Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

    Понеже си бях повдигнал Гранда с 2'' преди години и задните амове окъсяха и потропваха, понеже бяха в разпънато положение постояно. Ама аз си карах, и тази година април месец си бях направил удължители на амовете (на задните и предните) и така все не ми остана време да ги сложа, до днес. Това са удължителите на задните амове Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_131607.jpg
Прегледи:1
Размер:327.6 КБ
ID:6138724Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_131618.jpg
Прегледи:1
Размер:382.3 КБ
ID:6138725 измерихме колко санта да са, изрязаха ги на лазер и ги огънаха.
    Развивате гумата, откачате амортисьора и изрязвате гайката която е заварена на захвата в долната част Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_124219.jpg
Прегледи:1
Размер:328.2 КБ
ID:6138726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_124227.jpg
Прегледи:1
Размер:438.8 КБ
ID:6138727
    поставяте планките Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_125220.jpg
Прегледи:1
Размер:366.2 КБ
ID:6138728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_125226.jpg
Прегледи:1
Размер:595.0 КБ
ID:6138729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_125231.jpg
Прегледи:1
Размер:394.0 КБ
ID:6138730 и изрязвате от една водопроводна тръба едно парченце 3.5см. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_125249.jpg
Прегледи:1
Размер:481.9 КБ
ID:6138731 за да го сложите в средата да не се свие планката при затягане към захвата на джипа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_130039.jpg
Прегледи:1
Размер:364.3 КБ
ID:6138732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_130030.jpg
Прегледи:1
Размер:787.0 КБ
ID:6138733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171020_130043.jpg
Прегледи:1
Размер:385.1 КБ
ID:6138734аз ги одрязах малко късички и сложих по две шаиби. после си завивате амортисьора и завивате гумата, ако искате де За целта използвах болтове с якост 10.8 и такива гайки с якост 10 с тефлон против развиване. Отпреде не съм сложил още удълженията защото нетропа, явно защото там е мотора и малко или много тежи и ги свива повече, ама като реша да ги слагам ще ги снимам и тях ако ви е интересно. Дано съм бил полезен на някои. А и покарах определено е по добре, няма го това потропване и при легналите полицаии като премини седи като закован и не тропа.

  • #2
    От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

    Колко подложи на бъмпстопа.

    Коментар


    • #3
      От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Колко подложи на бъмпстопа.
      Николко.

      Коментар


      • #4
        От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

        Е то така ще спре на амортисьор.

        Коментар


        • #5
          От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

          Надали ще спре на амортисьор, толкова много да се свие пружината ми се струва невъзможно, можеби ако я натоваря с един тон и скоча от някои легнал полицаи ще спре на амортисьор, ама тогава амортисьора ще ми е най малкия проблем.

          Коментар


          • #6
            От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

            Ако беше надали и невъзможно, тоя бъмпстоп изобщо нямаше да е там.
            Махни ги тия тенекии, ще счупиш не само амортисьорите.

            Коментар


            • #7
              От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Ако беше надали и невъзможно, тоя бъмпстоп изобщо нямаше да е там.
              Махни ги тия тенекии, ще счупиш не само амортисьорите.
              Невярвам, нещо бъркаш

              Коментар


              • #8
                От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                Надали ще спре на амортисьор, толкова много да се свие пружината ми се струва невъзможно, ...
                Амортисьорите са си твои - свободен си да ги чупиш както намериш за добре.

                На мен един виден форумен експерт от недалечното минало ми монтира чарколяка за един лифт, ама не ми подложи на бъмпстоповете, щото нямало нужда и резултатът не след дълго беше откъртено ухо на амортисьор. Не беше на WJ, ама принципът е същият ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

                  Пламене, Чавдаре, искам да знаете че не се заяждам с вас, за 10 години разбрах че сте по големи от слънцето. Аз съм учил математика още от първи клас и знам да събирам и изваждам. И една проста сметка ми показва че, ако приемем че пружината и амортисьора в разпънато положение и двете са по 50 санта и аз увелича пружината с 5 санта тя ще стане 55 санта и амортисьора ще окъсее и ще се скъса при разпъване. Но ако удължа и него с 5 санта всичко ще си доиде на мястото.
                  Незнам дали разбрахте но аз съм направил лифт и съм удължил амортисьорите, а не да удължа амовете без лифт Един път ядах попарата на Пламен като го помолих за съвет по телефона и след време разбрах колко СКЪП ми излезе неговия съвет. Така че най малко искъм съвети от него. Показах какво съм направил, за да могат и други колеги да ползват като бюджетно решение ако не иската да си купуват по дуълги амове на троино по скъпа цена.
                  А сега както винаги очаквам негативните ви репутации

