Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с климатроника - WJ/WG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с климатроника - WJ/WG

    Надявам се в понеделник да остане време да гоня призрака и да дам после резултат. Благодаря за идеята с ампермера.

    След грешките минах процедурата с калибриране на хода на вратичките и за сега няма нови грешки.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с климатроника - WJ/WG

      Здрасти , ако още не си проверил двата "датчика" на климатика направи го свързани са последователно .
      Те прекъсват веригата на управлението за А/С релето при липсата на достатъчно налягане или наличие на прекалено високо налягане на фреона .
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с климатроника - WJ/WG

        Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
        Здрасти , ако още не си проверил двата "датчика" на климатика направи го свързани са последователно .
        Те прекъсват веригата на управлението за А/С релето при липсата на достатъчно налягане или наличие на прекалено високо налягане на фреона .
        Обикновено има и трети датчик- против обледеняване на изпарителя.
        При мен пък не изключваше! СкЪса ми нервите да го играя реле от копчето за включване.
        Успех!

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с климатроника - WJ/WG

          Така, след непредвидено забавяне от здравословен произход(да му..... вируса загубен....) Най-после намерих време да направя още малко проверки по системата.

          Първо, по съветите на Еди проверих повторно двата датчика за налягането, че са на лесни места - реакция никаква от компресора. Пробвах всички възможности, един отворен-един затворен, после два отворени, после два затворени - нищо.

          По съветите на Дядо Владо се захванах да се ровя по релето с мултицет в ръка. Самото реле е здраво и работещо - проверено, идентично е с това на клаксона и при смяна на двете положението е пак същото - клаксон има, климатик - не.

          Релето е абсолютно стандартно автомобилно реле с 5 крака.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3080.JPG
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5755596

          На краче 30 имаме нормалните и логични 12 волта. Когато направя мост между 30 и 87 - компресора включва. Следователно - компресора би трябвало да няма проблем. Не съм пробвал на запален двигател, но на изгасен и на контакт имаме отчетливо ЦЪК, което не се чува в никой друг случай.

          Тук идва странната част. Това реле би трябвало да е с нормално 12 волтово управление. Факта е обаче, че на управлението на релето - 85 или 86, не си спомням кое от двете беше (+) идват 5 волта. Проблема не е само, че идват 5 волта, а че и са там постоянно. Без значение дали климатика(климатроника) е включен или изключен, до управляващото краче има постоянни 5 волта.

          Дядо Владо даде предположение, че има проблем в модула на управлението. Моите съмнения също са такива, по-нагоре и IvanVG също даде такова предположение, още преди да почна да издирвам. Някой ако има други предположения или просто иска да потвърди това за модула ще се радвам да се включи.

          Ако и някой случайно има WJ на части и може да изпрати модула за проба, разбира се срещу конкретна парична гаранция и изцяло за моя сметка, може да драсне едно лично.

          П.С. Забравих да спомена, че ел. перката на радиатора също не включва, когато е пуснат климатика. Не съм мерил какво и дали изобщо нещо идва до нея в момента, но от прочетеното по форумите до момента, климатика би трябвало да тръгне дори и при неработеща перка. Ако подкарам климатика, ще търся и този проблем(най-вероятно прословутото ѝ реле под десния фар или където там се намира при 3.1).
          Последно редактирано от McNicko; 01-06-17, 12:09.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с климатроника - WJ/WG

            Здрасти , релето за съединителя се управлява от (-) маса , от ASD релето идва (+) 12v постоянен през бушон 16 .
            Маста (управлението) на релето идва от EDC-то под седалката отзад : EDC конектор 1\ пин 5 тъмносиньо\оранжево .
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с климатроника - WJ/WG

              Благодаря за инфото. Полезно е, утре пак ще се заровя с мултицета. Ще проверя в такъв случай дали включва масата към компютъра. Странното е, че днес мерих на wg на един приятел със същия двигател. При него се появява и изчезва (+) 12в в зависимост дали е включен климатика, там където при мен са постоянните 5в.

              Ако там наистина трябва да има постоянни 12в, от къде може при мен да идват само 5в? Подозирам в такъв случай, че ако подам 12 волта постоянни към това краче на релето, ако няма друг проблем би трябвало нещата да се оправят?

              Шантава работа... Още веднъж благодарности за информацията.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                Истина , истина ти казвам не можах да кача схема !
                Зае..би мултимедията вземи пробна лампа....!
                Търси скапана жица ...!
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                  Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                  вземи пробна лампа....!
                  Търси скапана жица ...!
                  Само забрави да му кажеш че ако тия 5 волта изчезнат при докосване с пробна лампа и тя не светне, 100% изгнил кабел.

                  Еди ако те чуят Тойотаджиите ще те направят крив Те само с мултицети и осцилоскопи мерят!

                  Аз тия дни забелязах че имам проблем. При мен всичко работеше, но сега не работи перката. На тест активация с диагностика има и двете степени. Пусна ли климатик(не съм с климатроник) забива грешка за 1-ва и 2-ра степен на перката....Иначе компресора работи на интервали и не знам кога е станало това. Даже и чека ми свети от това

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                    Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                    Истина , истина ти казвам не можах да кача схема !
                    Зае..би мултимедията вземи пробна лампа....!
                    Търси скапана жица ...!

