Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

    Човека питаше за временно ,а не постоянно решение,докато дойде новата шайба.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
      Може ли да купя някакво яко индустриално лепило/ силикон/
      Питай тоз наш дУргар - Петър О885 1О 4О З9, освен че има уникално "Диско1" като за тяхните държави с 4литра мотор, продава лепила(най-общо казано) и може и да може да помогне....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

        Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
        Ехее, 65€ за 1 опаковка, то нов Мопарски демфер е 120$ от ибей. Чудя се дали алтернативите на Dayco и Crown са ок за по 65$? Иначе чакам Loctite да ми кажат дали имат лепило което би свършило работа на ок цена докато пристигне новия от щатите.

        Изтий някое съобщение от пощата си
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #19
          От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

          Готово, ще се наложи да поръчам от ибей, понеже демпферът, 2-ра употреба който гледах беше със закоравяла до пластмаса гума/ упллътнение и се ронеше. Не ми вдъхна доверие и ще чакам доставка до 10тина дни на нов, леко корозирал Мопар демпфер стоял в кашон дооста време, но на много добра цена.
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #20
            От: Отделен/ разглобен балансьор на колянов вал ZJ 5.2

            Приключих със смяната на демфера/ шайбата. В БГ скорпионите ми искаха 300лв за неоригинална, 240лв за оригинална от познат в фб и 80лв за втора ръка, за която ми се твърдеше, че е свалена от 40к км двигател, стоящ повече от 15 години в склад. Като отидох да го видя, всъщност изглеждаше зле и гумата беше корава ронеща се пластмаса...

            Реших да си търся шайбата от чужбина и накрая намерих оригинална Мопарска за 65€ от ebay.de, стояла в кашонче в някой склад, пройзведена 12/09/05 с няколко петна от корозия. Колебаех се дали да ходя в сервиз, тъй като нямах скобите за демонтаж и монтаж, но бях поразглобил отпред за разни други интервенции и рециклиране на хидравличната помпа и щеше да стане дълга и широка. В крайна сметка реших да действам сам, някои оферти достигнаха над 200лв само за труд, а и масово ми се твърдеше, че трябвало цялата предница да се разглоби и махнат радиаторите. Според мен, можеше да стане и без никакво допълнително разглобяване, намерих си скобата за демонтиране на шайбата за 34лв в комплект с инчови болтове.

            Сваляне на шайбата, като предварително накиснах основния болт със смес ацетон + атф (много го хвалят американците, а вече и аз), за по- лесно/ безопасно развиване:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171211_152925.jpg
Прегледи:1
Размер:203.3 КБ
ID:5775564 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171211_154239.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5775565
            С WD и други налични шпрейове, с които пробвах преди това, нищо не ставаше.

            Демферната "гума", която е закорявяла пластмаса:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171211_154927.jpg
Прегледи:1
Размер:294.7 КБ
ID:5775566

            Търкането на шайбата в блока е довело до изпилване на две места, надявам се без последствия при маркировката за ГМТ вдясно:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171211_160457.jpg
Прегледи:1
Размер:232.5 КБ
ID:5775567
            Дано е достатъчно дебел блокът там, и да няма масло наблизо зад изпиленото.

            Набиване на новата шайба с гумен чук, след обилно омасляване и достигане на ниво, което основния болт може да захапе достатъчно резби и да прибере шайбата докрай.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171211_175146.jpg
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5775569 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171211_175156.jpg
Прегледи:1
Размер:187.9 КБ
ID:5775570

            Монтаж на ремъчната ролка и затягане на основния болт с динамометричен на 180Nm. И при свалянето и при монтирането ползвах тел за контра на валът при стабилизиращата щанга:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171211_214144.jpg
Прегледи:1
Размер:302.9 КБ
ID:5775571

            Всички болтове и леглото на ролката бяха обработени с медна паста, за предотвратяване на ръжда и улесняване на развиването в бъдеще. Само на резбата на основния болт сложих масло, а на главата, медна паста.

            Крайната сметка ми е 180лв за части и инструмент + личен труд. Та ако някой го споходи подобена случка, да знае, че цялата процедура може да стане без разглобяване на предницата и сваляне на радиаторите! Благодаря на Еди за жокера покрай процедурата. Скобата я давам назаем ако на някой му потрябва за района на София.
            Последно редактирано от baha; 11-12-17, 21:12.
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X