                  Коментар


                  • #10
                    От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

                    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                    Пламене, Чавдаре, искам да знаете че не се заяждам с вас, за 10 години разбрах че сте по големи от слънцето. Аз съм учил математика още от първи клас и знам да събирам и изваждам. И една проста сметка ми показва че, ако приемем че пружината и амортисьора в разпънато положение и двете са по 50 санта и аз увелича пружината с 5 санта тя ще стане 55 санта и амортисьора ще окъсее и ще се скъса при разпъване. Но ако удължа и него с 5 санта всичко ще си доиде на мястото.
                    Незнам дали разбрахте но аз съм направил лифт и съм удължил амортисьорите, а не да удължа амовете без лифт Един път ядах попарата на Пламен като го помолих за съвет по телефона и след време разбрах колко СКЪП ми излезе неговия съвет. Така че най малко искъм съвети от него. Показах какво съм направил, за да могат и други колеги да ползват като бюджетно решение ако не иската да си купуват по дуълги амове на троино по скъпа цена.
                    А сега както винаги очаквам негативните ви репутации
                    Аман от онеправдани страдалци и мрънкачи, дето все някой им крив! Казах ти - твои са си амовете - трОши ги на воля. Като искаш - махни си бъмпстоповете изобщо, щото явно не ти трябват. Ама някой ако ти тръгне по акъла и строши нещо, после да дойде да ти тегли една тънка па дълга.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Аман от онеправдани страдалци и мрънкачи, дето все някой им крив! Казах ти - твои са си амовете - трОши ги на воля. Като искаш - махни си бъмпстоповете изобщо, щото явно не ти трябват. Ама някой ако ти тръгне по акъла и строши нещо, после да дойде да ти тегли една тънка па дълга.
                      Като ги строша, ще ти ги пратя да им теглиш една тънка па дълга.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

                        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                        Като ги строша, ще ти ги пратя да им теглиш една тънка па дълга.
                        Можеш ли да ми обясниш със думи прости за чий се дръвчиш и се правиш на интересен, когато просто те попитаха по най-нормален начин дали си направил нещо, което е нормално да се прави в такива случаи. Реши че си станал много голям отворко и разбирач ли?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

                          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                          Пламене, Чавдаре, искам да знаете че не се заяждам с вас, за 10 години разбрах че сте по големи от слънцето. Аз съм учил математика още от първи клас и знам да събирам и изваждам. И една проста сметка ми показва че, ако приемем че пружината и амортисьора в разпънато положение и двете са по 50 санта и аз увелича пружината с 5 санта тя ще стане 55 санта и амортисьора ще окъсее и ще се скъса при разпъване. Но ако удължа и него с 5 санта всичко ще си доиде на мястото.
                          Незнам дали разбрахте но аз съм направил лифт и съм удължил амортисьорите, а не да удължа амовете без лифт Един път ядах попарата на Пламен като го помолих за съвет по телефона и след време разбрах колко СКЪП ми излезе неговия съвет. Така че най малко искъм съвети от него. Показах какво съм направил, за да могат и други колеги да ползват като бюджетно решение ако не иската да си купуват по дуълги амове на троино по скъпа цена.
                          А сега както винаги очаквам негативните ви репутации
                          Сметката е точна , но за бъмп тампона , че трябва да се удължи сметката също е вярна , а ако наистина няма да го товариш или летиш по дупки и легнали полицаи проблем няма да имаш , но само при това условие.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Реши че си станал много голям отворко и разбирач ли?
                            За разбирач надали, ама за отворко може и да съм Чавдаре не се впрягаи бре. Караи го по кротко.
                            Тази си я сипах за твое здраве

                            Коментар


                            • #15
                              От: Удължаване на амортисьори на Гранд WJ

                              Ок, а при 2" лифт на пружините, без удължаване на амовете, не са ли нужни пак подложки на бъмп стоповете?
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X