Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Включването на Full Time изключва ли overdrive при KJ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Включването на Full Time изключва ли overdrive при KJ ?

    Днес ми направи впечатление, обикновено като карам на задно и точно при 80 км/ч се включва следващата скорост и падат оборотите, обаче като съм на Full Time си държи над 2000 оборота и не превключва, това нормално ли е и овърдвайва ли се изключва или е друга причината?

  • #2
    От: Включването на Full Time изключва ли overdrive при KJ ?

    според мен не е нормално
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Включването на Full Time изключва ли overdrive при KJ ?

      Включването на "Overdrive" не зависи от скоростта - на ръчна скоростна кутия също можеш да включиш от 3-та на 5-та, а ако потегляш по наклон надолу - от първа на пета / шеста и т.н. При АСК може да минава последователно и през другите предавки докато включи повишаващата, но това става много бързо и не се усеща.
      Но както казва IvanIvanovi не е нормално да не включва овърдрайФ при 4х4. Да не би нещо в предния диференциал да "задържа". На "парт-тайм" включва ли повишаващата предавка на ск. кутия?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Включването на Full Time изключва ли overdrive при KJ ?

        АСК на какъв режим е? При мен при Терано 2, ако съм на Hold режим се получава, макар и рядко и това при доста топло масло в кутията. В друг режим - не! Може маслото да иска смяна - цвета не е критерий??!!

        Коментар


        • #5
          От: Включването на Full Time изключва ли overdrive при KJ ?

          Със сигурност overdrive включва при full-time.

          Коментар


          • #6
            От: Включването на Full Time изключва ли overdrive при KJ ?

            OverDrive на автоматичната скоростна кутия си включва при всички режими на раздатъчната - 2 Hig, Part Time, Fill Time. Единствено се забранява включването му при натиснат бутон на скоростния лост - OD Off /Over Drive Off/, но тогава на таблото свети съответната сигнална лампа - OD Off. А моментът на включването е обвързан с различни други параметри - температура на кутията /при студена трансмисия включва значително по-късно/, достигната скорост и т.н. Интересно ми е, че пишете - OverDrive /в случая 5-та предавка/ ".... включва точно при 80 км/ч..." При мен това става при 98 - 100 км/ч. Да не се бъркате от заключването на Torque Convertor Lockup clutch - заключващия съединител в торк-конвертора? При него също се наблюдава спадане на оборотите на мотора, а самото му задействане също става при различни обороти и достигната скорост, като зависи и от температурата на трансмисията.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X