Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    Балкан Стар.
    Фирмата си съществува и е баш представител за БГ.
    Нещо се развеждат там.

    Коментар


    • #62
      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

      Кой готвят за официален дилър?
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #63
        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

        Обслужих дифовете и раздатката. В дифовете отиде 2.2л масло та ми останаха към 800мл ако на някой му трябват. Раздатката глътна и 2-те бутилки по кварт и не текна от гърлото, а й дават да събира 1.9л. Та ако някой има някакъв атф+4 в излишък, може да сподели. Предполагам, че след още 100мл и ще текне.
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #64
          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

          Не се развеждат.
          Двете фирми са абсолютно независими.
          Балкан Стар е генерален дистрибутор на Jeep.
          Силвър Стар е просто дилър.

          След затъването в Авганистан, Вили Бетц има огромни задължения и започва разпродаване на каквото има. Продава правата за Мерцедес и сервизите на Джуфали ( Силвър Стар), обаче последния не ще правата за Джиип. Така те остават за Вили Бетц ( Балкан Стар ), а Силвър Стар е просто търговец на местно ниво.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #65
            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

            Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
            Обслужих дифовете и раздатката. В дифовете отиде 2.2л масло та ми останаха към 800мл ако на някой му трябват. Раздатката глътна и 2-те бутилки по кварт и не текна от гърлото, а й дават да събира 1.9л. Та ако някой има някакъв атф+4 в излишък, може да сподели. Предполагам, че след още 100мл и ще текне.
            Сашо, сам ли ги обслужи или беше някъде на майстор, който ти е помогнал?При мен ги дават дифовете само да се проверяват и само на раздатката да се сменя маслото на 4 години или 80.000 км.Обаче аз смятам да сменям всичко на 80.000 км, стига да има възможност да отворя дифовете.На кутията маслото смятам да го сменям с филтъра на 120.000км или 8 години,както препоръчва производителят ZF.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #66
              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

              Сам си работя по колите, не обичам някой да ми пипа техниката, още повече без мое присъствие.
              В редки случаи, при липса на специален инструмент или по- сложна интервенция, ходя при познат с подемник да действаме заедно.

              Смяната на маслата в дифове, раздатка и автомат е най- добре да се прави на 60к км. В случая с WK2, не е като при ZJ, където трябва да отваряш дифовете. Всичко е на пробки.
              Вдигаш на Off Road level 2 и има достатъчно място за работа отдолу. Както и очаквах, маслата бяха сериозно потъмнели, предполагам са били оригиналните на 70к км. В задния диф беше по- тъмно от предния, а в раздатката от малинов цвят на ново масло, беше като на старо червено вино. Остана ми само автомата (при мен е Merc 5G-tronic NAG1) където ще сипя Fuchs 4134 по спецификация 236.14 и ще сменя филтър. Там ще си отиде половин ден, но ще намеря време следващите седмици. Amsoil също имат Multi Vehicle ATF с такава спецификация, но не съм много фен на Multi ATF в автомата. В раздатката става, защото там няма фрикциони.
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • #67
                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                Побеже получих оценка/ коментар по повод това, че споменах, че в раздатката ми няма фрикциони и коментара гласеше "точно в раздатката има фрикциони", прикачам схема на раздатка MP3023 и очаквам "експерта", който направи този коментар да се обоснове и да посочи къде вижда фрикционни дискове в тази радатка:

                Ето и едно четиво, където може по- подробно да се запознае с характеристиката на раздатки от серията MP:

                https://www.evopower.ca/mrws/filedri...sfer_Cases.pdf
                Прикачени файлове
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #68
                  От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                  Не съм аз въпросният експерт с оценката, но хвърлих един поглед на документа, и доколкото виждам това е някакъв вид TOD, и има съединител.

                  Ето малко по-читав документ.
                  http://www.evopower.ca/mrws/filedriv..._Operation.pdf
                  Последно редактирано от cecoa1; 07-09-19, 09:47.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #69
                    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                    Схемата, която си посочил е на модела "преди фейслифта", която вграждат до около 2010-11. След това правят генерални промени, вкл и на корпуса и не слагат дискове в новата. Все още търся по-подробно инфо, но малко се намира в нета. Видеа ептен няма.
                    R 727cc BB KIT
                    ZJ V8
                    WK2 V6

                    Коментар


                    • #70
                      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                      Схемата, която си посочил е на модела "преди фейслифта", която вграждат до около 2010-11. След това правят генерални промени, вкл и на корпуса и не слагат дискове в новата. Все още търся по-подробно инфо, но малко се намира в нета. Видеа ептен няма.
                      Без диференциал, и като не е парттайм(със зъбни колела и муфи), няма много варианти без фрикционни съединители.
                      Отделно, не е много вероятно да има принципно много различна кутия, и да я водят под същото означение на модела. Те дори за дребни разлики променят по някоя цифра, или добавят буква към означението.
                      Просто разсъждавам, да не го възприемеш като заяждане...
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #71
                        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                        Просто гледам схемата и не ги виждам. А разглобените в нета са тези отпреди 2010та.

                        Намерих малко инфо, което споменава за clutch, но не ми прилича на обяснение зс класически диск: Controls for the MP3023 transfer case active clutch (torque biasing device) are located in the Drive Train Control Module (DTCM) and communicated on the Controller Area Network (CAN) C bus.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #72
                          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                          Просто гледам схемата и не ги виждам. А разглобените в нета са тези отпреди 2010та.

                          Намерих малко инфо, което споменава за clutch, но не ми прилича на обяснение зс класически диск: Controls for the MP3023 transfer case active clutch (torque biasing device) are located in the Drive Train Control Module (DTCM) and communicated on the Controller Area Network (CAN) C bus.
                          Виж разгледай хубаво линка, който аз дадох, там го има съединителя, както и са разяснени още доста интересни неща.
                          http://www.evopower.ca/mrws/filedriv..._Operation.pdf

                          Ако не съм го постнал правилно, потърси го в Гугъл, примерно по "MP3023, Operation".

                          ПП: На схемата дадена от теб по-напред, не се вижда точно, но съединителя трябва да е вътре в зъбното колело означено с номер 10(десет).
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #73
                            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                            Нали ви казах , че работя в FCA
                            На 3 л. Голем Индиен италиански си карайте с 40w50.На немеца и 30 работи.

                            При нужда споделете ,щесе постарая ,а то в Инет няма специални публикации
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #74
                              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                              Какво/къде работиш в FCA?
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • #75
                                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Нали ви казах , че работя в FCA
                                На 3 л. Голем Индиен италиански си карайте с 40w50.На немеца и 30 работи.

                                При нужда споделете ,щесе постарая ,а то в Инет няма специални публикации
                                40w50 е готин вискозитет, ама не се сещам да съм го виждал по търговската мрежа
                                R 727cc BB KIT
                                ZJ V8
                                WK2 V6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X