Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кардан за wj

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кардан за wj

    Здравейте,поради повдигане на джипа (гранд чероки wj ) с десет сантиметра ми окъся предния кардан и сега незнам какво да го правя,от каде мога да намеря друг,ще съм много благодарен ако някой ми помогнеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160822_184517.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:6119095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160822_184450.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:6119096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160822_184409.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:6119097
    Последно редактирано от viktor 123; 22-08-16, 17:50.

  • #2
    От: Кардан за wj

    Пишещият във форума с ник ninja_1 евентуално може да помогне ��
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Кардан за wj

      Първоначално публикуван от viktor 123 Преглед на мнение
      Здравейте,поради повдигане на джипа (гранд чероки wj ) с десет сантиметра ми окъся предния кардан и сега незнам какво да го.........
      Звънни.....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Кардан за wj

        То май не само кардана е окъсял при този лифт :-) Говориш за лифт 3", нали?
        Може би си прочел де що има инфо във нашия форум. Нещата със всеки инч нагоре стават все по-сложни и все по-скъпи.
        Малко помощ от американския (един от тях) форум: http://www.jeepforum.com/forum/f310/12-things-know-about-lifted-suspension-engineering-1643105/
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
        2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

        Коментар


        • #5
          От: Кардан за wj

          Кардан от ZJ преди 96 год.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #6
            От: Кардан за wj

            От ZJ 5.2 го дават по-дълъг.
            Аз си взех от XJ 2.5д. Той е с по-здрави шлици, но пък е по-къс и си го удължих. Ябълката на двойното каре не беше мръднала, както и самите карета. Шлиците на кардана също бяха перфектни.. Кардана го взех с предния yoke, а задния, към раздатката го закупих от човек от форума.

            Поздрави.
            WJ 4.7 Limited
            0889 70 70 42

            Коментар


            • #7
              От: Кардан за wj

              А този от zj дали ще трябва да се преправя много,че вчера питах в една фирма за изработка на нов искал 610лв без фланци

              Коментар


              • #8
                От: Кардан за wj

                Сигурно ти ми звъня по телефона?
                Кардана общо взето не е проблемен, проблем е фланеца (йока) откъм раздатката. Малко е труден за намиране(трябва ти с 32 шлица), още повече, че малко от автоморгите се съгласяват да ти го продадат отделно от раздатката. Този на моста е лесен, става от всяка Дана 30. Щом имаш двата йока и кардан с двойно каре, без значение от какъв Jeep, мериш колко трябва да се удължи и го пращаш в "Технокардан" гр.Кубрат.
                Лесния, но по-скъп вариант ти е да си поръчаш кардан, заедно с йокита от тук : http://www.ironrockoffroad.com/10374.html
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • #9
                  От: Кардан за wj

                  Добре,а задния фланец от какъв джип става?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кардан за wj

                    Първоначално публикуван от viktor 123 Преглед на мнение
                    Добре,а задния фланец от какъв джип става?
                    От раздатки модел 242 и 249. От 231, която е много по-разпространена не става. Както колегата каза, трябва ти с 32 шлици.
                    Обикновенно ZJ с 2.5TD e с 231, а след 96г. е предимно с другите карета ( като твоите), които пък не работят много при такъв ъгъл.
                    Така, че или някой колега от форума, както се случи при мен, или гледаш обявите в мобилето и звъниш за "фланец към раздатката на ZJ преди 96 и двигател 4.0 или 5.2"
                    Последно редактирано от Dany_iv; 28-08-16, 20:24.
                    WJ 4.7 Limited
                    0889 70 70 42

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кардан за wj

                      Мерси колега за информацията утре ще се поровя по обявите,пък да видим какво ще излезе

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кардан за wj

                        Случайно на някои да му се намират предни горни регулируеми носачи

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кардан за wj

                          Първоначално публикуван от viktor 123 Преглед на мнение
                          Случайно на някои да му се намират предни горни регулируеми носачи
                          Здравей колега.Така и така си тръгнал да го правиш, защо не минеш направо на "long arms"?С тези 10см повдигане, а предполагам и по-големи гуми, ще трябва и долните да удължаваш.Другото е, че ъгъла им ще стане много голям и няма да работят правилно.Поздрави.
                          WJ 4.7 Limited
                          0889 70 70 42

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кардан за wj

                            За момента финансите,са ми ограничени и ще задържа с този иначе е добро предложение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кардан за wj

                              На никого ли не се намират носачи

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X