Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

    Потърсете ecodiesel bearing failure в гугъла -инфо бол.

    Не знам колко е разпространен този двигател в Европа и за какво се ползва ,току-виж собствениците са извадили късмет (или не са го замъчили достатъчно,не знам).


    За фриволното решение да се държат двете зъбни колела без шпонка на валовете ,ами на голо притискане(а това е във всички 3.0) :

    https://www.ram1500diesel.com/forum/...tml#post115002

    https://www.youtube.com/watch?v=9XzdYl5iCYQ

    https://www.youtube.com/watch?v=zPl3mLXIPgs

    П.С. при равни други условия MOFT (minimum oil film thickness) ще е по-голям за SAE xw-40 в сравнение с xw-30,както и да го въртим. Оттам и по-добра защита при повишено натоварване.

    Коментар


    • #47
      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

      Това за лагера го бях чел и аз и дълго не можах да го намеря отново. Мерси много,колега
      Що се отнася до маслата за след 2014г, ето това сякаш е най-доброто: https://www.ato24.de/de/amsoil-signa...iesel-oil.html, след регистрация на сайта има възможност и за доставка до България, а ако стойността е над 200 Евро за доставка до България е безплатно. Като съм чувал и какво "Качествено" АдБлу се продавало из България, си струва да се направи от поне 2-ма човека една покупка за над 200 Евро тук и се чака получаването направо в България. Пращането на бидони и туби става чрез спедиция.
      Последно редактирано от ivaningbg; 03-09-19, 15:03.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • #48
        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

        Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
        Ето какво ми отговориха от Jeep BG:

        "Съгласно инструкциите на производителя на автомобила към днешна дата маслото за двигателя трябва да бъде съгласно прикачения файл."
        Интересно кой е Jeep BG.
        Аз доколкото знам Силвър Стар вече не получават сервизна информация.

        Коментар


        • #49
          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

          Пуснах запитване през сайта на Jeep.bg и ми върнаха отговор от БС:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.PNG
Прегледи:1
Размер:5.5 КБ
ID:5820702

          А иначе защо да не получават, нали в сайта на FCA си излиза БС, като представител за БГ?

          Обаче има ново дваесе, получих и отговор от FCA, че мога спокойно да си ползвам и 5w40. Действително не знам дали това, което ми пуснаха БС, не е информация отпреди няколко години, когато последно са ги ъпдейтнали или просто човека е проверил по VIN- ът ми и 5w30 си е излязло както са си го дали 2011.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.PNG
Прегледи:1
Размер:18.2 КБ
ID:5820703

          Ще си сипвам 5w40 на пролет то се е видяло. Въпроса е на какво да се спра като спецификации, понеже ще слагам Amsoil. Тоест да слушам ли препоръката на FCA за API CJ-4, ACEA E9,E7, MS- 10902 (Amsoil Max Duty с 15.4 cSt при 100 градуса, HTHS 4.3) или да сложа пак ACEA C3 (Europe Formula с 14.3 cSt про 100 градуса, HTHS 3.8 ).
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #50
            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

            Така и не се разбра с какво каталитично устройство е,нейсе.

            Алкалният резерв на MaxDuty CJ-4 е по-висок,вискозитетът(кинематичният @100Ц и динам.@висока Т /ускорено триене- също). Туй би дало малко повече рахат при евентуално разреждане с гориво...удължаване на серв.интервал...или товарене,в сравнение с xw-30 ACEA C3 и дори с някои xw-40.

            Ако гори масло и имате DPF, то придържайте се към ACEA C3 ,но с вискозитет 5w-40.
            https://bevo.mercedes-benz.com/bevol...229.51_en.html

            Ако няма DPF, избор голям.

            Ако разходът на масло всл.горене е ничтожен, ДПФ му е все тая дали сте с Mid- или с Low-SAPS в мотора...

            Коментар


            • #51
              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

              Доста неща научих и аз покрай Сашо тук. Аз съм определено с DPF и не смятам да си правя експерименти, тъй че смело MS 10902 5W-40.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #52
                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                Първоначално публикуван от td120 Преглед на мнение
                Така и не се разбра с какво каталитично устройство е,нейсе.

                Алкалният резерв на MaxDuty CJ-4 е по-висок,вискозитетът(кинематичният @100Ц и динам.@висока Т /ускорено триене- също). Туй би дало малко повече рахат при евентуално разреждане с гориво...удължаване на серв.интервал...или товарене,в сравнение с xw-30 ACEA C3 и дори с някои xw-40.

                Ако гори масло и имате DPF, то придържайте се към ACEA C3 ,но с вискозитет 5w-40.
                https://bevo.mercedes-benz.com/bevol...229.51_en.html

                Ако няма DPF, избор голям.

