Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    Да ама не струва 450 грешни пари!!!
    Поздрави!
    Ами по тази логика, като неможеш да подържаш един джип, за какво си го купил, ИЛИ НА ВСЯКО СВИНЧЕ ДА ИМА ЗВЪНЧЕ. Аз в момента оправям една такава циганска работа на един мотор. Изгорял му контактния ключ и го махнали (като са можели да поръчат нов) ама тя циганията си е в нас, и за всяко нещо пускали кабели и слагали копченца. Махнах 4 копченца и една камара кабели, които командват различни работи, като просто са можели да купят един контактен ключ. Та по тази логика ти ако рещиш да си копуваш дадения джип и видиш тази цигания ЩЕ СИ ГО КУПИШ ЛИ.

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

      FABARM , не вини хората за стремежите им , ако не ги постигат по престъпен начин.
      За случая с ключенцата - може някое кадърно момче да е работило за некъф скръндза , примерно.
      Прав си , че повредите се отстраняват най-близо до оригинала.Имаш моите адмирации.Ма 5- та дюза , та да излезе и да вадиш мотора е кофти за майстора.Има липси на знания , умения , или инструменти.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
        Ами по тази логика, като неможеш да подържаш един джип, за какво си го купил, ИЛИ НА ВСЯКО СВИНЧЕ ДА ИМА ЗВЪНЧЕ. Аз в момента оправям една такава циганска работа на един мотор. Изгорял му контактния ключ и го махнали (като са можели да поръчат нов) ама тя циганията си е в нас, и за всяко нещо пускали кабели и слагали копченца. Махнах 4 копченца и една камара кабели, които командват различни работи, като просто са можели да купят един контактен ключ. Та по тази логика ти ако рещиш да си копуваш дадения джип и видиш тази цигания ЩЕ СИ ГО КУПИШ ЛИ.
        Моите уважения , но работата с кожа на клиента не е начин за доказване на способността на същият дали може или не да поддържа един джип! Точно заради такива финансови издевателства над собствениците за много от тях удоволствието от притежаване на такъв автомобил е убито още изначално. Това че караш Жип не значи че трябва да плащаш залудо пари за поддръжката му.
        Наистина съжалявам собствениците които не могат да си ремонтират сами жипките-плащат грешни пари за неща които не струват толкова. 450 лв за сваляне на двигател си е изнасилване от всякъде. А относно питането ти за това дали бих си купил окепазена кола - отговорът ми зависи от цената за която се предлага.
        Поздрави!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          450 лв за сваляне на двигател си е изнасилване от всякъде.
          Да на монтьора,....... но е извън темата за непалене.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
            Моите уважения , но работата с кожа на клиента не е начин за доказване на способността на същият дали може или не да поддържа един джип! Точно заради такива финансови издевателства над собствениците за много от тях удоволствието от притежаване на такъв автомобил е убито още изначално. Това че караш Жип не значи че трябва да плащаш залудо пари за поддръжката му.
            Наистина съжалявам собствениците които не могат да си ремонтират сами жипките-плащат грешни пари за неща които не струват толкова. 450 лв за сваляне на двигател си е изнасилване от всякъде. А относно питането ти за това дали бих си купил окепазена кола - отговорът ми зависи от цената за която се предлага.
            Поздрави!
            Напълно подкрепям! Адски много мразя обикалянето по сервизи, моленете и търчането след майстори. Приемам го като абсолютно унижение. Сравнимо е само с търчането по лекари. Бях чувал една такава теория, че само тези две професии не ги лови криза. И преди, и сега ги има бутилките, бонбоните, записването в тефтера, под масата и т.н.
            Още повече пък мразя да ме филмират и да ме гледат като ходеща касичка 'щото съм бил с джип разбираш ли и съм искал всичко да му е на 6! За това каквото мога и знам си правя сам. Но има ремонти, за които се необходими конкретни условия, инструменти, познания и опит най-вече. На собственика му е трудно, скъпо и бавно да ги придобие за да се справи със собствения си джипов проблем, защото е специалист в друга област(или пък е гъзобрък, но няма значение). За това изкарава повече и по-бързи пари в областта в която е специалист и избира и наема труда, уменията и времето на някой друг, който пък е специалист в неговата област за да се справи с проблема. Това е идеята на пазарната икономика произвеждаща добавена стойност.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Да на монтьора,....... но е извън темата за непалене.
              В темата е .Ако нема да вадим двигателя инструментите и уменията също струват пари.Преценката на майстора - да отнеме по-малко време.Пак е кинти.
              Ма да се твърди, че мошеникът автомонтьор трябва да оправи проблема евтино , бързо и да остави на клиента петарка за почерпка - дееба такива клиенти!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                Уффф темата се омаза , загубих връзка какво става защо не пали ...... механици ключове ала бала .
                Мотор не се сваля ламарина не се реже , но всеки си има методи за работа и т.н.
                Та въпроса е има ли развитие ?
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                  Кой с квото има , Еди.
                  При нас има едно майсторе , Бернар се казва.Обикаля петте сервиза на групата с некви куфарчета.Само дюзи скубе.Сичко има в куфарчетата му.И да я накъса с хидравликата , пак не се вадят , или разглобяват мотори.
                  Преди е имало резане , обаче.Много отдавна , ма е било.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                    Ами в момента чакам отговор от стенда на дюзите.Двигателят е свален и като се позамислих 450 лв за сваляне на двигателя не са много пари за тази работа...
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                      Първоначално публикуван от Neumorim Преглед на мнение
                      Ами в момента чакам отговор от стенда на дюзите.Двигателят е свален и като се позамислих 450 лв за сваляне на двигателя не са много пари за тази работа...

