какви ли не майстори и никой не каза точно какво му е на джипа.
                        Един препоръчан майстор в пернишко каза-няма проблем ще го оправя!
                        Отиваме и след 30 мин. вайкане каза-Ми аз нямам програма за КрайсУер...
                        Друг директно каза че климатика бил препълнен...
                        ПОМОГНЕТЕ!!!
                        Те т'ва е Баце...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

                          Да беше бензинов да ти дам схема на всичко, ма с този дизел какво да те правим... А това че климатика може да е препълнен е ебати простоията...
                          Тоя бих му теглил една на място.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

                            препълнен е климатика - е това ми харесва много

                            можеш да си провериш фреона за свое успокоение, защото, ако го няма наистина е кофти.
                            Що касае оборотите - може би трябва да отидеш някъде, където поправят компресори, да ти свалят големия ремък и да видят дали шайбата на климата се върти нормално (демек да не затяга и оттам да мъчи мотора) Ако това не е - опираш до електрониката.
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с оборотите на ЧЕРОКИ

                              Тъпите американци са измислили пресостат за климатика - като няма фреон изобщо не тръгва за да не задере компресора. Щот са тъпе де...

                              Освен това компресора не работи непрекъснато а се включва с честота 5-8 пъти в минута ако всичко му е наред на климатика. Тогава и оборотите трябва да се променят по този начин. Търсете нещо по управлението на помпата, отворете капака и гледайте кое реагира когато се вдигат оборотите. Виж какво е и откъде взима сигнал. Баси, не иска нищо особено само гледане и мислене.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X