                Ако разходът на масло всл.горене е ничтожен, ДПФ му е все тая дали сте с Mid- или с Low-SAPS в мотора...
                С DPF съм. Единственото, което в момента се чудя, е дали 15.4 cSt на 100C, няма да му е по- вискозно, в сравнение с 14.3 cSt на 100C (все 5w40 масла), предвид че при мен няма промяна в термостата и температурата, каквато започва то 2014- та. При ме двигателят работи на 84-89 градуса, докато 2014- ... вдигат температурата с 10тина градуса. Вероятно и от там също 5w30 (~10 cSt на 100C) не издържа на натоварването при коляновия вал. Обаче ако вдигнем вискозитета с 4- 5 пункта, достатъчно ли ще е течливо, че да стига и да се задържа на критичните места и да ги пази по- добре от 5w30. Според FCA да, според руснаците също (там дори на техния студ перкат w40), но препоръка за Hevy Duty Diesel Oil, на двигател конструиран за екология и километри е интересно.

                п.с. MS-10902 има и при 5w30
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #53
                  От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                  Че има MS 10902 при 5W-30 съм съгласен, затуй за мен това е оптималното, след като ми мине гаранцията и спрат да ми наливат Селениа на Петронас: https://www.ato24.de/de/amsoil-signa...iesel-oil.html
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #54
                    От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                    Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                    ..
                    -единственото,което ще загубите от преминаването от 5w-30 към 5w-40 в случая е ...нищожна загуба на икономия на гориво.Не е сигурно и дали ще може да се засече изобщо.

                    -сигурно сте наясно,че вискозитетът се променя с температурата,тъй че никога няма да стои на X сантистокса,още по-малко пък-във всички точки на двигателя !

                    -вискозитетът се променя и с течение на времето-надолу и нагоре,под влияние на различни фактори

                    -ползват се Heavy-Duty масла (API CK-4;CJ-4 ;ACEA E6 ; MB 228.51) и в леки автомобили,оборудвани с DPF.Проблем няма. Първо,разликите в лимитите на нивата на сулфатната пепел,сярата и фосфора м/у ACEA C3 и ACEA E6 не са Бог знае колко фрапиращи:
                    https://www.acea.be/uploads/news_doc...date_REV_2.pdf
                    ...да не говорим,че в действителност могат да са съвсем близки. Обаче ACEA Е6 са с по-висок алкален резерв,освен разни други неща. MB 228.51 (ACEA E6) например спокойно могат да се използват в DPF-оборудвани двигатели на MB до коя си там година:
                    https://bevo.mercedes-benz.com/d/d/en/Spec_223_2.pdf
                    За беда обаче в SAE 5w-40 такива масла в Европа са много редки(в 10w-40 и 5w-30 има колкото си щем).
                    Иначе си има информирани люде,де си карат cdi-тата със
                    същото,де има в Актроса или Атегото...че и удобно някак си.

                    -препоръката за API CK-4;CJ-4 SAE 5w-40 за NAFTA е и до голяма степен пазарно обусловена,такива масла се продават
                    под път и над път(и във 5w-40) и са евтини. Да бяха изтупали препоръка за някое "европейско" ACEA c3 ,ама в 5w-40-съвсем щяха да отчаят людете.

                    Та аз бих минал към 5w-40 тъй или иначе . Дали ще е ACEA E6 (или там API CK-4;CJ-4) ... или пък ACEA C3 5w-40(желателно с MB 229.51),ще зависи дали ще трябва да минавам през иглени уши,за да се сдобия със CJ-4 в 5w-40(това е голяма досада все пак) ...и какъв ще е серв.интервал.

                    A щом сте се спрял на Amsoil- проблемът с търсенето отпада. И двата продукта в 5w-40 ще си свършат работата. Ако цената е сходна,вземете MaxDuty.

                    А те най-накрая са решили да се изръсят за някоя сертификация по МB :
                    https://bevo.mercedes-benz.com/bevol...begriff=amsoil

                    П.С. CK-4;CJ-4 имат по-високи лимити за SAPS от АCEA E6 и ACEA C3 ,затуй е важно и да се има предвид разхода на масло (всл.горене)за серв.интервал при избора на масло.
                    МаxDuty e със сулф.пепел 0.99теглови % и 0.115т.% Фосфор ,т.е. почти до горната граница за API CK-4. Тия нива горе-долу съответстват на някое ACEA А3/B4 или на ACEA E9. Затуй по-внимателно с MaxDuty при мотор,дето сръбва повече масло.
                    Все пак интересно е как скачат от ACEA C3 на API CJ-4 в препоръките...що тъй сербез?Или потребителят да чака корекции в препоръките пак в близко бъдеще...