                      ...Дай боже всеки му такъв оптимизъм.Ще чакаме финалната сума.Дано и тя да си струва.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                        Струва си.Джипчето е готово.В Понеделник отивам до Несебър да го вземам.За труд 215 лв. понеже не се налагало да свалят всичко ала бала и лесно излезли дюзите.Ремонта на 2-те дюзи четвърта и пета е 400 лв.Та общо 615 лв.Смятам,че е добра цена
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                          Първоначално публикуван от Neumorim Преглед на мнение
                          Струва си.Джипчето е готово.В Понеделник отивам до Несебър да го вземам.За труд 215 лв. понеже не се налагало да свалят всичко ала бала и лесно излезли дюзите.Ремонта на 2-те дюзи четвърта и пета е 400 лв.Та общо 615 лв.Смятам,че е добра цена

                          За сваляне на двигател сумата се е променила/нз как са го направили без да свалят всичко,но дано да е така/.Сумата за ремонт на дюза също ми се струва много добра.
                          Времето ще покаже.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                            Дам,а да попитам колко време може да изкарат така рециклирани дюзите и сега да слагам ли някаква добавка към нафтата ? Защото предполагам това е от ''хубавата'' ни нафта
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                              Първоначално публикуван от Neumorim Преглед на мнение
                              Дам,а да попитам колко време може да изкарат така рециклирани дюзите и сега да слагам ли някаква добавка към нафтата ? Защото предполагам това е от ''хубавата'' ни нафта
                              За времето на дюзите трябва да хвърлиш боб/препоръчвам диагностика от някой,който разбира след ремонта/.
                              Иначе,слагам двутактово масло и добавка за нафтата/има милион теми за това/.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем с палене Grand Cherokee WJ 2.7

                                При мен вече 20 000км проблеми няма. Корекциите седят под 1.2 (от най-ниската до най-високата стойност в лошите моменти). Последно като ги гледах бяха май на 0.8. Проблеми абсолютно никакви. Но не съм сигурен до колко се води за приемливо.

                                Преди тези 20 000км дюзите бяха свален и отидоха до някой от сервизите на Бош. За 140лв ги бяха тествали и двете го бяха настройвали. Преди това разликите бяха почти до 3 (от -1 до +2), но пак нямаше проблеми с работата на мотора. Свалянето беше точно с отпускане на тампоните и като пари беше нещо съразмеримо на тези дето отидоха за стенда и корекциите. Обаче при мен са излезнали сравнително лесно.

                                И е факт, че маса народ педпочита да спестие малко пари и да среже купето. Като ходих да избирам джипа от 6 екземляра дето гледах 3 или 4 бяха срязани. За тях огледа приключваше в момента в който виждах мизерията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X