Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

    Здравейте колеги,имам проблем с моята джипка,свалих и акумулатора за да го заредя,след 6-7ч. го сложих но стартера само цъка и до там,пробвах с друг акумулатор и пак същата работа,на скорост пак не иска за запали,стартера като го пробвам директно с кабел върти но не пали. Предполагам,че има някаква защита но на диагностиката не показва нищо,ако на някого се е случвало моля да сподели...Модела e 2005г. лимитед 2.8-163к.с

  • #2
    От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

    А как пробваш с друг акумулатор, с кабели към твоя, или разкачаш твоя и монтираш здравия на твоята кола. Защото ако имаш прекъсната клетка на акумулатора дори да му подаваш ток с кабели от здрав акумулатор пак само ще цъка и няма да завърти.

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

      Падал ми е акумулатора минимум 8 пъти.... Зареждам, монтирам и пали. Демек не съм забелязал да има защита.
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

        Сложих нов акумулатор,не съм пробвал с кабели,благодаря все пак.

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

          И със новия акумулатор запали ли ?

          Че не се разбра.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

            Не колега,все още не е запалил,исках да кажа че съм пробвал с нов акумулатор....

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

              Стартерът се управлява от контактен ключ през реле, което е отпред в кутията с бушони и релета, зад акумулатора. Проверете и това реле дали е изправно, както и дали до него стига управляващ сигнал от конт. ключ. Поне ще се ориентирате накъде да търсите проблема. А на самия капак на кутията с релетата е написано кое за какво е.
              Успех!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

                Случвало ми се е при смяна на акумулатор да сработи шоковата защита(или там както се казва) която е в двигателния отсек представлява един гумиран бутон и тя правеше някакви магарии ни в клин ни в ръкав.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  Стартерът се управлява от контактен ключ през реле, което е отпред в кутията с бушони и релета, зад акумулатора. Проверете и това реле дали е изправно, както и дали до него стига управляващ сигнал от конт. ключ. Поне ще се ориентирате накъде да търсите проблема. А на самия капак на кутията с релетата е написано кое за какво е.
                  Успех!
                  Всички релета ги проверихме и работят,няма изгорели бушони.Днеска забелязах,че като дам на контакт да пали няма звуков сигнал и стартера завърта за по-малко от секунда и спира.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

                    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                    Случвало ми се е при смяна на акумулатор да сработи шоковата защита(или там както се казва) която е в двигателния отсек представлява един гумиран бутон и тя правеше някакви магарии ни в клин ни в ръкав.
                    Колега къде точно се намира този бутон,ще можеш ли да го снимаш?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

                      Да, но при Liberty KJ няма такава защита.
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

                        Здравей,Черокито с ръчни скорости ли е? Ако е с ръчни скорости,на педала на съединителя трябва да има контакт,който също прекъсва стартера,ако не е натиснат педала.При мен този контакт от време на време ми прави проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          Да, но при Liberty KJ няма такава защита.
                          Няма ли някакъв "датчик против преобръщане" под акумулатора, който да прекъсне тоЦите, ако акумулаторът не го натиска?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

                            Първоначално публикуван от joro cx Преглед на мнение
                            Здравей,Черокито с ръчни скорости ли е? Ако е с ръчни скорости,на педала на съединителя трябва да има контакт,който също прекъсва стартера,ако не е натиснат педала.При мен този контакт от време на време ми прави проблем.
                            Здравей,скоростите са ръчни,този датчик го проверявах и работи вече не знам от какво може да е...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Cherokee 2.8crd не пали?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Няма ли някакъв "датчик против преобръщане" под акумулатора, който да прекъсне тоЦите, ако акумулаторът не го натиска?
                              Няма такъв датчик,поне под акумулатора

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X