                    Колко,Божем,е разходът ,че е интересно...
                    Последно редактирано от td120; 04-09-19, 12:30.

                    Коментар


                    • #55
                      От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                      Колега, за теб май тайни в темата за масла няма, а? Шапка свалям.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #56
                        От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                        Amsoil 5w40 в Heavy Duty го имаме в БГ със спецификацията на Chrysler 10902: http://shop.grid-trade.com/motorni-a...2-5galona.html

                        Също толкова лесно мога да си намеря и Amsoil 5w40 European Formula с ACEA C3.

                        Max Duty- то пак мога да го намеря от чужбина, но не мисля, че разликите между HD И MD, особено гледайки 2-та TDS-а, ще е значителна в представянето им. Единствената разлика на двете масла с European Formula C3, е във 1 пункт разлика в течливостта а именно 15.4cSt vs 14.3cSt.

                        Абсолютно съм наясно, че това число е крайна променвлива величина особено ако говорим за компонентите долу и горе в двигателя. Въпроса е VM да са предвидили все пак някакъв толеранс в хлабините за w40 масло, а не просто да го предписват и да се надяват, да пази лагерите по- добре от w30.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #57
                          От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Интересно кой е Jeep BG.
                          Балкан Стар.
                          Фирмата си съществува и е баш представител за БГ.
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #58
                            От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                            Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                            Да, по VIN съм с EXF (мисля, че всички 3.0crd са с този код, независимо от мощността).

                            Тези които са със старт/стоп функция са EXN, останалите трилитрови нафтови печки са EXF.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #59
                              От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                              baha,aми те го предписват,защото са наясно,че би предпазило по-добре.Сега,дали само на тая кълка лежат или дерзаят да си решат проблема по всички фронтове -друг въпрос.На лъготене и замитане (или гордо мълчание) и от други производители се е радвал народът...

                              От любопитство отворих онлайн справочника на Maserati Ghibli III (същият мотор,малко по-форсиран,пак с DPF),ето какво пише:
                              "Synthetic multigrade lubricants SAE 5W-40 that meet APISL/CF and ACEA A3, B3, B4 specifications.Recommended oil:
                              SHELL Helix Ultra Maserati 5W-40 (1) In countries where it is not available, recommended oil “SHELL Helix Ultra 5W-40”.
                              Съвсем класическо Mid/Full SAPS масло:
                              https://www.shell-livedocs.com/data/...f251c9e868.pdf
                              Shell са и доставчик на заводските течности за Мазерати,не е като да са без хабер.

                              Ghibli:
                              https://www.shell.com/motorist/find-...dfRmF3RWNYN01M



                              Същата препоръка стоеше и за Jeep GC в справочника на Shell допреди месец ! Сега тази препоръка е изчезнала,продукт няма, а стои " Alternative recommendation: API CJ-4 5w-40"

                              Jeep:
                              https://www.shell.com/motorist/find-...ZfRmF3RWNYT2Jn



                              To из бюлетините по-горе си пишеше,че позволяват и ACEA A3/B4 5w-40. Обаче ми е чудно не са ли се загрижили за здравето на DPF-a...DPF-a ли им е толкоз фантастичен,че е неподатлив на мизерии, населението ли живеем с грешни представи..италианците ли са изпушили? Чудни работи...Та може всичкото това (отнасящо се за Европа и останалата част от света) да е просто отглас от това,което става в Щатите (все пак там е основният пазар на този двигател,както и болшинството от проблемите).
                              Лагери ли не бяха първо...EPA ги нарочи,че лъжат с емисии...пренастройвали туй-онуй...разделиха се с пари по споразумение...
                              За щастие случаите на приплъзване на ангр.зъбно колело били съвсем редки, това не пречи на добри хора да точат зъби за class action :
                              https://www.sauderschelkopf.com/inve...investigation/
                              Нездрава обстановка общо взето.

                              5w-40- добре, но нататък решението с коя точно спецификация е оставена малко или много на собственика.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ОБСЛУЖВАНЕ на JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 CRD SUMMIT 2016

                                td120, в линка , който си дал за JEEP & SHELL : https://www.shell.com/motorist/find-...ZfRmF3RWNYT2Jn след като го отвориш видя ли каквъ интервал дават за смяна на маслото? 72 месеца или 75.000 мили?!?!?! И ти мислиш ли ,че това звучи сериозно? Такива интервали ги има само до колкото съм чувал в сервизните ръководства на немските коли за клиентите в Италия, а е много възможно да са писали тази информация на 1-ви април.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X