                    Вадя значи лампата и почвам днес. Схемата я изрових снощи от сервизното ръководство, ще имам насокамза действие.

                    Обмислям първо да изведа с временни удължители релето от гнездото за проба и да му пусна директен + за проба. Да видя дали ще излезе от там проблема преди да разкостя всичко покрай релетата. Ще меря и какво идва при релето на подгрева на свещите, че и те са на същата верига като гледам.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                      Такааа купих си нов мултицет, че се усъмних в стария след теста с пробната лампа. Проблема не е в +. Появиха се 12в(+) на краче 86, но само когато меря към (-) на акумулатора и са постоянни. Между 85 и 86 обаче пробната ми лампа не реагира, а с мултицета дава 4.5 волта.

                      Компресора принудително работи и охлажда.

                      Тотално ме замисли вече тая работа.

                      4.5волта има между 85 и 86 без значение дали климатика е включен или изключен. Т. Е. Подозирам, че просто компютъра не подава сигнал за включване на релето. От това пък се замислих, щом е така, това дали няма да го хване някаква диагностика? В краен случай ще ходя в Балканстар Варна, колкотот и да не ми се разхожда.

                      Странното е, че и ел перките не тръгват изобщо. Не съм си правил проби дали работят по принцип, но все пак мислязче би трябвало и без тях да тръгва поне за момент климатика.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                        Колега сложи пробната лампа към маса(има значение коя, когато с една имаш, с друга нямаш, иначе просто към маса). и пипни там където са 4,5 волта. Докато лампата е там свързана(дори да не свети) измери има ли ги тия 4,5 волта. Ако ги няма кабел, модул с релета, и тн. Намираш другия край на кабела и мериш пак така и ако там всичко е наред кабел, ако не модул.
                        Свържи пробната лампа към + после я сложи на 85 или 86 там където се пада минус на тия 4,5 волта. И цъкай от вътре климатика да видиш какво се получава би трябвало при включен климатик да имаш маса и лампата да свети. Ако не свети и нямаш и маса става сложно.
                        +12те(там дето сега са 4,5) волта са ти проблем по контактния ключ и камара кабели и релета. Да нямаш минус е управление на климатика, или някоя забрана да работи, или жица.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                          Здравей,те. Ползвам темата да не, отварям нова. Проблема ми е, че климатика работи безупречно но кондензиращата вода спря да се оттича навън,и след известно време вътре започва да мирише на влага.Търсих тръбата за конденза и не можах да,я намеря. Става въпрос за Гранд Чероки 2003г.2.7црд.Мисля си,да ли тръбата е запушена.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                            Първоначално публикуван от svetos Преглед на мнение
                            Здравей,те. Ползвам темата да не, отварям нова. Проблема ми е, че климатика работи безупречно но кондензиращата вода спря да се оттича навън,и след известно време вътре започва да мирише на влага.Търсих тръбата за конденза и не можах да,я намеря. Става въпрос за Гранд Чероки 2003г.2.7црд.Мисля си,да ли тръбата е запушена.

                            Миналия ден усетих, че и аз го имам същия проблем, но след наводнението вчера, някак не ми стигнаха ръцете до там....


                            @McNico: Съвременните мултицети са достатъчно високоомни и ако входа не е особено читав (превод: цена под 200 кинта), шанса да ти покаже каквото си иска е добър. НО! При захранено, но невключено реле, трябва да ти показва +12волта на двата крака на бобината .Това при условие, че се управлява по маса, както каза Еди, а на него съм склонен да му вярвам. Да де, и при условие, че релето е изправно и си е натикано на мястото. На извадено реле може да ти покаже каквото си иска! 4.5 волта на извадено реле, спокойно може да е утечката на управляващия транзистор или някоя обратна връзка евентуално.


                            между другото, в някоя тема се споменаваше нещо, че инфрачервения датчик на климата грее яко. На няколко пъти забелязвам, че и моя се нагрява, засега не съм определил при какви точно условия. Факт е, че около датчик аняма нищо, което да грее - лампи, резистори и прочее. Ама съвсем нищо. Виж, в самия датчик не знам, нямах време да го свалям от платката... Но си остава интересно като въпрос, защо все пак се нагрява толкова. Има ли шанс да е изкуствено поддържане на термостабилизация?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                              Първоначално публикуван от svetos Преглед на мнение
                              .Търсих тръбата за конденза и не можах да,я намеря. Става въпрос за Гранд Чероки 2003г.2.7црд.Мисля си,да ли тръбата е запушена.
                              Над десния горен преден носач, звънни ще ти обясня
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с климатроника - WJ/WG

                                Относно нагряването на датчика - ако караш на пуснати фарове светят и тези в купето. Лампите в панела на климатика и тези под него (над пепелника) го нагряват. Нощно време са на намалена мощност и не се усеща толкова. Много хора реват от работата на тоя климатроник. Има доста писано по чуждите форуми.

                                Но дори на изключени фарове след 2 часа каране трябва да си на 26-28 градуса да духа нормално. Или поне при мен така прави. Фаровете не ги пускам през деня, че си монтирах фабричният DRL.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X